..:: LÜtfen Yardim Edİn ::..

Bilgisayarlar hakkındaki genel sorunlar, almak istediğiniz bilgisayarlar v.b.
bcomez
New Friend
New Friend

..:: LÜtfen Yardim Edİn ::..

Mesaj gönderen bcomez »

Arkadaşlar benim bilgisayarımda şöyle bi sorunum var. Daha bilgisayara 2-3 gün önce format atmama rağmen bilgisayarda kasılmalar çok oluyor. Diyeceksiniz ki virüs var. Ama şu an bilgisayarda 3-5 tane program dışında programda yok. Onlarda hep bilinen Messenger, adobe reader,firefox, itunes türü firmaların sitelerinden indirdiğim programlar. Mesela bilgisayarı başlattığım zaman bi msn açmayı deniyorum bilgisayar kitlenip kalıyo. Hiç bişey işlememz oluyor. Alt+ctrl+delete de dahil. Hatta Mouse bile oynamaz oluyo. Tekrardan reset atıyorum bu seferde bi süre normal gibi duruyo sonra yine kitleniyor. Şimdi bilgisayarımın özelliklerini veriyorum. Acaba donanım uyuşmazlığı mı var. Başka aklıma bişey gelmiyor. Lütfen yardım edin şimdiden teşekkürler.

ÖZELLİKLER:
İşlemci: Intel Core 2 Duo E8400 3.00 GHz 1333 MHz 6MB
Anakart: GIGABYTE GA-P35-DS3L DDR2 1066 SES+G.LAN
Ram: 1+1 GB 800 MHz KINGSTON 6400 RAM CL5
Hard disk: 500 GB WESTERN DIGITAL SATA2 16 MB CACHE
Optik sürücü: 20X SAMSUNG DVD RW SH202j SİYAH
Power: THERMALTAKE W0093R TR2 500W 12CM FANLI
Ekran Kartı: 512 MB LEADTEK PX8500GT GDDR2 DX10
Kullanıcı avatarı
argetlam
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen argetlam »

kasayı açıp işlemci fanını temizlersen sorun düzelecektir
[b]ѕüтℓü çαу[/b]
bcomez
New Friend
New Friend

Mesaj gönderen bcomez »

Arkadaşım söylediğini yaptım. çok fazla olmasa da tozlanma olmuş ama bide şu var ben bu bilgisayarı alalıda çok fazla olmadı. aldığım tarih 16.02.2008 yani yaklaşık 3 aylık. bu kadar sorun vermesi beni şaşırtıyor. önceleri gittiğim internet cafedeki bilgisayarlar tek işlemcili olmasına rağmen hatırlıyorum onlar bu bilgisayardan daha hızlıydı. anlayın halimi durum o kadar vahim :(:(:(