Eğitime Destek için Sahnelenen Tiyatro Oyunu

Vizyondaki filmler, tiyatrolar, haberler..
tiyatroarti
New Friend
New Friend

Eğitime Destek için Sahnelenen Tiyatro Oyunu

Mesaj gönderen tiyatroarti »

Mardin'in Kızıltepe İlçesinde, Dar Gelirli Öğrencilere Destek Amacıyla Artı Tiyatro Grubu Tarafından Sahnelenen Tiyatro Oyunu İlgi Gördü.

Mardin'in Kızıltepe ilçesinde, dar gelirli öğrencilere destek amacıyla Artı Tiyatro Grubu tarafından sahnelenen tiyatro oyunu ilgi gördü.
Diyarbakır Valiliği ve Kanal 7 televizyonunun himayesinde, Artı Tiyatro Grubu tarafından sahnelenen 2 perdelik tiyatro gösterisini çocuklar ilgiyle izledi. Kızıltepe İlköğretim Okulu'nda dar gelirli öğrencilerin eğitimlerine destek amacıyla sahneye konan ve özünde doğa ve insan sevgisini anlatan "Ayı'nın Fendi Avcıyı Yendi" adlı oyun, çocukları bol bol güldürdü. Tiyatro oyuncuları, eğitimin önemini ve doğa sevgisini çocuklara anlatabilme adına çıktıkları yolda, beklediklerinden fazla ilgiyle

karşılaşmanın kendilerini sevindirdiğini belirtti.

Gün boyu 4 ayrı seansta sahnelenen oyunu, öğrencilerin yanı sıra İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Şükrü Yücedağ, Kızıltepe Halk Eğitim Merkezi Müdürü Yardımcıları Mehmet Tunç, Abdullah Kayan ve okul idarecileri ile öğretmenler izledi.

Hüseyin Alkar ( Yönetmen )

Oyun ekibin ise yorum sizin diyoruz.
Sevgi ve saygı dileklerimizle.
Görüşmek sözümüz olsun.