sevgilimin yanına gitmek için vize alacakken ayrıldım

Paylaşmak istediğiniz aklınıza gelen konular, olaylar..
Türkiyeli38
New Friend
New Friend

sevgilimin yanına gitmek için vize alacakken ayrıldım

Mesaj gönderen Türkiyeli38 »

benimkisi aslında hem bişeyler paylaşmak hemde bişey sormak.Sevgilimin yanına ingiltereye gidicektim davetiye gönderdi.Pasaportu aldım.babam gitmem için parayı bile hazırladı (sevgilimin yanına gidecegimi biliyor) ve vizeye başvuracaktım ama ayrıldık.kimseye söyleyemiyorum da ayrıldığımızı hayatımdan da çıkartamıyorum kızı ve İnglitereye gidip onu görmek istiyorum son bikez şimdi elimde pasaport var kızın babası tarafından gönderilen bi davetiye var banka hesapları su faturaları filan herşeyi gönderdiler.Acaba kzın yanına gidecekmiş gibi davetiyeyle vize başvurusu yapsam .Karşı tarafa onay için filan bi yazı gönderiyorlar mı yani kısacası vizeyi alabilirmiyim?
Kullanıcı avatarı
kursatelacar
Slow Friend
Slow Friend

Mesaj gönderen kursatelacar »

konsolusluktan islemin bitince vizeyi al1rs1n bildim kadar1yla kars1 tarafa bi onay için herhangi bise yollamazlar
ayrildiktan sonra gorsmenin ne anlami war ki ayrilmanizin sebebi sen isen tabiki git ama o ise yani karsilamaya gelmez ise cok mahçup olur we ortada kal1rs1n daha 16 yasinasin yani iyy düsün ingiltere sonucta hele ki bide dil bilmiyprsan neyse hayirlisi olsun bol sans
Welcome To My World I am The Best ALAYINA REST:)
Kullanıcı avatarı
ComiC
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen ComiC »

Kötü olmuş sevgilin tüm bunları onun için yaptığını biliyorsa ve bildiği halde ayrılmışsanız sanırım kız için pek ciddi bir ilişki değilmiş. Ama amacın ondan çok ingiltereyi görmekse buluşacağın başka insanlar varsa falan git tabi. Büyük ihtimal ona bir daha herhangi bir onay yazısı gitmemesi lazım
enjoy the silence..
Kullanıcı avatarı
taNGo
WebMaster
WebMaster
İletişim:

Mesaj gönderen taNGo »

İlk olarak sorunu yanıtlayım. Davetiyeyi gönderen kişiden herhangi bir onay istemezler, çünkü zaten onayı alıp davetiye vermişler o kişiye o da sana göndermiş. Fakat tutarlarda senin davetiyeyi gönderen kişinin evinde kalıp kalmadığın akıllarına eserlerse yurt dışında geçirdiğin süre içerisinde seni davetiye gönderen kişiye sorabilirler. Çünkü senin tüm sorumluluğunu o davetiye ile davetiye gönderen kişi almış oluyor.

Ama asıl soruna gelirsek; Vize öyle kolay kolay verilmiyor arkadaşım, öncelikle senin durumuna bakarlar. Sigortan var mı? İşin var mı? Bu ikisi çok önemli eğer bunlar yoksa vize hayallerin suya düştü demektir. Bir de davetiye gönderen karşı tarafın durumuna bakıyorlar. Sana davetiyeyi yollayan kişinin bir suçu var mı? Daha önce davet ettiği birisi orada bir suç işlemiş mi?

Ayrıca şu da önemli; senin malvarlığın olan herhangi bir şey göstermek zorundasın. Çok paran ya da malvarlığın varsa gitmen dahada kolaylaşır. Turistik vize almak bu şartlar olmadan çok zor. Kaldı ki evlilikte bile yurtdışına gitmek zorlaştı. Yurtdışından biriyle evlendiğin vakit artık 6 aylık yabancı dil sertifikası istiyorlar.

Kolay olarak ancak ya öğrenci olarak gidebilirsin ya da bir tur şirketiyle anlaşıp turla beraber gidebilirsin.

Tabi bu anlattıklarım avrupa birliği ülkeleri için geçerli.

Konu dışı not: kursatelacar, yazılarından bir şeyler anlaşılmıyor lütfen düzgün yazın. Kurallarımızı okuyun.
Dreams