Sitenizi 50 bin öğrenciye tanıtmaya nedersiniz?

Webmasterlık ile ilgili her türlü sorunlarınız.
enerjik
New Friend
New Friend

Sitenizi 50 bin öğrenciye tanıtmaya nedersiniz?

Mesaj gönderen enerjik »

Merhaba internet dostları. Ben Kemal öğretmen. Sitenizi elli bin öğrenciye tanıtmaya ne dersiniz? Ve bunun için hiç mi hiç yorulmayacaksınız ve hiç para harcamayacaksınız. Nasıl mı?

Siteniz öğrencilerin bilgisayarlarının masa üstünde olacak. Sizi bulmaları çok kolay olacak. Elli bin öğrenci sizi ziyaret edecek. Ayrıca diğer insanlarda sizi ziyaret edebilecekler.

Ben ve eşim İstanbul’ da öğretmeniz. Diğer okullarda da öğretmen arkadaşlarımız var. Anlayacağınız bir çok öğretmene ve bir çok öğrenciye ulaşabilmekteyiz.

Gelelim sitenizi nasıl diğer insanlara tanıtacağınıza.

Öncelikle sizden kesinlikle para talep etmiyoruz. Bunu bilmenizi istiyorum. Sitenizin ismini ve ne ile ilgili olduğunu örneğin eğitim, sağlık, oyun vb bize bildirmeniz gerekli. Bildirmek için kemalkucukoglu@gmail.com adresine yazmanız yeterli.

Bize bildirmiş olduğunuz site isimlerini alfabetik olarak kategorilere ayırıp kolay ulaşılır bir şekilde html dosyası haline getireceğiz. Bu dosyayı silsile yoluyla tüm öğrencilerin bilgisayarlarının masa üstüne yükleyeceğiz. Öğrenci bilgisayarını açıp internete girmek istediğinde masa üstündeki dosyaya tıklayacak. Canı hangi siteye girmek istiyorsa o siteye tıklayacak. Böylece aradığına daha kolay ulaşacak. Bu olayı küçümsemeyin. Ulaşabildiğimiz öğrenci sayısını hiçte yabana atılabilir bir sayı değil.

Html dosyasını bir tek öğrencilere yüklemeyeceğiz. Öğretmen ve tanıdıkları herkesin bilgisayarın masa üstünde bu dosya olacak.

Eğer bu sisteme dahil olursanız sizinde yapmanız gerekenler var. Tanıdığınız herkesin masa üstüne bu html dosyasını yüklemeniz ve kullanımını anlatmanız. Ayrıca sizde bu sitelere girerek katkı sağlamanız.

Aramıza katılmak istiyorsanız bize mail atıp sitenizi ve site bilgilerini yazmanız yeterli.

Hedefimiz on bin site ismi ve iki yüz bin bilgisayarda bu dosyanın masa üstünde durması. Elli bin bilgisayar bizden. Gerisi sizin ilgilerinizle oluşacak.
Site sahibi tanıdıklarınız varsa bize yazmalarını söyleyebilirsiniz.

SAYGILARIMLA ÖĞRETMENLİĞİ VE ÖĞRENCİLERİNİ ÇOK SEVEN KEMAL ÖĞRETMEN.
enerjik
New Friend
New Friend

Mesaj gönderen enerjik »

Öğretmen adı üstünde kendini geliştirip öğrencilerine bilgisini aktarandır. Ben ek olarak internet işinde yoğunlaşırım diğer öğretmen ek olarak resim alanında yoğunlaşır diğer öğretmen arabalar üzerinde ek olarak yoğunlaşır. Böylece ek bilgilerin öğrencilere aktarılmasıyla çeşitlilik oluşur. Toplum demek çeşitlilik demektir. Tek düze insanların yetişmesi fikir çarpışmasını oluşturmaz.

Tek düze olmamak için her öğretmenin kendini bir alanda geliştirmesi lazım. Ne yani kahve köşelerinde okeydemi kendimi geliştirmeliydim.

İnternet alemine ufak bi katkı yapmak istedim. Ve bu proje olması gerekli bir proje. İnsanlar arama motorlarında zaman kaybetmekte boş çuval gibi bi oraya bir buraya savrulmakta.

Zaten siz katılmasanız bile bu projeye katılanlar var. Zaten bilindik siteler bu listede var. Önemli olan bilinmeyenler ve bunların indekslenmesi.

Saatlerce internette gezinip bilinmeyen bu siteleri arayıp bulmam çok zor.

Birde mesaj gönderip aramıza katılanlar bizi desteklemeleri ruhumu okşuyor. Keyif alıyorum. Hayatta keyif almadan hiçbirşey yapmam.

Alttarafı mesajda sitenizin ismi ve konusu yazılacak ammada büyüttünüz.

Tekrar ediyorum kendimi kahve köşelerinde okeydemi geliştireyim. Hoş ondada kendimi geliştirdimya saygılarımla