En Düşük Adsl Bağlantısı 512 Kbps oluyor

Network kurulumları, ADSL, VDSL v.b. internet bağlantı sorunları.
Kullanıcı avatarı
Jedi
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

En Düşük Adsl Bağlantısı 512 Kbps oluyor

Mesaj gönderen Jedi »

ADSL Tam Gaz : 512 Kbps

Telekom Genel Müdürü Mehmet Ekinalan'ın NTV kanalına yaptığı açıklamaya göre 1 Nisan 2005 tarihinde minimum adsl hızı 512 Kbps oluyor.
2005 yılı ilk çeyreğinden sonra minimum 256 Kbps olan bağlantı hızı 512 Kbps oluyor. 512 Kbps sınırsız adsl bağlantısının aylık ücreti 99 ytl'den 49 ytl'ye düşüyor.

Ntv'de kendisine yöneltilen soruları yanıtlayan Telekom Genel Müdürü Sayın Mehmet Ekinalan Adsl hızlarının artacağını ve bağlantı ücretlerinin düşeceğini söyledi.

Günümüzde mevcut en düşük adsl hızı 256 Kbps. Gelişmiş Avrupa ülkerinde ise bu hız minimum 512 Kbps. Türk Telekom Genel Müdürü Sayın Ekinalan Adsl minimum sınırsız bağlantı hızının 512 Kbps olacağını ve ücretinin 49 ytl olacağını ntv'de yaptığı açıklamada tüm halka duyurdu. Hızların yükseltilmesinin en önemli nedeni Avrupa Birliği ile içinde bulunduğumuz uyum süreci. Avrupa Birliği dolayısıyla yapılan reformların arasında internet bağlantılarıda önemli bir yer tutuyor.

Sayın Ekinalan ile yaptığımız röpörtajdaki diğer önemli maddelerden biri ise Yurt çıkı çıkış hızlarının arttılacağı oldu. Günümüzde mevcut yurt dışı çıkış hızı 11.9 Gbps. Bu hızın 2006 başında 35-40 Gbps olması planlanıyor.

Buna göre 1 nisandan itibaren geçerli olmak üzere adsl bağlantı ücretleri. (Tüm bağlantılarda fiyatlar düşüyor)

512 Kbps Aylık 49 ytl
1024 Kbps Aylık 79 ytl
2048 Kbps Aylık 119 ytl
4096 Kbps Aylık 189 ytl

512 Kbps (5 GB sınırlı) 29 ytl
1024 Kbps (8 GB sınırlı) 49 ytl

Tüm bağlantılar için bir defaya mahsus alınan bağlantı ücreti ise 59 ytl. (Taksitli ödeme seçeneğide mevcut)

Üstdeki tabloya göre 256 Kbps adsl bağlantısı kullanan Telekom müşterilerinin hızları 2 katı artacaktır. Geçiş dönemi sırasında 512 Kbps kullanan abonelerin hızları otomatik olarak arttırılmayacak , isterlerse aynı ücrete 1024 Kbpsadsl bağlantısı kullanabileceklerdir.

Ayrıca Sayın Genel Müdür 1 Ocak 2006 tarihinde minimum adsl bağlantı hızının 1024 Kbps olacağını açıkladı. 1024 Kbps bağlantı hızınında şartlar elveriyorsa 49 ytl olacağı açıklandı.

Önemli : Bağlantı hızlarının arttırımı 1 Nisan 2005 tarihinde kademeli olarak başlayacak ve 1 Mayıs'a kadar tüm 256 Kbps hıza sahip adsl abonelerinin hızları arttırılacak.

Bir büyük gelişme ise günümüzde maksimum 2048 Kbps olan bağlantı hızının 4096 Kbps olacağı. Sayın Ekinalan Kablo.net üyelerinin hızlarında ise bir artış düşünmediklerini dile getirdi.
[b]I'm the haunter of the embracing dark.
I'm the bringer of fear.
I'm the scorner of peace and tranquility.
I ride the stormcloud and the night!
I seek to be Sith, in all its manifestations. [/b]
Kullanıcı avatarı
taNGo
WebMaster
WebMaster
İletişim:

Mesaj gönderen taNGo »

helal olsun kabloneti hiçe sayanlara..
Dreams
Kullanıcı avatarı
ComiC
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen ComiC »

valla tam nasıl altından kalkacak diyecektim ki yurt dışı çıkış hızı 12 gbps'den 35-40 Gbps çıkacakmış bu da önemli bi olay tabii. Birde ikide bir gerçekleşen sorunlar yok olsa yada azalsa çok daha iyi olur
enjoy the silence..
Kullanıcı avatarı
Antikky
Fast Friend
Fast Friend
İletişim:

Mesaj gönderen Antikky »

Almanyada millet 100mbps için yollara düşsün eylem yaptın biz aman ab ye girelim lütfen alın ayaklarında dolanırken 512 ye çıkınca seviniyoruz olacak iş değil:)
Neysa hayırlısı,
Helal olsun hala dialupın fiyatını 1 milyonda tutanlara asıl..
IcEman

Mesaj gönderen IcEman »

iyi iyi 2048 e cıkarız ... buna da şükür... :D
Kullanıcı avatarı
dJ4
Co-Admin
Co-Admin

Mesaj gönderen dJ4 »

taNGo yazdı:helal olsun kabloneti hiçe sayanlara..
abi bunun üzerine hala kablo diyorsanız ben size ne diyim yerinde olsam direk yarın kablo'dan istifa ederdim :) adsl modem fiyatları da oldukça uygun artık, tesis ücretinide taksit yapıyorlar bence çok uygun, kablo net daha fazla iş yapmaz artık Türkiye'de ... bir an önce adsl ile 512 ve kısmetse seneye 1024 e doğru yola çıkmaya hazırlanın derim ;) Gelecek adsl, adsl 2 ve adsl 2+ ın ;)
Kullanıcı avatarı
taNGo
WebMaster
WebMaster
İletişim:

Mesaj gönderen taNGo »

hehe adsl ye geçtim zaten artık kablo aboneliğini kapattırıyorum.
Dreams
Kullanıcı avatarı
Jedi
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen Jedi »

En yakın zamanda adsl2+ uyumlu modem almak lazım onunda altyapı çalışmalarına başladılar.
[b]I'm the haunter of the embracing dark.
I'm the bringer of fear.
I'm the scorner of peace and tranquility.
I ride the stormcloud and the night!
I seek to be Sith, in all its manifestations. [/b]
Kullanıcı avatarı
dJ4
Co-Admin
Co-Admin

Mesaj gönderen dJ4 »

taNGo yazdı:hehe adsl ye geçtim zaten artık kablo aboneliğini kapattırıyorum.
oho hayırlı olsun abi ;)
Kullanıcı avatarı
dJ4
Co-Admin
Co-Admin

Mesaj gönderen dJ4 »

Jedi yazdı:En yakın zamanda adsl2+ uyumlu modem almak lazım onunda altyapı çalışmalarına başladılar.
evet zaten o tip modemlerde wireless teknolojiye sahip, evet yakında ondan da almamız gerekecek benim modem eski teknoloji zaten sadece ethernetten bağlanabiliyo ;)