ADSL kota sorunu

Bilgisayarlar hakkındaki genel sorunlar, almak istediğiniz bilgisayarlar v.b.
slashchord
New Friend
New Friend

ADSL kota sorunu

Mesaj gönderen slashchord »

selamlar . 6 gb sınırlı adsl kullanım tarifesine aboneyim ve son 2 aydır (nisan ve mayıs) HİÇBİR aşırı kullanım yapmamış olmama rağmen kotamı aşıyorum ve tabiki bu faturama da yansıyor.. ilk ay 12gb , şu içinde bulunduğumuz ay da 11 gb dolaylarında download yapmış görünüyorum . acaba bunun sebebi ne olabilir. konuyla ilgili çok bilgim yok ama adsl i sömüren bir virüs bulaşmış olabileceğini düşünüyorum, sizce böyle birşey mümkünmü? eğer öyleyse anti virüs programlarının haricinde ne gibi önlemler alabilirim yada şu anda ne yapabilirim ? yardımlarınızı bekliyorum . teşekkürler.
Kullanıcı avatarı
egetya
New Friend
New Friend

Mesaj gönderen egetya »

Kota düşmanı virüs olabileceğini sanmıyorum ama sen yine de antivirüs ve güvenlik duvarı kur. ADSL programlarında birini kurarak indirdiğin miktarı kendin öğrenebilirsin.
Ayrıca bazı programlar kendini sürekli update eder. Yani güncelleştirmeler vs. yükler ve bazılarının boyutları çok fazla olabilir.
Bir diğer olası önlem olarak da ttnetden şifreni değiştirmeyi dene.
Bazı oyunlar online olarak çalışınca çok büyük boyutlarda dosya transferine sebep olabiliyor. Online oyun varsa oynamamayı hatta kaldırmayı dene.
** Ttnet; limitli bağlantılarda kota aşım miktarının kotanın %25ini geçemeyeceğini söylüyor. Bu miktarı aşıyor her zaman. Ttnet farkında olmadan insanları kazıklıyor biraz. Bişeyler yapmalı ama ne?
J'ai vu l'ombre d'un cocher qui avec l'ombrd'une brosse frottait l'ombre d'une carosse. :(
Kullanıcı avatarı
taNGo
WebMaster
WebMaster
İletişim:

Mesaj gönderen taNGo »

bence wireless kablosuz bağlantınızda şifre yoktur, ya da kolay bir şifre oluşturmuşsunuzdur. böylece dışardan sizin hattınıza bağlanıyorlardır. virüsten olduğunu sanmıyorum...
Dreams