Hani.. Aşk nerede..

İslam dinimiz hakkında sormak istedikleriniz, merak ettikleriniz, paylaşmak istediklerinizi bu foruma yazabilirsiniz.
fahren55
Slow Friend
Slow Friend

Hani.. Aşk nerede..

Mesaj gönderen fahren55 »

Mevlana'nın Mesnevisinde şöyle bir hikaye vardır.
Dostunun kapısını çalan kişinin hikâyesi:
Dost içeriden “Kimdir, o?” dedi. -Kapıdaki- “Benim” dedi. Dost, “Madem sen, sensin, kapıyı açmıyorum. Dostlardan “Ben” olan hiç kimseyi tanımıyorum. Git!” dedi
Biri geldi, arkadaşının kapısını çaldı. Arkadaşı, “Ey güvenilir kişi! Kimsin?” dedi.
“Ben” dedi. Ona “Git, zamanı değildir. Böyle bir sofrada ham kişiye yer yoktur” dedi.
Ham kişiyi ayrılık ve hicran ateşinden başka ne olgunlaştırır? İki yüzlülükten nasıl kurtulur?
O zavallı gitti. Bir yıl yolculukta dostunun ayrılığında alevlerle yandı.
O yanmış, olgunlaştı. Sonra geri döndü. Yine arkadaşının evinin etrafında dolaştı.
Dudağından edepsiz söz çıkmaması için yüz korku ve edeple kapının halkasını vurdu.
Dostu, “Kapıdaki kimdir?” diye seslendi. “Kapıda da sensin, ey sevgili!” dedi.
-Dostu- “Şimdi benim gibisin, ey ben! Gir. Evde iki bene sığacak yer yok” dedi.[
Ey nefsim!! Ben müslümanım diye geçiniyorsun. Diyorsun ki ben Hz. Muhammedi, Dört Halifeyi, Mevlana'yı, Abdulkadir-i Geylani'yi ve diğer Allah Dostlarını çok seviyorum.. hiç göremiyorum... sen şimdi gitsen bu insanların kapısını çalsan içerden ses gelecek ''kim o''... ne diyeceksin.. sensin mi diyeceksin. bak bakalım haline tavrına.. islam nişanları olan sarık cübben ve sakalın var mı? eee nasıl diyeceksin sensin ey sevgili diye. . onlar , '' hiç benzemiyorsun sen bize'' demiyecekler mi.. HANİ ..AŞK NERDE..
fahren55
Slow Friend
Slow Friend

Mesaj gönderen fahren55 »

yanlış mıyım?
Kullanıcı avatarı
Antipa
New Friend
New Friend

Mesaj gönderen Antipa »

İslamda aşk mı arıyorsun?
Hmm... Kolay gelsin.