Her İlÇeye Kurutma Tesİsİ Gereklİ Mİdİr?

Buyrun geyik muhabbetlerine..
tecodryer
New Friend
New Friend

Her İlÇeye Kurutma Tesİsİ Gereklİ Mİdİr?

Mesaj gönderen tecodryer »

HER İLÇEYE KURUTMA TESİSİ GEREKLİ MİDİR?

Tarımsal üretimin olmazsa olmazlarından olan kurutma tesisleri hakkında en doğru bilgi edinebileceğimiz yegâne site olup her turlu sorular tartışma platformu ile doğruyu bulmaya yönelik olacaktır.

Tarımsal kurutma tesisi hepinizin bildiği gibi tarım ürünlerinin uzun süre depolanmasını sağlamak amacı ile üretilmiş makinelerdir. Dünya genelinde tarımsal urun üzerinden yüksek gelir elde eden ülkelerin tümü, ürünü üretmeden önce, üretim sonrası sağlıklı depolamayı nasıl sağlayacaklarını çözmüş daha sonra üretimi ve üretim çeşitliliğini sağlamışlardır. Güneş ışığından en çok faydalanan ülkeler bu sorunu sağlıklı kurutma ve sonrasında depolama ile çözmüşler. Güneş ışığından en az faydalan ülkelere ise yağmur altında hasat yaparken suni kurutma teknikleri ve depolanma ile bu sorunu çözmüş bulunmaktadır.

Ülkemiz ise orta iklim kuşağında bulunmasına rağmen hali hazırda üretim sonrası ürünün nasıl değerlendirileceğini çözememiş, Üretim fazlasını ya tarlada bırakır, ya da çöpe atmak zorunda kalır. Yapılan bütün emek boşunadır. İşin çözümü aslında basittir KURUTMA ve DEPOLAMADIR. Kurutulabilinen bütün ürünler uzun süre saklanabilmekte, kurutulan ürünler yüksek fiyattan mevsim sonrası satışa sürülebilmektedir. Üretici acil bir şekilde satmadığı üründen, emeğinin karşılığını almamaktadır.
Ülkemizin çiftçimizin kurtuluşu kurutma tesislerinden geçmektedir. Bu nedenden dolayı her ilçeye bir kurutma tesisi kazandırılıp ülke çiftçisi korunmalıdır.

Saygılarımızla
Genel Müdür
Mehmet KARATAŞ

• Kırmızı Biber Kurutma
• Her türlü Sebzenin Kurutulması.
• Mısır Kurutma Tesisleri
• Tahıl Kurutma tesisleri
• Tohumluk Kurutma tesisleri
• Zeytin Prinası Kurutma
• Hayvan gübresi kurutma
• Arıtma Tesisi Çamuru kurutma
• Tuz kurutma