Pozitif düşünce ...

Paylaşmak istediğiniz aklınıza gelen konular, olaylar..
Kullanıcı avatarı
EcCeNtRiC
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Pozitif düşünce ...

Mesaj gönderen EcCeNtRiC »

John Ruskin, ünlü bir İngiliz sanat eleştirmenidir.

Bir gün, Ruskin'in zengin bir arkadaşıyla akşam yemeği randevusu vardır.

Arkadaşı suratı asık bir şekilde gelir.

Anlaşıldığına göre, yemeğe gelirken arkadaşının göğüs cebindeki dolmakalem kırılmış ve kısa bir süre önce hediye olarak aldığı değerli bir mendilin üzerine çıkmayan Hint mürekkebi leke yapmıştı.

Arkadaşı mendili çıkarıp Ruskin'e gösterir.Kumaşın ortasında çok belirgin siyah yuvarlak bir leke vardır.

Adam o kadar üzülmüştür ki, yemeğine çok az dokunabilir ve eve aceleyle dönerken, mendili masanın üstünde unutur.

Ruskin, çıkarken mendili yanına alır.

Birkaç hafta sonra zengin arkadaşının evine bir paket teslim edilir.

Açtığında, kendisini çok şaşırtan ve sevindiren bir şekilde mürekkep lekeli mendilin harika bir sanat eserine döndüğünü görür.

Ruskin, biraz Hint mürekkebi almış ve yuvarlak lekeyi merkez noktası olarak kullanıp, bütün mendili kaplayan nefis bir desen çizmişti.

İnsanlar eğer pozitif düşünürlerse ve yaratıcı davranırlarsa, olumsuzlukları
başarıya dönüştürebilirler.

Ruskin, arkadaşının küçük üzüntü duvarına bir kapı açarak mutluluğunu sağlamıştı.

Hem özverili davranışı ile yaşamlarını zenginleştirmiş, hem de arkadaşının sevgisini kazanmıştı.
[i]*Her yeni başlayan macera
Heyecan dolu çilek kokar.. ;) [/i]
Kullanıcı avatarı
sTePHaN_pAtRicK
Fast Friend
Fast Friend

Mesaj gönderen sTePHaN_pAtRicK »

Örneği bolca olan yazılardan birisi işte daha...Niyeyse hep yazılarda böyle,yaşam da nasıl peki ?
[color=black][b][size=117] †öLüM bUySa,TaNRıM BuYSa YaŞaMaK,SiL aLnıMDaN YaZDıĞıN bU YaZGıYı,yA BiR yErE ÇıKSıN ArTıK bU SoKaK,yA Da öLDüR İçiMDeKi TaNRıYı..! †[/size][/b][/color]
Kullanıcı avatarı
EcCeNtRiC
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen EcCeNtRiC »

neden oLumLu düşünmüosun :P boşuna mı yhazdık bu yazıyıı...
[i]*Her yeni başlayan macera
Heyecan dolu çilek kokar.. ;) [/i]
Kullanıcı avatarı
sTePHaN_pAtRicK
Fast Friend
Fast Friend

Okuyupta kendine çeki düzen vericek arkadaşlar vardır,niye boşuna olsun ki..
[color=black][b][size=117] †öLüM bUySa,TaNRıM BuYSa YaŞaMaK,SiL aLnıMDaN YaZDıĞıN bU YaZGıYı,yA BiR yErE ÇıKSıN ArTıK bU SoKaK,yA Da öLDüR İçiMDeKi TaNRıYı..! †[/size][/b][/color]
Kullanıcı avatarı
amyyy
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen amyyy »

eccentric sen yazmaya dvm et bebeğim ben okuyorum, ve elimden geldiğince uygulamaya çalışıyorum..
[size=150][color=blue]† Amma da sevdim bana ait olan yanlızlığımı, hiç birinizi sevmediğim kadar..†[/color][/size]
Kullanıcı avatarı
sTePHaN_pAtRicK
Fast Friend
Fast Friend

Bak varmış,site de bi ben yokum ki,yaz sen...
Kullanıcı avatarı
ComiC
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen ComiC »

Ben olsam o Ruskin'i döverdim. Adam zaten pozitif düşünse o noktayıda sanat eseri görebilirdi. Ruskin napmış daha da içine etmiş. Sanırım ben negatif düşünüyorum.
enjoy the silence..
Kullanıcı avatarı
sTePHaN_pAtRicK
Fast Friend
Fast Friend

Ne güzel
Kullanıcı avatarı
sTePHaN_pAtRicK
Fast Friend
Fast Friend

+1

Ve pozitif düşünce olumsuzluklar karşısında kendini kandırmaktır bir bakıma,pembe gözlükleri takmaktır,bunu da hemen hemen he rinsan becerebilir,beceremeyenler intahar ediyo zaten,umut denen şey umutsuzluk korkusu yani..
Kullanıcı avatarı
sTePHaN_pAtRicK
Fast Friend
Fast Friend

Kötü bir olaysa bunu iyi bi şekilde görebilmek başarıdır zaten...Helal olsun ne diyim...