neyzenlerden çatlak sesler

Paylaşmak istediğiniz aklınıza gelen konular, olaylar..
kennan
New Friend
New Friend

neyzenlerden çatlak sesler

Mesaj gönderen kennan »

KENDİLERİNİ MEVLEVİ ZANNEDEN BİR TAKIM ÜZERİNE VAZİFE OLMAYAN İŞLERE KARIŞAN NEYZENLER NEYFORUM ADLI FORUM SİTESİNDE SAÇMA SAPAN KONUŞTULAR KONUŞTUKLARI KONUYU BİLMEYEN İŞSİZ KAVALCI TAKIMI SEMAZEN EMRE YILDIRIM'I ÇEKEMEDİKLERİNİ YILDIRIM YÜZÜNDEN PARA KAYBETME KORKULARI OLDUKLARINI SÖYLEMİŞLER MEVLANA HZ LERİNİN ÜZERİNDEN VE SEMAZENLERİN SIRTINDAN YILLARDIN PARA KAZANAN VE ASLINDA MEVLEVİLİKLE HİÇ ALAKASI OLMAYAN NEY FORUM NEYZENLERİ BİR TAKIM YENİ YETME SEMAZENLERİN YAZILARINA

VERİLEN CEVAPLARIN EN GÜZELİ =

Anlaşılan neyzenlerin üflemekten beyni sulanmış çocuk aslanlar gibi 14 yıllık semazen ama şu an kendi tarzıyla sufi dans yaptığını söylüyor zaten çıkıpta sema yapıyorum demiyor iyi okuyun ondan sonra cevap yazın. Adam her dafasında söylüyor ben geleneklere saygılıyım bozmuyorum kendi tarzımı ortaya koyuyorum diyor kalın kafalılar Mevlevi olmuşsunuz ama adam olamamışsınız sizin gibi geri kafalılar yüzünden Türkiye de adam yetişmiyor siz Mevleviliğe ne kazandırdınız ki Mevlevilik ve semazenlerin üzerinden yıllardır para kazınıyorsunuz birde kalkmış utanmadan ahkâm kesiyorsunuz 14 yıldır bu emre yıldırım sayesinde evinize ekmek götürdünüz utanmaz kavalcılar. Çocuk sapıttım demiş her insan gibi zamanında hatalar yapmış siz de adam olunda çıkıp söyleyin nasıl birer adam olduğunuzu kendi hatalarınızı kimse görmüyor bilmiyor diye atıp tutmayın. Çocuk dürüstçe çıkıp söylemiş. Biz çok şahit olduk meyhanelerde semazenlik yapan ne semazenler gördüm gidin onlara çatın. Doğru dürüst insanlara bulaşmayın çocuk zaten televizyona çıkıp söyledi sizin gibiler yüzünden Mevlevi camiasından soğumuş. Meyhanelerde üç kuruşa çalan kavalcılar çıkmış ahkâm kesiyor. Utanmadan aslını bilmediğiniz şeyler hakkında konuşmayın. Belli ki bu çocuğun yaptığı işlerden bazı semazenler para kaybetmişler. İşlerini kaybetme korkuları var ama boşuna dert yapmasınlar bu çocuk onlar gibi gece kulüplerinde neyzenlerle çıkmaz. bir kere size ne oluyor siz neyzensiniz siz gidin kendi alanınızda uğraşın. Size mi kaldı ders vermek gidin mercan dedeyle uğraşın bunu yapan tek bu çocuk değil ki mercan dede Hıristiyan kızları çıkardı Araplar var ziya azazi var onlara bir şey demiyorsunuz da bu çocuğa neden karışıyorsunuz. Kendinize gelin bilip bilmeden atıp tutmayın o başta yazan konuyu başlatan semazeninde kim olduğunu çok iyi biliyoruz merak etmesin para kaybetmez işinden olmaz korkmasın kendi düzgün bir iş yapmış gibi görüş merak ediyormuş güneş balçıkla sıvanmaz beyler atı alan Üsküdar’ı geçti adam bir numara siz kamışlara delik açın…

alıntı neyforum ney forum