biosa giremiyorum

Bilgisayarlar hakkındaki genel sorunlar, almak istediğiniz bilgisayarlar v.b.
robin
New Friend
New Friend

biosa giremiyorum

Mesaj gönderen robin »

Bu Pc lerde hatalar yok yok arkadaşlar biosa girecem giremiyorum hata formata atamıyorum nedeni bilgisayar tam acılmıyana kadar klavye görev görmüyor yani tuşlara boşuna basmış oluyorum klavye ışığı yanıyormu yanıyor.İnsanı sinir eden hatalar...belki bu sorunla benimgi başkasıda karşılaşmış veya duyan arkadaşlarım olmuş dıye bu konuyu açmaya uygun gördüm şimdiden tşk ler
Kullanıcı avatarı
taNGo
WebMaster
WebMaster
İletişim:

Mesaj gönderen taNGo »

klavyeniz usb bağlantısı ile bağlı sanırım bilgisayarınıza, diğer PS/2 yuvasından bağlayarak biosa giriş yapmayı deneyin. Klavyenin kutusundan usb yi PS/2 girişine çeviren bir aparat çıkması lazım, yoksada ondan almanız lazım bir tane. Ya da PS/2 girişli başka bir klavyeyle deneyin.
Dreams
robin
New Friend
New Friend

Mesaj gönderen robin »

klavyem usebeye bağlı evt doğru ama pc orjinal girişi PS/2 girişi görev görmeyince usubeye takılabilir PS/2 aldım şüphe etiğim zaten o pc sisteminde bişey olamaz zaten sistem olan bir sorun olsa bişekilde muhakak format sidisi veya biosa giriş yapılır...

Şuanda benim yapmam gereken herhalde direk usebe girişli klavye almak..tşk
Kullanıcı avatarı
taNGo
WebMaster
WebMaster
İletişim:

Mesaj gönderen taNGo »

usb girişli klavyem var diyorsunuz usb girişli alacağım diyorsunuz anlamadım?
Dreams
robin
New Friend
New Friend

Mesaj gönderen robin »

olmadı arkadaşlar olmadı başka klavyede getirdim olmadı bunun çözümü ne ola bilir.....
Kullanıcı avatarı
taNGo
WebMaster
WebMaster
İletişim:

Mesaj gönderen taNGo »

dostum girişler bozulduysa anakartı değiştireceksin, sanmıyorum başka çözümü olduğunu. USB girişini sistem sonradan okuyormuş çünkü. Bunun ayarları biosta vardır diyecem, ama biosada giremiyormuşsun. Sonuç olarak anakart değişecek. Ya da o girişleri değiştirebilen bilgisayar teknik servisleri olması lazım girişleri de değiştirtebilirsin.
Dreams
robin
New Friend
New Friend

Mesaj gönderen robin »

peki bios güncelemesini yaparsak ne olur buda bir çözüm olamazmı tabi biostan kaynaklanan bir sorunsa..
Kullanıcı avatarı
taNGo
WebMaster
WebMaster
İletişim:

Mesaj gönderen taNGo »

sanmıyorum bios güncelleyince bios ayarları değişmiyor, sizin o girişleri yaptırmanız lazım.
Dreams