Burslar Şener Öğretmenden

Kültür ve sanat haberleri
Kullanıcı avatarı
vişne
Super Friend
Super Friend

Burslar Şener Öğretmenden

Mesaj gönderen vişne »

Usta oyuncu Şener Şen 8 yıl sonra oynadığı Gönül Yarası'nda bir öğretmeni canlandırıyor. 4 Ocak'taki galadan elde edilecek gelir binlerce öğrenciyi geleceğe hazırlayan Eğitim Gönüllüleri'ne bağışlanacak

Ülkemizde ilk kez bir film galası eğitime adandı. Şener Şen ile Meltem Cumbul'un başrollerini paylaştığı "Gönül Yarası" prömiyerini 4 Ocak'ta Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı'nda yapacak. Davetiyelerden elde edilen gelir 7-16 yaş grubu öğrencilerin hak ettiği eğitimi alması için çalışan "Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı" yararına kullanılacak. Toplantıya katılan Vakıf Genel Müdürü Günseli Turhan "Yaklaşık 110 milyar TL gelir bekliyoruz" dedi. Eşkıya'dan 8 yıl sonra tekrar bir Yavuz Turgul filmi ile sinemaya dönüş yapan Şener Şen "Nerelerdeydiniz?" sorusuna "Tembellik ettim" yanıtını verdi, "Beni heyecanlandıran teklif çıkmadı. Yılda 200 film çevrilen bir dönemde aktörlük yaptım. Şimdi bu sayı ona düştü. Günümüzde film yapana madalya vermek lazım" diye ekledi. Şen'in "Rekor kıracak mısınız" sorusuna yanıtı "Bu matematiksel formülü olmayan bir iş. Sonuca halk karar veriyor" oldu.

Kaynak:Vatan