Foruma katılımla ilgili

Ana Sayfa'da yayınlanan güncel haberler.
Kullanıcı avatarı
taNGo
WebMaster
WebMaster
İletişim:

Foruma katılımla ilgili

Mesaj gönderen taNGo »

Sevgili Arkadaşlar;

TurkiyeForum.Com'un açılmasından bugüne geçen sürede 100'ün üstünde üyemiz olduğu halde foruma katılım oranının her gün düşük seviyede olması çok üzücü bir şey.Herhangi bir aktiflik söz konusu değil.Daha önceden mesaj gönderenler bile artık göndermemeyi tercih ediyor.
Bu forum, internetten ücretsiz dağıtılan phpBB forumlarının üzerine günlerce, gecelerce yeni modlar ve kolaylıklar eklenerek hazırlandı.Ve görünüyorki emekler boşa gidebiliyor.
Forumdaki aktifliğin düşük seviyede devam etmesi halinde üzülerek söylüyorum TukiyeForum.Com yayın hayatına son verecektir.
Dreams
Kullanıcı avatarı
dJ4
Co-Admin
Co-Admin

Mesaj gönderen dJ4 »

Umudunu hiç bir zaman kaybetme abi her forumun böyle inişleri çıkışları olur ben bunu inebileceğimiz son nokta olarak görüyorum eğer sen bir sondan bahsediyorsan ki bu daha kötü olamayacağı anlamına gelir bana göre. Unutma microsoft bile kurulduğu gün çok küçük bir dükkanda küçük bir kadroyla başlamıştı ve şuan geldiği yer ortada. Bence bu aşamada yapılacak hareket kolay kolay pes etmemektir birgün başarıya ulaşmak içten bile değil. Bu sözü söylüyorum çünkü ilk günkü foruma bakıyorum şimdikine bakıyorum gelinen nokta apaçık ortada.

Benim görüşüm test aşamalarında sitemizi sürekli ziyaret eden kısacası aktif bazı kullanıcıları kaybettiğimiz ortada fakat bundan sonra ki kullancılar daimi kullanıcılar olacaktır.

100 kullancıdan bahsetmişsin ben 3000 kullanıcılı bir forum biliyorum aktif kullanıcı sayısı 50 yi geçmez ki bunların yaklaşık en fazla bir 20 tanesi hergün siteyi ziyaret eden kullanıcılar.

Kısacası varmak istediğim nokta şu bence vazgeçmek için çok erken "better days is on the way" yani türkçesi daha iyi günler yoldadır ;)
Kullanıcı avatarı
Eternity
Site Admin
Site Admin

Mesaj gönderen Eternity »

Sayısal olarak fazla üyeye sahip olmak belki dikkat çekici ve göze ho$ gelebilir ama hep savunduğum bir $ey var, o da aktif yazar sayısının fazla olması gerektiği. 1000 üyemiz olsa ama sadece 50 tanesi yazmı$ olsa ben ba$arılıyız diyemem ama 100 üyemiz olup 50 tane aktif yazara sahip olursak ba$arı budur benim için.

Dikkatimi çeken ve bir türlü anlam veremediğim insanların bildiklerini, dü$ündüklerini veya akıllarının bir kö$esinden geçirdiklerini 1 cümle ile bile olsa payla$maktan ya da açıklamaktan çekinir bir görüntü ortaya koymaları. Sadece belirli bir konuda örneğin bilgisayar dünyası ile ilgili bir forum olmu$ olsa belki ilgi alanı değil ama sadece okumayı seviyorlar, bilmedikleri bazı bilgileri edinme yolunu seçip, öğreniyolar ve zamanla katılımda bulunabilirler diyerek yazar olarak katılım yapmamalarına bir derece olsun anlam verebilirim ama görüldüğü gibi oldukça geni$ kapsamlı bir forumda en azından ilgi alanlarına dahil olan birkaç ba$lıkta olsun tek bir mesaj göndermemi$ ki$ileri anlamakta güçlük çekiyorum. Tabii ki herkese zorla kimse fikirlerini yazması için baskı yapamaz ama doğru ya da yanlı$ bile olsa onlarca mesajın olduğu bu platformda $uraya kendi dü$üncelerimi yazayım diyemeyenlerde biraz özgüven eksikliği olduğunu dü$ünüyorum.

Umarım yanılan biz oluruz ve aktif yazar sayısında zamanla bir artı$ olur yoksa üyelerimize en iyisini vermek için günlerce emek harcanarak yapılan bu ortamın heba olmasına gönlümüz el vermez.
Kullanıcı avatarı
dJ4
Co-Admin
Co-Admin

Mesaj gönderen dJ4 »

Birşey eklemek istiyorum insanların burada kendini tutamayıp yazmaya çalışacakları bir başlık görmelerini sağlamak öncelikle biz yöneticilere düşüyo ben daha enteresan şeyler bulmaya çalışmamızı öneriyorum bilmiyorum haksız mıyım ?
Kullanıcı avatarı
Bozkurtum
Slow Friend
Slow Friend
İletişim:

Mesaj gönderen Bozkurtum »

ESQARE dostum dediklerine katılıyorum. Ama hiç bir yerde reklamını görmedim.Reklam lazım sana. Domainin bence çok güzel. Duyurursan sorunun kalmaz. Biliyorum forumla çok uğraştın. Reklamlada uğraşırsan isteğine kavuşacağını umuyorum...
[b]TurkHacking Admin
[size=75]admin@turkhacking.net[/size][/b]
Kullanıcı avatarı
taNGo
WebMaster
WebMaster
İletişim:

Mesaj gönderen taNGo »

Vallaha reklamla nasıl uğraşacağımı bilemiyorum.Sorunumda bu zaten.Spam mail atmakta istemiyorum.
Dreams
Kullanıcı avatarı
yokki
Fast Friend
Fast Friend

Mesaj gönderen yokki »

nerden nereye :) başarılarınızın devamını dilerim.
Kullanıcı avatarı
dewil_lions
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen dewil_lions »

bu başarılı sitenin bu hale gelmesi üzücü elimden ne geliyorsa yapacağım inşallah kapanmaz
şu yalan dünya da bari SEN gerçek ol be
Kullanıcı avatarı
barbar
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen barbar »

her gün bir şeyler paylaşıcam bunun için inşallah kapanmaz.Burda çok iyi arkadaşlarımız oldu.Çok kişiyle tanıştık.İnşallah kapanmaz.Elimden gelen herşeyi yapıcam.
Never let me alone !!
Kullanıcı avatarı
keops
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen keops »

arkadaşlar yanlış anladınız sanırım tango o mesajı 27 Eylül 2003, 15:00 tarihinde yollamış yani şu anda öyle bi düşünce olduğunu zannetmiyorum ama yinede bence forumda aktiflik ile ilgili tango'nun yazdığı problemler biraz yaşanıyor. Sadece oyunlar forumuna msj yollamak yerine "Türkiye'nin Bilgi ve Paylaşım Platformu"a paylaşmak istediklerimizi yollamamız gerek ve tabiki yorum yapmak. Fakat sadece bir şeyler yollamış olmak için de bi şeyler yollayıp kuru kalabalık yapmaktansa biraz seçici olarak diğer güzel başlıkların gözden kaçmasına neden olmamak lazım derim ben....
[size=117][b]İnsan, düşünen tek hayvan değildir,

ama bir hayvan olmadığını düşünen tek hayvandır.[/b][/size]

[align=right][b]Pascal Picq[/b][/align]