-Test- Alkolik miyim ?

En önemli konumuz, sağlığımız hakkında bilgilerimizi paylaşalım
Kullanıcı avatarı
c|ost
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum
İletişim:

-Test- Alkolik miyim ?

Mesaj gönderen c|ost »

Neden mutluluğu şişede arıyorsunuz? Günde bir kadeh şarap, kan dolaşımı için yararlıdır. Ama ölçüyü kaçırırsanız karaciğer ve sinir sisteminiz zarar görür. Alkolle nasıl bir ilişkiniz var? Neden içiyorsunuz? Mutluluk arayışı mı, bağımsızlığınızın ispatı mı? Aşağıdaki testi yapın ve bu soruların yanıtını bulun.

1- Hergün alkol alır mısın?

Evet 1 puan

2- İçmeye ara vermek güç mü?

Evet 1 puan

3- Günde 60 ml'den (erkekler için 75 ml), ayda 120 ml'den (erkekler için 150ml) fazla alkol tüketiyor musun? (Unutmayın ki bir litre bira 40 ml alkol, bir şişe şarap 70 ml ve bir kadeh likör 16 ml alkol içerir).

Evet 2 puan

4- Karaciğeriniz ya da sinir sisteminizle ilgili nedeni bilinmeyen rahatsızlıklarınız var mı?

Evet 2 puan

5- Son bir yılda, birkaç kez, bir meyhane akşamının ertesinde, gece neler yaptığınızı hatırlamadığınız oldu mu?

Evet 1 puan

6- Sabahları el titremesi, mide bulantısı ya da kusma gibi şikayetleriniz var mı?

Evet 1 puan

7- Çok sarhoş olup da gürültü yaptığınız ya da yüksek sesle güldüğünüz için başınız hiç polisle derde girdi mi?

Evet 1 puan

8- Alkol nedeniyle işte sorunlar yaşadınız mı?

Evet 1 puan

9- Alkol, eşiniz, aileniz ya da arkadaşlarınızla ilişkinizi sürekli kavga, ayrılık ya da boşanmaya varan ölçüde etkiledi mi?

Evet 1 puan

10- Alkolikliğinizi paylaşanlar oldu mu?

Evet 1 puan

11- Alkolizm nedeniyle hastaneye yattınız mı?

Evet 1 puan

12- Alkolün hiç aklınızdan çıkmadığı oluyor mu?

Evet 1 puan

13- Alkol nedeniyle evde ya da işte bir şeyi iki gün devamlı takip edemediğiniz oldu mu?

Evet 1 puan

Sonuçlar

4 puan
Tam olarak alkolik değilsiniz, ama alkolizme eğilimiz var. Doktorunuza danışmakta fayda var. Alkolizm önce tedavi edilir, daha sonra yenilir.

6 puan
Alkol bağımlısısınız. Bir nörolog ya da psikiyatristle görüşün.

Milliyet
[dropshadow=#ffffff][i][color=#ff00ec][b]Bugün Yüreğimde KOCAMAN bir gül kokusu var...[/b][/color][/i][/dropshadow]
Ninni

Mesaj gönderen Ninni »

ne güzell sıfır puan aldım :))) umarım herkes sıfır alıyordur :) yıldızlı sıfır :)
Kullanıcı avatarı
IWAS
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen IWAS »

içmeyin zaten sahte rakıLar dolaşıo ortada benim 0 eh yaş bakımından şuan kola bağımlısıyım :lol:
Eşit olmasın diyorsanız, kadınla erkek...
Kara çarşafa girsin diyorsanız,
Yobazın gazabından ürkerek...
Diyorsanız ki, okumasın
Kadınımız, kızımız;
Budur bizim alın yazımız...
Unutun tüm dediklerimi.
Yıkın, diktiğiniz heykellerimi...
Kullanıcı avatarı
haticeozmen
Super Friend
Super Friend

Mesaj gönderen haticeozmen »

ne yalan sölim hiç alkolalmadım almayıda düşünmüyorum
Kullanıcı avatarı
Antikky
Fast Friend
Fast Friend
İletişim:

Mesaj gönderen Antikky »

abi alkolik çıktım iyimi:P
IcEman

Mesaj gönderen IcEman »

içmeyin arkadaşlar.. alkol (sigara) ... sağlığınıza yazık valla.. bende hic içmedim içmeyide duşunmuyorum... içenleride vazgeçirmeye uğraşıyorum... :)
Ninni

Mesaj gönderen Ninni »

mevzu sigara olsaydı tiryaki çıkacaktım kesin ama ne diyim bunada şükür...bu tütün denen şeyi bulan mezarında yatamasın inşallah... hoş kimse zorla içirmiyorbana ama varlığından haberdar olmasaydık ne güzel olurdu değilmi :(
Kullanıcı avatarı
dEEp
Super Friend
Super Friend

Mesaj gönderen dEEp »

İçin kardeşim için..Rakı içen ölüyor da su içen ölmüyor mu..? Alkol de alın,sigarada için..Geriye ne kalırsa kullanın..

Kimse büyük konuşmasın,"Almadım,almam da.." diyerekten..Gün olur devran döner,tek dostun kadehle şarap,tek sırdaşın sigara olur.. İçmen iyi mi..? Hayır.. Ama olması gereken şeyler bunlar bana göre..Herkesin hayatı farklıdır,herkesin yaşamı farklıdır..

Peki ben manyakmıyım pazar sabahı saat 08:49 sularında bunları yazıyorum..? Tabi ki evet..

Herneyse siz bakmayın benim bu yazılarıma..Kendinle bağdaştıran da var,tam tersini düşünen de..Netice itibarı ile buda benim fikrim..
Ne dava haramisi, ne entelektüel sanat çığırtkanı, ne ütopya devşirmeni. Kuş olup uçtuk semaya..
Kullanıcı avatarı
Jedi
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen Jedi »

Benim 5 çıktı ama halimden memnunum ben (:
[b]I'm the haunter of the embracing dark.
I'm the bringer of fear.
I'm the scorner of peace and tranquility.
I ride the stormcloud and the night!
I seek to be Sith, in all its manifestations. [/b]
Kullanıcı avatarı
commando
R.Ö.Y. 1. Etap Şampiyonu
R.Ö.Y. 1. Etap Şampiyonu

Mesaj gönderen commando »

0 almak bazen iyi yönde de oluyo.. Haram azı da cogu da..Kendimizi kandırmayalım. Az puan alan alkolizm in adayıdır en azından..Baslar baslamaz alkolik olan duymadım ben.
[b] Biri Ecdadima Küfrettimi boğarim.
Boğamasamda yanımdan kovarım..
Yumuşak başlıysam kim dedi uysal koyunum..
Kesilir ama çekmeye gelmez boynum..
Mehmed Akif Ersoy [/b]