XP ömrünü doldurdu

Ana Sayfa'da yayınlanan güncel haberler.
Kullanıcı avatarı
taNGo
WebMaster
WebMaster
İletişim:

XP ömrünü doldurdu

Mesaj gönderen taNGo »

ResimMicrosoft, 30 Haziran'dan itibaren Windows XP yüklü sistemlerden vazgeçecek.

Microsoft, Windows XP'nin dağıtımını bu ayın sonu yani 30 Haziran 2008 itibariyle sonlandırıyor. Bundan böyle satılan bilgisayar sistemleri, mini-PC'ler hariç, sadece Windows Vista yüklü olarak son kullanıcıya ulaşacak.

Microsoft, uzun bir süredir Windows Vista ile ilgili olan şikayetleri dinliyor ve bir çözüm bulmaya çalışıyordu. Vista yüzünden çokça eleştiri alan Microsoft, sonunda Vista'yı alternatifsiz bırakarak Windows XP'den tamamen kurtulmayı planlıyor.

Her ne kadar Microsoft, Windows XP'yi gözden çıkarmaya başladıysa da önümüzdeki yıl da Windows XP yaşamını mini-laptop ve mini-PC'ler nedeniyle sürdürmeye devam edecek. Ancak piyasadan yavaş yavaş kaybolan XP ile beraber kullanıcılar mecburen XP dışında bir alternatife yönelmek durumunda kalacak.

Kaynak: Hürriyet
Dreams
Kullanıcı avatarı
kibritkutusu
Slow Friend
Slow Friend

Mesaj gönderen kibritkutusu »

zaten türkiyede satılan biçok pc vista yüklü en ucuzunuda alsanız öyle en pahalısınıda.vista bence güzel bi alternatif ama pcyi çok kasıyor buna bi çözüm bulsalar iyi olacak.aslında vista çok kullanışlı ama bazen sorun çıkartıyo.örneğin kendi sistem dosyalarını antivirüsler virüs olarak görüyor.ama ben kassada virüs olarak dosyaları görünsede laptobumdan çok memnunum.öncelikle xp çok sıkıcı ve kullanışsız.evet vistaya göre hızlı ama vista çok fazla seçenek sunuyor.size resmen kendini sevdiriyor.hemen anlıyorsunuz hemde vistayı.biraz karışık deselerde ben anladım yani.bence microsoft bu eksikliği giderecek ve vista xp gibi zirveye oturacak.
Asiksan vur saza, söförsen baz gaza!
www.gorselasp.com
Kullanıcı avatarı
ByDarkNess
New Friend
New Friend

Mesaj gönderen ByDarkNess »

Çare Yok Pardus Bekle Bizi :D
Kullanıcı avatarı
baskaya54
New Friend
New Friend

Mesaj gönderen baskaya54 »

kibritkutusu yazdı:zaten türkiyede satılan biçok pc vista yüklü en ucuzunuda alsanız öyle en pahalısınıda.vista bence güzel bi alternatif ama pcyi çok kasıyor buna bi çözüm bulsalar iyi olacak.aslında vista çok kullanışlı ama bazen sorun çıkartıyo.örneğin kendi sistem dosyalarını antivirüsler virüs olarak görüyor.ama ben kassada virüs olarak dosyaları görünsede laptobumdan çok memnunum.öncelikle xp çok sıkıcı ve kullanışsız.evet vistaya göre hızlı ama vista çok fazla seçenek sunuyor.size resmen kendini sevdiriyor.hemen anlıyorsunuz hemde vistayı.biraz karışık deselerde ben anladım yani.bence microsoft bu eksikliği giderecek ve vista xp gibi zirveye oturacak.
sana kesinlikle katılmıyorum vista kesinlikle kasmıyor.O sistem yeni bir sistem ve eski makinelere yüklenince makineler kaldıramıyor bundan dolayı yavaş çalıştırıyor sistemi.Ben Vista kullanıyorum hemde Pro pcmde tık yok çok memnunum

özelikleri var ama
250 gb hdd
8200 amd işlemci
4 gb ddr2 ram
512 mb atı ekran kartı
gerisi ıvır zıvır