Türk Milleti

Paylaşmak istediğiniz aklınıza gelen konular, olaylar..
Kullanıcı avatarı
Jedi
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Türk Milleti

Mesaj gönderen Jedi »

Elime bir para geçti. Ayiptir söylemesi, elime çok para geçiyor da, bunun üzerinde bir cep telefonu numarasi var. Altinda da, 'Sevismek istiyorsan beni ara' yaziyor. 'Ha ha ha harika, ha cepten eve, ha evden cebe, harika' diyerek
sevinçle masamdaki telefona yöneldigimi düsünen varsa lütfen o düsüncesini geri alsin. Gerçi numarayi aradim ama baska bir sebepten. O telefonun paraya niye yazildigini biliyorsunuz herhalde. Bu, bizim öküz erkeklerin basvurdugu bir 'cezalandirma yöntemi'. Kizcagiz, 'Bana çiçek alsana sevgilim' dedikçe, 'Bos ver çiçegi, gel ben sana Iskender ismarlayayim, hem ne güzel karnin doyar' diyen erkek arkadas bir gün tabii ki tekmeyi yiyor. Sonra da kuyruk acisini, kizin cep telefonunu umumi tuvaletlerin duvarina, cüzdanindaki paralara yazarak hafifletmeye çalisiyor.
Lütfen kapatmayin Numarayi arayip 'paranin üzerine sevisme ilani veren birinin' neler yasadigini sormaya karar verdim. Telefonu gerçekten de bir kadin açti. 'Ben gazeteciyim, lütfen kapatmayin, bir dakika dinleyin' dedim. S. Hanim kapatmadi. Kapatmadigi gibi sagolsun bütün sorularima cevap vererek merakimi da giderdi.

Umudum YTL
Evet, arayanlar varmis. Hem de S. Hanim'in deyisiyle tahmin ettigimizden çok daha fazla. Bu, sirketin verdigi telefonmus. Türkiye'ye dagilmis pek çok müsteriyle bu yoldan kontakt kurdugu için numarayi degistirememis. Dogrudan, 'Abla ben senin telefonunu paranin üstünden aldim' diyenler de oluyormus, sessiz kalip S. Hanim'in konusmasini bekleyenler de. Aramalarin kesilmesinden yana umudu kalmadigi için S. Hanim dört gözle YTL'yi bekliyormus. Eski paralar 1 yil daha tedavülde kalacagindan 1.5 yil sonra bu dertten kurtulacagini düsünüyormus. Onun durumundakilerin YTL'ye bel bagladigini söylüyor.

Para akil almaz bir hizla dolasiyormus. Bir zaman sonra isi eglenceye vurmus ve arayanlara nerede olduklarini sormaya baslamis. Bir gün, sabah Konya'nin bir ilçesinden, aksam üstü Ankara'dan, gece de Bursa yakinlarindaki bir akaryakit istasyonundan aranmis. Bir keresinde ekranda uzun bir numara çikmis. Adam Isviçre'den ariyormus! Numarayi da Trabzon'daki bir arkadasindan aldigini söylemis. Arkadas kiyagi yani!

Numarayi paranin üstüne yazan kisinin kim oldugunu tahmin ediyor. Adet oldugu üzere, eski sevgili. Fakat para elinde olmadigi için suç duyurusunda bulunamamis. Arayan kisilere çok rica etmis ama kimse banknotu göndermeye
yanasmamis.

Ugradigi manevi zarari kanitlamak için arayanlarin ses kaydi gerekiyormus. Bu yüzden de bir kismini kaydetmis. Savciliga basvurduktan sonra süphelendigi kisinin el yazisi örnegi ile paradaki yazi karsilastirilacakmis.

Parayi S. Hanim'a gönderdim. Karsiligini da istemedim. 'Bu 20 milyon, söylesi için telif ücreti olsun' dedim. O da gülerek, 'Açacagim davadan tazminat alirsam söz size yemek ismarlayacagim' dedi. Memnuniyetle kabul ettim.

14 Ekim 2004
Ersan Özer / Yilin röportajini yaptim
Ne manyak milletiz yaw , adam gezip tozduğu, yolda birisi yan gözle baktı diye kavga çıkarttığı kadının kendisini terketmesi üzerine kadının tel no sunu paranın üzerine böyle bir notla beraber yazabiliyor... Aklım almıyor ya...
[b]I'm the haunter of the embracing dark.
I'm the bringer of fear.
I'm the scorner of peace and tranquility.
I ride the stormcloud and the night!
I seek to be Sith, in all its manifestations. [/b]
Kullanıcı avatarı
EcCeNtRiC
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen EcCeNtRiC »

harbiden haa yazıolar para üstüne ;P ne mallar var acaba arayan varmı ;P
[i]*Her yeni başlayan macera
Heyecan dolu çilek kokar.. ;) [/i]
Kullanıcı avatarı
Jedi
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen Jedi »

Yazalım seninkini deneyelim (:
[b]I'm the haunter of the embracing dark.
I'm the bringer of fear.
I'm the scorner of peace and tranquility.
I ride the stormcloud and the night!
I seek to be Sith, in all its manifestations. [/b]
Kullanıcı avatarı
EcCeNtRiC
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen EcCeNtRiC »

hyrrrr ! ;(
[i]*Her yeni başlayan macera
Heyecan dolu çilek kokar.. ;) [/i]
Kullanıcı avatarı
ChristmasTime
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum
İletişim:

Mesaj gönderen ChristmasTime »

Amerikada paranız yırtık yada üzeri karalanmışsa geçmiyo diye biliyorum. Öyle bi uygulama getirilse süper olur bence. Sonuçta para ya :) Milli servet. Mendil taşır gibi taşınmasına engel olunmalı.
[size=150][color=red][b]Ateşe Dayanabileceğin Kadar Günah İşle...[/b][/color][/size]
Kullanıcı avatarı
dJ4
Co-Admin
Co-Admin

Mesaj gönderen dJ4 »

ChristmasTime yazdı:Amerikada paranız yırtık yada üzeri karalanmışsa geçmiyo diye biliyorum. Öyle bi uygulama getirilse süper olur bence. Sonuçta para ya :) Milli servet. Mendil taşır gibi taşınmasına engel olunmalı.
Desene o zaman Türkiye'deki bütün dolarlar geçersiz ben bir ara döviz bürolarının üzerine kendi damgasını vurduğunu hatırlıyorum :lol:
Kullanıcı avatarı
ChristmasTime
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum
İletişim:

Mesaj gönderen ChristmasTime »

Gerçi öylede bi olay var doğru ya. Neyse yanlış istihbarat :) Sorry.
[size=150][color=red][b]Ateşe Dayanabileceğin Kadar Günah İşle...[/b][/color][/size]
Kullanıcı avatarı
SaVioR
Fast Friend
Fast Friend
İletişim:

Mesaj gönderen SaVioR »

Konunun başlık seçimini beğenmedim..
Kullanıcı avatarı
IWAS
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen IWAS »

JEdi yorumuna aynen katılıorum. NE kadar saçma yaa
Eşit olmasın diyorsanız, kadınla erkek...
Kara çarşafa girsin diyorsanız,
Yobazın gazabından ürkerek...
Diyorsanız ki, okumasın
Kadınımız, kızımız;
Budur bizim alın yazımız...
Unutun tüm dediklerimi.
Yıkın, diktiğiniz heykellerimi...
Kullanıcı avatarı
MARTI
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen MARTI »

Bir insanin böylesi birseyi yapabilmesi icin, hangi akila sahip olmasi gerekir?? Inanilir birsey degil! Söyleyecegim tuttu mazur görün; ' akil dagitilirken neredeymis bunu yapan.. '

Ama benim de bildigim kadari ile, paralarin üzerine birseyler yazmak, burusturmak, yirtmak yasak yurtdisinda. Tertemizler; ki scanner bulabilirsem bir ara taratirim, görürsünüz:)

Aynen iste öyle olabilseler bizde de, böylesi abes seyler olmaz........