TÜrban Rahİbe Kiyafetİdİr.

İslam dinimiz hakkında sormak istedikleriniz, merak ettikleriniz, paylaşmak istediklerinizi bu foruma yazabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
beyazyele
Slow Friend
Slow Friend
İletişim:

TÜrban Rahİbe Kiyafetİdİr.

Mesaj gönderen beyazyele »

TÜRBAN RAHİBE KIYAFETİDİR.

HYP Genel Başkanı Yaşar Nuri Öztürk, Türkiye'nin adım adım "ılımlı İslam" devletine değil, dinsizliğe doğru kaydığını söyledi ve türbanla ilgili çok ağır konuştu.

HYP Genel Başkanı ve eski İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Yaşar Nuri Öztürk, 22 Temmuz seçiminden sonra AKP döneminde Türkiye'nin adım adım "ılımlı İslam" devletine doğru kaydığı yorumları yapılırken, yine kamuoyunu şaşırtacak bir değerlendirme yaptı. Öztürk, Türkiye'nin "dinsizliğe" doğru gittiğini iddia etti.

Siyasi gelişmelerle ilgili ANKA'nın sorularını yanıtlayan Prof. Dr. Öztürk, "Kuran'ın anladığı manada bir dinden söz ediyorsak, Türkiye dinsizliğe doğru gidiyor" dedi. Öztürk, "Türkiye'yi taşıdıkları yer şirktir, din değil. Biz yıllarca buna karşı mücadele verdik. Ama şimdi Türkiye doğrudan doğruya müşrik zihniyete, şirk zihniyetine doğru gidiyor. Yelken açmış gidiyor hem de. Zaten Kuran'dan ve Hz Muhammed'den onay almayacak sahte bir dini, morfin gibi kullanıp Türkiye üzerinde her istediklerini yapıyorlar, hurafe dinini anestezi gibi kullanıyorlar" diye konuştu.

- "TÜRBAN, ST PAUL'ÜN İNCİL'E SOKTUĞU KIYAFETTİR"-

Prof. Dr. Öztürk, son yıllarda "türban" adı verilen ve değişik tarzda bağlanan örtünün ise Müslümanlıkla ilgisinin olmadığını söyledi.
Öztürk, bunun St Paul'ün İncil'e soktuğu rahibe kıyafeti olduğunu belirterek, şu değerlendirmeyi yaptı:
"Türkiye'de iki büyük operasyon yapılıyor. Kuran dininin birinci vasfı anti emperyalizmdir. Atatürk de tarih önünde bu konuda en başarılı adamdır. Ama onun anti emperyalist yanını kınıyorlar. Türkiye kullanılarak İslam'ın, anti emperyalist ruhunu yok etmek istiyorlar. Her 50 metreye kurulan camilerde bu ruhu katlediyorlar. Bize, 'İslam'ın diğer taraflarını bırakın, size bol cami yapmak, hanımların başını örtmek kafidir' diyorlar. Hanımların başındaki örtü, rahibe kıyafetidir. Saint Paul'un İncil'e soktuğu kıyafettir. O bizim Müslüman insanın örtüsü değildir. 'Cami ve bu örtü size din olarak yeter' deniyor. Müslümanlara din diye başka bir şey bırakmadılar."

-"DARBELER İÇİN DUA EDİLECEK NOKTAYA GELİNEBİLİR"-

Önümüzdeki döneme ilişkin karamsar bir tablo çizen Öztürk, Türkiye'nin "iyiye ve hayra" gittiğini düşünemediğini söyledi. Öztürk, türban, lokantada mescit, şehirlerarası otobüslerde namaz molası konuları tartışılırken, Türkiye'nin kaydettiği tek gelişmenin borçlarını artırmak olduğunu belirtti.
Öztürk, şunları söyledi:
"Türkiye örtülü bir şekilde sömürgeleştiriliyor. Hüzün duyarak söylüyorum ki, Türkiye'nin geleceğine ilişkin hiçbir irade Türkiye'yi yönetenlerin elinde değil. Türkiye büyük bir rüzgarın elinde, birilerinin istediği yöne doğru götürülüyor. Birileri en berbat şekilde yorumlayabilirler ama şunu söyleyebilirim: Benim en çok tedirgin olduğum şey, meselelerin siyasetle çözümlenemeyeceği bir noktaya sürüklenilmesi. Bu nokta ya felaket ya da kanlı kavgadır. Felaket nedir, Türkiye, dışardan istedikleri şekilde paramparça edilir. İkincisi, Türkiye iç kavgaya gider. Darbe olur deniyor, ama bana öyle geliyor ki, Türkiye darbeleri bile Allah tan niyaz edecek duruma gelebilir. Şimdi 'darbe,darbe' laflarıyla cambaza bak oyunu oynanıyor. Türkiye, darbelere bile el açıp dua edilecek bir noktaya sürükleniyor, Türkiye onu bile arayacak. Çok kaygılıyım bu noktada ben."

-"İKİ MİLLETLİ PARLAMENTO"-

Öztürk, 22 Temmuz'da seçim yapılmadığını belirterek, "Bu, bir tsunami, nevi şahsına münhasır, bir nevi yarı işgal, bütün batılı güçlerin ortaklaşa belirledikleri hedefe 2-3 milyar dolar para harcayarak Türkiye'de halkın iradesinin bir yöne sevkedilmesidir. O sebeple biz bunu bir seçim saymıyoruz. Bunun ne menem bir şey olduğu, yıllar sonra anlaşılacak" dedi.
Seçim sonra tablo konusunda da kaygıları bulunduğunu ifade eden Öztürk, şöyle konuştu:
"Türkiye, tarihinde ilk defa adeta iki milletli parlamentoya mecbur ve mahkum bir hale getirildi. Böyle bir manzara var. Şu anda parlamentonun en aktif unsuru, en azından göründüğü kadarıyla, bölücü temayüller taşıyan unsur. Parlamentonun ilk gündem yaptığı konulardan biri, parlamentoya yeni giren bu unsurun, terör başının yaşam şartlarının iyileştirilmesidir. Buna dikkat etmek lazım. Onun arkasından Türk ordusunu bölücülükle itham demeçlerini dinledik. Arkasından 'PKK'ya terör örgütü demeyiz' demecini dinledik. Öbür tarafta henüz anayasayı değiştirme çalışmaları dışında bir şey görmüyoruz."

-"DOKUNULMAZ ZIRHI KİRLENDİ"-

Öztürk, bu parlamentodan bir "hayır" gelecekse, bunun bir numaralı göstergesinin milletvekili dokunulmazlığının kaldırılması olacağını söyledi.
Öztürk, "Eğer parlamento işe dokunulmazlıkları kaldırarak başlarsa, buradan bir hayır çıkacağını düşünebiliriz,aksi takdirde hiçbir hayır çıkmaz. Dokunulmazlık zırhının içi kirlendi, pislendi, bu zırhı kaldırıp atmak lazım" dedi.

(ANKA)

Kaynak: ( ANKA )
Allah, pisliği akıllarını kullanmayanların üzerine yağdırır.

10- Yunus Suresi 100
Kullanıcı avatarı
mkekol34
Slow Friend
Slow Friend

Mesaj gönderen mkekol34 »

allah akıl versin ne diyelim türbanda baş örtüsüde aynı şey bence her müslüman kadın örtünmeli
Kullanıcı avatarı
cRyStaLL
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen cRyStaLL »

Türban ve başörtü aynı şeyler değil türban sadece saçları örten bir aksesuardır başörtüsü ise saçlarla beraber boynu da kapatır. Kuran zaten başörtüsü de türban da demiyor. Cilbab diyor. Cilbab başörtüsünü omuzlardan aşağı sarkıtmaktır.

Evet Allah akıl fikir versin. Çok ihtiyaç var günümüzde.
I[b]t[/b]'s [b]a[/b] t[b]h[/b]i[b]n[/b] [b]l[/b]in[b]é[/b] b[b]é[/b]tw[b]é[/b]én [color=Red]l[b]ø[/b]v[b]é[/b][/color] [b]a[/b]n[b]d[/b] [color=red]h[b]a[/b]t[b]é[/b] [/color] [b]![/b]
Kullanıcı avatarı
izleyici
Slow Friend
Slow Friend

Mesaj gönderen izleyici »

cRyStaLL yazdı:Türban ve başörtü aynı şeyler değil türban sadece saçları örten bir aksesuardır başörtüsü ise saçlarla beraber boynu da kapatır. Kuran zaten başörtüsü de türban da demiyor. Cilbab diyor. Cilbab başörtüsünü omuzlardan aşağı sarkıtmaktır.

Evet Allah akıl fikir versin. Çok ihtiyaç var günümüzde.

Kardeşim bu işin sencesi bencesi yok hüküm sadece Allahındır, iyice araştırıp sonucuna göre eğer sende gerekli görüyorsan tövbe etmeni tavsiye ederim, şu aşağıdaki yazıyı kimsenin etkisinde kalmadan ve ön yargısız oku lütfen.

ALINTIDIR

Mümin kadınlara da söyle: 'Gözlerini (harama çevirmekten) kaçındırsınlar ve ırzlarını korusunlar; süslerini açığa vurmasınlar, ancak kendiliğinden görüneni hariç.Örtülerini, yakalarının üstünü (kapatacak şekilde) koysunlar....'
Bu ayetteki “hımar” kelimesi geniş manalı bir kelime olup örtü manasına gelir.

Eski Arap yazılarına bakılırsa hımarın yere konulan, masaya örtülen veya herhangi bir örtüyü tarif edebileceğini görürüz. Hımar, başı örterse başörtüsü olur, masaya konursa masa örtüsü olur.

Allah eğer “hımar” kelimesi ile başın örtülmesini isteseydi “hımarürres” gibi bir vurgulama ile başörtüsü diyebilirdi: Böylece “res” kelimesi ile baş bölgesi vurgulanır ve örtü kelimesi olan “hımar” ile beraber başörtüsü net bir şekilde anlaşılırdı.

Nitekim abdest alınmasıyla ilgili ayette başın sıvazlanması söyenirken, baş kelimesi Arapça karşılığı ‘res’ ile vurgulanır.Üstelik ayette kapatılacak yerin yaka açığı olduğu geçer. Yani hımarın başı kapatması değil, ayette açıkça yaka dekoltesini örtmesi istenir. (Yaka açığı manasına gelen ‘cuub’ kelimesi hem bu ayette kapanılacak bölgeyi belirtmek için, hem Hz. Musa’nın yaka açığına elini soktuğunu belirten ayetlerde geçer.) “Hımar” kelimesi sırf başörtüsü manasına gelse bile bu ayetten başı örtmek değil, yine yaka dekoltesini kapatmak anlaşılacaktı.

Şimdi bütün alimler bi tarafa Allahın sözü kuran bi tarafa, kuranın anlamı ne ise o olarak mı anlayalım, yoksa kişinin kendisi ne olarak anlamak istiyorsa öyle mi anlasın?

ALINTIDIR
Kullanıcı avatarı
cRyStaLL
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Orda bence yazmıyor zaten farkındaysan :) Bu yazına cevabımı verdim bir diğer konuda.
I[b]t[/b]'s [b]a[/b] t[b]h[/b]i[b]n[/b] [b]l[/b]in[b]é[/b] b[b]é[/b]tw[b]é[/b]én [color=Red]l[b]ø[/b]v[b]é[/b][/color] [b]a[/b]n[b]d[/b] [color=red]h[b]a[/b]t[b]é[/b] [/color] [b]![/b]
Kullanıcı avatarı
izleyici
Slow Friend
Slow Friend

Mesaj gönderen izleyici »

cRyStaLL yazdı:Orda bence yazmıyor zaten farkındaysan :) Bu yazına cevabımı verdim bir diğer konuda.
Mkekol34 e idi lafım yanlışlık oldu hakkını helal et :) bende bu yazıma cvp yazdığın yerde sana cvp yazdım diye hatırlıyorum selametle.
Kullanıcı avatarı
HiLaLaY
Quick Friend
Quick Friend

Mesaj gönderen HiLaLaY »

Maşallah neler neler uydurdular yaf Allah akıl fikir versin bazen de milletin aklı karışıyor işte
EmEKLeR Aş OlMaZ KaLıRSa, HaYaTTaN BıKaRSıN BiR AnDa...
Kullanıcı avatarı
mkekol34
Slow Friend
Slow Friend

Mesaj gönderen mkekol34 »

ben türbana karşı bi insan değilim yannış anlaşıldım galiba ne türban ne baş örtüsü ismi ne olursa olsun dinimizin gereğidir ve kesinlikle her yerde serbes olmalı
Kullanıcı avatarı
cRyStaLL
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Evet dinimizin gereğidir, her yerde de serbest olmalı. :)
Matalien
New Friend
New Friend

Mesaj gönderen Matalien »

Hak dini akıl dinidir,mantık dinidir.Akıl edin türban yada başörtüsü gereklimi diye.Benim fikrim bunları takmak sevap,takmassanda günah değil.

Kadınlar erkek tahrik olmasın diye örtünür.Baş örtüsü olmayan bir kadın erkeği çok fazla tahrik etmez.Ama çok da zor gelmiyorsa baş örtüsü taksın.Çünkü böylesinde tahrik daha azdır .Ama takmıyorsada sorun yoktur.

Başörtüsünün şekline de takılmak bence yanlış.Seçimi neyse öyle örtünsün.

Bu iş iki taraflıdır.Kadınlara düşen en azından belli bir miktar kapanmak ve hareketlerine dikkat etmek erkeklere düşende gözlerine,davranışlarına mümkün olduğu kadar dikkat etmektir.Sapıkça gözlerle herkese bakmamalıdır.Kadınlardan her tarafını kapat hiç bir yerin görünmesin diye talebimiz olamaz.İşin tamamını onlara yüklememeli,bizde kendi üzerimize düşeni yapmalıyız.