Aşk Oldu....

Aşk ve sevgi sözleri, sevgiliye haykırışlar.
Kullanıcı avatarı
sarı gelin
Angel
Angel

Aşk Oldu....

Mesaj gönderen sarı gelin »

Hayat, yatağında akmayan su gibi.. Ne zaman , ne yana döneceği,ne getireceği,yada önüne neleri katıp götüreceği belli değil. İhtimaller ve planlar üzerine kurulu hayatların, satır araları pişmanlıklarla dolu...
Sevgiler yalanlarda sürgün, mutluluklar kurallara prangalanmış.. Zorlar daha zor, yalnızlıklar daha yalnız, sevgisizlikler daha derin olmuş..Aklımızdan geçeni, yüreğimizdeki sevgiliyi susar olmuşuz. Susmak.......
İsyanların sığ fırtınalarında yanlış limanlara sığınır olmuşuz. Bile bile, boyun eğerek, korkularımıza teslim.
İçimizdeki ses çığlık çığlığayken bile susmuşuz, avazımız bulamamış doğru adresleri, doğru yürekleri..Mutsuzum, yalnızım, üşüyorum, yanlış hayatlardayım, yanlış insanlarlayım diye haykıramamışız. Gözyaşlarımızla ıslattığımız yağlı urganlarda ipe çekilmiş umutlarımız. Önce ise belenmiş, yavaş yavaş sönmüş aydınlık yüreğimizin ateşe teslim fitili..
En kolayı birilerini suçlamak olmuş, beraat korkularımızda devir teslim.Bir an olsun kendimizi yargılamamşız, ben nerede yanlış yaptım, ben neden izin verdim,ben neden yaptım diye..Zamanı sınırsız, hataları telafili sanmışız ,bir gün avuçlarımıza baktığımızda koskoca bir 'HİÇİ' görene kadar.
Mutluluklar ya endişelere kurban,ya korkulara yada yargılara.Bizi eleştirenlerin ,suçlayanların kirli düzenlerini görmemişiz,yanlış olmak endişesi herşeyin üzerinde olmuş.Yitirilen harplerin kahramanları gibi manasızlık iliştirilmiş apoletlerimize.Onurlu ama mutsuz.Onurlu ama yalnız.Doğru ama içimizde yanlış.Çelişkiler..Çelişkiler..
Zamanında uyanıpta,dengeyi bulamamışız.Pişmanlığın harcını yavaş yavaş karmışız fedakarlıklarımızla.Yazmak çok daha kolay olmuş yaşamaktan,önermekse bizzat tecrübeden daha kolay.Kolaylar korkakların işi,mutluluksa cesurların hakkı.
Aşk.....Herşeyin başı,herşeyin sonu..En tatlı en acı duygu.Aşk en kalabalık en yalnız beraberlik.Öfkelerin nişanesi,korkularla yitirilen en yüce,en kutsal duygu.
Bulmuşken sıkıca sarılmalı,yüreğine sarmalı sevgiyi,sevgiliyi.Aşkı yaşamalı,hissettiğince yaşatmalı..Seviyorsan, emekle,sabırla sevdayla onu kendinden önde tutmalısın.Hakkıysa kalır,değilse sadece anılar bırakır.
Doğru kişiyse bulduğunuz,uğrunda savaşmalı,kazanıncada kaybetmemek için beslemeli sevgiyi yüreğinden gelenlerle,siyesetsiz,plansız,gölgesiz,dürüstçe.
Yalnızlığın uykulu yorgunluğu,gözlerde bin yıldız ışıltı olur,ekmeğin olur,suyun olur aşk..Hayat bağın,umutlara sarıldığın en kuvvetli bağ olur..O dalı yakalamışken bırakmamalı...bırakmamalı...
tükenmek ve tüketmek kolay değil,senn bende beni çoğaltırken....
Kullanıcı avatarı
haticeozmen
Super Friend
Super Friend

Mesaj gönderen haticeozmen »

başka söze ne hacet.ellerine sağlık
Kullanıcı avatarı
sarı gelin
Angel
Angel

TEŞEKKÜR EDERİM HATİCE..
Kullanıcı avatarı
haticeozmen
Super Friend
Super Friend

Mesaj gönderen haticeozmen »

RİCA EDERİM.GERÇEKTEN AŞKI ÇOK GÜSEL ANLATMIŞ VE PAYLAŞTIĞIN İÇİNDE SAOL
Kullanıcı avatarı
c|ost
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum
İletişim:

Mesaj gönderen c|ost »

Çok büyük bir içtenlik ve çok büyük duygular. "İfadenin" tanımı bu olsa gerek. Yazılarını zaten zevkle okuyordum sarıgelin, çok güzel bir yazı. Fazla söze gerek yok sanırım. Alıntı bile yapamadım.

Şu var ki;
bırakmamalı
bırakmayacağım !! Sevdiğim insan için de savaşmaktan vazgeçmem asla..
[dropshadow=#ffffff][i][color=#ff00ec][b]Bugün Yüreğimde KOCAMAN bir gül kokusu var...[/b][/color][/i][/dropshadow]
Kullanıcı avatarı
sarı gelin
Angel
Angel

teşekkür ederim clost,uzun zamandır kalemimden damlayan ilk yazı...
Kullanıcı avatarı
afili
Fast Friend
Fast Friend

Mesaj gönderen afili »

abi yaşayan biliyo ya aşkın ne demek olduğunu
İsTeDiĞiN GiBi KoNuŞuRsAn İsTeMeDiĞiN GiBi LaF DuYaRsIN!!!...
Kullanıcı avatarı
anilelibol
Fast Friend
Fast Friend
İletişim:

Mesaj gönderen anilelibol »

bulmak çok zor abi... Ben şahsen bulduuma inanmıyom
[img]http://www.quigif.com/bouche8.gif[/img]
Kullanıcı avatarı
afili
Fast Friend
Fast Friend

Mesaj gönderen afili »

arayacan abisi pes etmeyecen gördüğün kızz takılacan yoksa hayat bitermi gördüğüne asılacan
İsTeDiĞiN GiBi KoNuŞuRsAn İsTeMeDiĞiN GiBi LaF DuYaRsIN!!!...
Kullanıcı avatarı
dJ4
Co-Admin
Co-Admin

Mesaj gönderen dJ4 »

Aşkı tekrar gözden geçirmeme neden olan bir söz duydum geçenlerde ... "Bir erkek her kadınla iyi geçinebilir ta ki ona aşık olmadığı sürece" ... Ben artık aşka inananlardan değilim .........