(The Ring 2) : Halka 2

Ana Sayfa'da yayınlanan güncel haberler.
Kullanıcı avatarı
Eternity
Site Admin
Site Admin

(The Ring 2) : Halka 2

Mesaj gönderen Eternity »

ResimGösterim Tarihi: 18 Mart 2005

Yönetmen:
Hideo Nakata

Oyuncular:
Naomi Watts , Simon Baker, David Dorfman...

Tür: Korku / Gerilim

Yapım Yılı: 2005

Gazeteci Rachel'ın, oğlu Aidan'la birlikte Seattle'da yaşadığı korkunç olayların ardından 6 ay geçmiştir. Genç kadın ve oğlu, dehşet dolu anılardan kaçmak için Oregon'daki küçük bir sahil kasabasına taşınırlar.

Ama tedirgin edici geçmişi, burada da Rachel'in karşısına çıkar. Bir cinayet mahallinde bulunan delillerin arasındaki bir video kaset tanıdık bir işarettir. Yoksa kötücül Samara'nın itikam isteyen ruhu yeniden mi iş başındadır?

Hideo Nakata, 1999 yılında çektiği Japon Ringu 2'sinin ardından bu kez Hollywood Halka'sıyla karşımıza çıkıyor. Bu kez bir kez daha Rachel rolüne soyunan Naomi Watts'ın yanı sıra filmin kadrosunda Simon Baker ve yıllar önceki Günah Tohumu Carrie rolü ile ünlen bir başka kült korku figürü, Sissy Spacek de yer alıyor.

Kaynak: e-kolay
Kullanıcı avatarı
Eternity
Site Admin
Site Admin

Filmin birincisi tek kelimeyle mükemmeldi. Tam anlamıyla korku ve gerilimi yaşatmıştı. Zaten etkisinde kalanlar bile vardı :) Genelde devam niteliğinde çekilen filmler pek ilki kadar başarılı olamasalarda, ben Halka'nın bu bölümünün de müthiş olduğuna eminim. Resmi web sitesine şöyle bir göz attım ve yeterince etkilendim. Korku filmi seven herkes gitmeli ;)

Filmin sitesine göz atmak isteyenler; http://www.ring2-themovie.com adresine bakabilirler.
Kullanıcı avatarı
dJ4
Co-Admin
Co-Admin

Mesaj gönderen dJ4 »

Filmdeki espiride güzel İngilizce yazılış aynı olan iki kelime arasındaki bağlantı "ring" halka ve telefon zilinin çalması ;) İçinde halka olan filmi izledikten sonra çalan telefon zili sizi ölüme götürüyor :shock:
arven

Mesaj gönderen arven »

Filmin birincisini izlemiştim..Televizyona her baktığım da sanki içinden Samara çıkacakmış gibi geliyor.İkincisini izler miyim bilmiyorum?:-P
Kullanıcı avatarı
Alamut
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum
İletişim:

Mesaj gönderen Alamut »

Ben ilkinden hiç etkilenmedim yaa. "Garez" beni daha çok tırstıtmıştı. Dur bakalım bu nasıl olacak...
Hani kurşun sıksan geçmez ya geceden...
Kullanıcı avatarı
EcCeNtRiC
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen EcCeNtRiC »

ikincisi pek korkutmadı beni.. filmin her yerinde samara çıktı.. b..kunu çıkardılar !.. :)

ehah valla hiç korkunç değildi..ilkiyle pek alakası yok.. beğenmedim ben..
[i]*Her yeni başlayan macera
Heyecan dolu çilek kokar.. ;) [/i]
Kullanıcı avatarı
Eternity
Site Admin
Site Admin

İlkine göre psikolojik tarafı daha fazla olan bir film olmuş. Ben daha fazla korku teması bekliyordum ama gerilime daha yakın konu işlenmiş. Gerçi yine zıplatan sahneleri vardı ama anlık refleksler üzerineydi. Yine de devamını bekliyorum, umarım olur :)
Kullanıcı avatarı
EcCeNtRiC
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

valla film çok saçma geldi bana.. o hayalet kız var ya samara bi kapağın açık olmasıyla mı bunları yapıyormuş.. ne yani açamaz mı o kapağı o? o kadar kişiyi yamultan kız.. puhaha çok saçmaydı bence.. ;P samaraymış hıh!
Kullanıcı avatarı
KvNc
Slow Friend
Slow Friend

Mesaj gönderen KvNc »

dabi önec 1 i de izlemek lazım
[size=150][glow=black][color=orange][b](¯`·.(¯`·._Wï£d_§pè®m_††â©k_.·´¯).·´¯)[/b][/color][/glow][/size]
Kullanıcı avatarı
EcCeNtRiC
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

yoo birincisiyle ilgisiz gidio ki izlemesen de olur :)