Öğrenciler küfürbaz

Eğitim hayatımıza dair her şey. Anılar, düşünceler..
Kullanıcı avatarı
Eternity
Site Admin
Site Admin

Öğrenciler küfürbaz

Mesaj gönderen Eternity »

İlköğretimde karşılaşılan olayları saptamak üzere yapılan araştırmaya göre, okulların yüzde 95'inde küfürleşme var. Okuldaki kız öğrencilere laf atma oranı ise yüzde 64.

Eğitim-Sen'in ilköğretim okullarında karşılaşılan olayları saptamak üzere yaptığı araştırmada ilginç sonuçlara ulaşıldı. 834 okuldan bağlı yaklaşık 999 bin öğrenci arasında yapılan araştırmaya göre, küfürleşme, ödev ve sorumlulukları yerine getirmeme, okulların yüzde 95'inde görülüyor.

Okullarda öğretmene yönelik hakaret, tehdit ve saldırıların görülme oranı, yüzde 15 ile 31 arasında değişiyor. Dışarıdan öğrenciye yönelik tehdit olaylarına okulların yüzde 57'sinde rastlanıyor. Uyuşturucu olayları da her 100 okuldan 5- 6'sında görülüyor.

Hırsızlık bile normal...
Mala karşı işlenmiş hırsızlık ve zarar verme olayları da okullar için sıradan. Okulların yüzde 62'si ile yüzde 92'si arasında suç olarak görülüyor. Para hırsızlığı okulların yüzde 63'ünde oluyor, okula zarar verme hepsinde var.

Yaşanan olaylar bölge olarak da farklılıklar gösteriyor. Eğitim-Sen'in araştırmasına göre, Marmara, Ege ve Güneydoğu'da mala karşı işlenen suçlar daha yaygın. Büyük kentlerde, alt gelir gruplarından halkın yaşadığı yerdeki okullarda mala karşı olaylarda, üst gelir grubundan insanların yaşadığı semtlerdeki okullarda ise keyif verici maddelerin kullanımında artış bulunuyor.

Okula zarar veriyorlar
Araştırmanın bazı sonuçları şöyle:
* Okuldaki kızlara laf atma oranı yüzde 63.50, dışarıdaki kızlara laf atma oranı ise yüzde 70.8...

* Okullarda kalem defter hırsızlığı yüzde 71.6, para hırsızlığı yüzde 37.5, okula zarar verme yüzde 91.6 oranlarında görülüyor.

Bölgelere göre de değişiyor
* Hemen her gün aşırı gürültü yapma oranında Ege Bölgesi yüzde 48.3'le birinci sırada. Küfür sıralamasında Güneydoğu yüzde 61.5'le birinci, yüzde 55.2' ile Ege ikinci...

* Hemen her gün okul içinde kızlara laf atma, rahatsız etme konusunda Güneydoğu bölgesi 15.4 ile birinci, Ege bölgesi yüzde 10.3 ile ikinci sırada yer alıyor.

* Hemen her gün öğretmene karşı lakayıt davranışlar gösterme konusunda Güneydoğu birinci, Marmara ikinci sırada yer alıyor.

* Hemen her gün öğrencilerin birbirlerini dövmesi, Güneydoğu yüzde 38.5'le birinci, Marmara yüzde 21.3'le ikinci sırada.

Kaynak: e-kolay
Kullanıcı avatarı
haticeozmen
Super Friend
Super Friend

Mesaj gönderen haticeozmen »

güneydoğu ilk sırayı kimseye kaptırmamakta...artık okullar bir eğitim ve öğretim kurumu olmaktan çıkıyo yazık ki ne yazık
Kullanıcı avatarı
Antikky
Fast Friend
Fast Friend
İletişim:

Mesaj gönderen Antikky »

Küfür ki ne küfürler benden 10 yaş küçük adamlar öle bir küfür ediyorki ağzın açık kalır.Eskiden hani kızların yanında küfür edilmezdi şimdi oda yok hızlar erkeklerden daha kötü küfür ediyor.Ufacık kızlar manasını eminim bilmedikleri! küfürleri çok normalmiş gibi edebiliyor.
Kullanıcı avatarı
haticeozmen
Super Friend
Super Friend

Mesaj gönderen haticeozmen »

ya zaten doğu veya güneydoğu bölgelerinde kötü konuşmalar almış başını gitmiş.sanki marifetmiş gibi...ailelerinde bu konuda pekde birşey yaptığını sanmıyorum ki zatii çocuklar nerden ve kimlerden duyuyo ki
Kullanıcı avatarı
ComiC
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen ComiC »

doğrudur mallasef. benimde okulda konuştuğumun kelimelerin yarısı küfürdür.
enjoy the silence..
Kullanıcı avatarı
EcCeNtRiC
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen EcCeNtRiC »

doğrudur.. kızlar baya küfür ediyor ben kendi sınıfımdan şahidim :)
[i]*Her yeni başlayan macera
Heyecan dolu çilek kokar.. ;) [/i]
Kullanıcı avatarı
c|ost
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum
İletişim:

Mesaj gönderen c|ost »

Eğitim ailede başlar, okulda öğretimle birlikte desteklenir. Kültür yaşayarak kazanılır. Belki tüm bu olumsuzluklar bir şekilde telafi edilebilir ama "burası Türkiye, oluyor böyle" deyip alıştığımız yolda yürümeye devam ediyoruz.
[dropshadow=#ffffff][i][color=#ff00ec][b]Bugün Yüreğimde KOCAMAN bir gül kokusu var...[/b][/color][/i][/dropshadow]
Kullanıcı avatarı
iSkocYaLI
Fast Friend
Fast Friend
İletişim:

Mesaj gönderen iSkocYaLI »

Eğitim Şart !!!
[b][i][glow=black][color=red]¤°²¤ºî§]{ø¢¥âL²°¤[/glow][/color][/i][/b]
Kullanıcı avatarı
anilelibol
Fast Friend
Fast Friend
İletişim:

Mesaj gönderen anilelibol »

AMA ZATEN EĞİTİMLE BİRLİKTE ÇOCUKLAR BU KÜFÜRLERİ ÖĞRENİYOR.

İLK ÖĞRENİLEN YERLER AİLE VE ÖĞRETMENLER, YANİ ASIL ÇOCUKLARA ÖRNEK OLMASI GEREKEN KİMSELER. SONRA İSTER İSTEMEZ OKULA YENİ BAŞLAMIŞ OLAN ÇOCUKLAR ÜST SINIFTAKİLERDEN ÖĞRENİYOR BU ŞEKİLDE DE KÜFÜRÜN YAŞI GİDEREK KÜÇÜLÜYOR. EĞİTİM ŞART AMA NASI Bİ EĞİTİM ŞART?!
[img]http://www.quigif.com/bouche8.gif[/img]
Kullanıcı avatarı
afili
Fast Friend
Fast Friend

Mesaj gönderen afili »

anilelibol yazdı:AMA ZATEN EĞİTİMLE BİRLİKTE ÇOCUKLAR BU KÜFÜRLERİ ÖĞRENİYOR.

İLK ÖĞRENİLEN YERLER AİLE VE ÖĞRETMENLER, YANİ ASIL ÇOCUKLARA ÖRNEK OLMASI GEREKEN KİMSELER. SONRA İSTER İSTEMEZ OKULA YENİ BAŞLAMIŞ OLAN ÇOCUKLAR ÜST SINIFTAKİLERDEN ÖĞRENİYOR BU ŞEKİLDE DE KÜFÜRÜN YAŞI GİDEREK KÜÇÜLÜYOR. EĞİTİM ŞART AMA NASI Bİ EĞİTİM ŞART?!
evet eğitim şart ama nasıl eğitim şart diyosun bende diyorum yaaaaaaaa
İsTeDiĞiN GiBi KoNuŞuRsAn İsTeMeDiĞiN GiBi LaF DuYaRsIN!!!...