polonyada egıtım

Eğitim hayatımıza dair her şey. Anılar, düşünceler..
soulforger
New Friend
New Friend

polonyada egıtım

Mesaj gönderen soulforger »

Merhaba Arkadaşlar...

Polanyanın Poznan Şehrinde Eğitim Almayı Düşünen Arkadaşlara Kısaca Bilgiler...

Eğer Poznan Şehrinde Üniversite Eğitimi Almayı Düşünüyorsanız Toplam 23 tane Üniversiteye sahip...Bunların 12 tanesi Devlet Üniversitesi 11 tanesi Özel Üniversitedir.. Bu bakımdan dolayı Üniversite Seçeneğimizi Çok tabi lehçe eğitim istiyenlere.... İngilizce Eğitim isteyenler 2 tane özel okul hitap ediyor...Ama devler üniversitelerinin çoğunda İngilizce Eğitim bulunmaktadır.. Devler üniversiteleri yaklaşık Yıllık 4 bin Euro'dan başlar.Özel Okullar ise 1200 eurodan başlayan fiyatlarla cazip hale geliyor..İngilizce eğtim veren bölümler; İşletme,Lojistik,İşletme Piskolojisi,İngiliz Dili ve Edebiyatı,İngiliz Dili,Edebiyatı ve İşletme(Eğer İngiliz Dili,Edebiyatı ve İşletme okumak isteyen öğrenciler olursa bu bölümün avantajı Çift DİPLOMA Vermesi İngiliz Dili DİPLOMASI ve Yan Bölüm Olarakta İşletme Diploması... Yani bu bölümü bitdiğiniz zaman 2 tane DİPLOMAYA SAHİP OLACAKSINIZ...)ayrıca management in business dalı sizin ilginizi cekebilir.

Devlet Üniversiteri 4 Bin euro 'dan 10 euro'ya kadar çıkıyor

Özel Üniversiteler is 1500 eurodan 2500 'euro kadar çıkıyor

Yaşam Olarak Poznan Şehri Diğer Şehirlere Göre Çok Daha Ucuz Ve Öğrenci Şehri Olarak Tanınmakta...Poznanda Zaman Geçirmek İçin çok olanağa sahipsinız...Özellikler Gece Hayatı Lehçe ve İngilizce Pratik Olanağı Bakımından Çok İyi..Halk Çok iyi İngilizce bilmemesine rağmen Gençler İngilizceye Kayıtsız Kalmamaktadır Restorantlar TÜRKİYE'YE göre çok daha ucuz ve kaliteli Mekanlar...

Fiyatlar Hakkında Kısaca Bilgiler;

1 Zloty = 50 Kuruş

Bu şehirde genelde ulaşım olarak tranvay ve Otobüs..24 Saat ulaşım imkanı Vardır..

İçki ve Sigara Türkiye'ye göre uçuzdur..irtibat *******,facebook(polonyada egitim)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir