Okudugunuz Kitaplari Taniyalim

Yeni çıkan kitaplar ve severek okuduğumuz kitaplar hakkında yorumlar, paylaşımlar.
Kullanıcı avatarı
MARTI
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen MARTI »

Bunlarin hepsini not aliyorum, ona göre :)

' dolapta tozlanıp öyle duracağına kitap alamayan insanlara vermeliyis.. ' demistin ya; haklisin.

Bilmiyorum neden, hani su ' Git Kendini Çok Sevdirmeden ' adli eser, - belki yanlis bir terim burada - yakin geldi bana.

Türkiye' de incelemem gerekecek hepsini, tesekkürler:)
Kullanıcı avatarı
amyyy
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen amyyy »

okumanı tavsiye ediyorum eskişehirde geçiyo hikaye , belkide hepimizin kendimizden birer parçası vardır bu kitapta , ben kendimle ilgili çok şey buldum aile çok önemli ama bu kitapta bunu bir kez daha anlıyorsun , geldiğinde mutlaka edinmelisin
[size=150][color=blue]† Amma da sevdim bana ait olan yanlızlığımı, hiç birinizi sevmediğim kadar..†[/color][/size]
Kullanıcı avatarı
MARTI
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen MARTI »

Aklimda tutacagim dediklerini, emin ol.. Ve subatta geldigimde, edinecegimden de emin ol:)

Ikinci husus, bir yazar eserini olustururken; insanlarin kendi yasamlarindan da pay cikartabilmelerini saglayabilmeli diyorum. Sadece kendini ifade etmemeli. Böylelikle de pek cok kisiye hitap edilebilmeli.
Kullanıcı avatarı
amyyy
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen amyyy »

bende böyle düşünüyorum, bide ben bi kitap okurken oradaki kahramanın yerine kendimi koyuyorum yani sadece okumakla kalmıyo bide orda yazılanlar gerçekmiş gibi hayal ediyorum inan bana o zaman okunan kitaptan daha çok zevk alınıyo elimde değil istemesemde oradaki kahraman benmişim gibi düşünüyorum :)
[size=150][color=blue]† Amma da sevdim bana ait olan yanlızlığımı, hiç birinizi sevmediğim kadar..†[/color][/size]
Kullanıcı avatarı
MARTI
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen MARTI »

Öyle olabilmeli. Yani okumak ile, okumak arasinda fark vardir; kendi kanaatimce. Insan, yasayarak okumali derim hep. Hissedebilmeli. O coskunlugu algilayabilmeli.

Iste senin yaptigin bu; en güzeli yani:)
Kullanıcı avatarı
amyyy
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen amyyy »

çocukluğumdan beri böyle bu, acısını tatlısını taa iliklerimde hissediyorum ve müthiş bi zevk bu..
bide bi kitabı okumaya başladıysam elimden düşürmem , hani bazıları vardırya 2 haftada bir alırlar ellerine kitabı asla öyle yapamam
EROIN'ı okurken gece 4 te yattığımı biliyorum elimden hiç düşürmemiştim, ama o kadar uzun bi kitap olmasına rağmen sadece 2 günümü aldı okumak , sıcağı sıcağına okumalıyıs daha iyi anlıyosun o zaman konusunu ..
Kullanıcı avatarı
MARTI
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen MARTI »

Öyle öyle cok haklisin, cok.

O zevki tadabilmeli insan. Ne mutlu böylesine kitabi yasayabilene. Ve gercekten de sicagi sicagina okumali insan. Yoksa konu dagilabiliyor.

Kitaplar güzel bir dünya; hem de cok güzel.
Kullanıcı avatarı
amyyy
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen amyyy »

okullar bu konuda yetersiz kalıyo die düşünüyorum, öğretmenlerin öğrencilere kitap okumayı aşılaması gerekiyo, tabii bu kitap okuyun çok işinize yarar demekle olmuyo, herkesin bi kişişliği var ve öğrencilerine kişiliklerine göre okul kütüphanesinden en azından birer kitap tavsiye etseler ve okumaları için teşvik etseler daha çok insan kitap okur , birde ülkemizde kitaplar çok pahalı 300 milyon asgari ücretle çalışan bir babanın çocuğu 15 milyon verip nasıl bir kitap satın alabilir söyler misiniz ?
bu yüzden okuduğumuz ve dolabımızda öylesine durna kitapları , onların kıymetini gerçekten bilecek birilerine vermeliyis, bu konuda herkesin hassas olmasını temenni ediyorum.. unutmayın sizin için sadece dolap süsü olarak duran o kitap başka birinin hayata bakış açısını değiştirebilir..
Kullanıcı avatarı
MARTI
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen MARTI »

Dogru söze ne demeli ki.
Kullanıcı avatarı
amyyy
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen amyyy »

yaa bu forumda kitap okuyan kimse yok mu ??