Bunu Yazan Şevki

Buyrun geyik muhabbetlerine..
Kullanıcı avatarı
nMdproduct`
Quick Friend
Quick Friend
İletişim:

Bunu Yazan Şevki

Mesaj gönderen nMdproduct` »

Aşağıdaki yazı Gani Müjde tarafından yazılmış olup; 09/03/1998 tarihinde Milliyet gazetesinde yayınlanmıştır.

Rakı içtim, şarap içtim, sallandım. REFAH Partisi kapatılıp faziletli milletvekillerimiz ortada kaldı ya akşamcılar hemen atağa geçip gollerini attılar sevgili Milliyet okurları. Hem de bir şarkıyla. "Yaz demedim, kış demedim eğlendim. Rakı içtim, şarap içtim, sallandım" "Şevkiye kim komple yaptı" adlı yazımdan dolayı bana dava açan Şevki şu anda Almanya'da kayak tatilinde ama gene de memleket meseleleriyle kafa yormaktan geri kalmıyor. Şimdi de müzik eleştirmenliğine başlamış can sıkıntısından. Uzun bir mektup göndererek şarkıyı eleştirmiş. Yerin dibine batırmış. İşte Şevki abimin müzik eleştirmenliğine ilk adımı attığı yazı...

"Sevgili pe..venkler... Şu sıralar Münih'te hangi bara gitsem bu şarkı çalıyor. Bara gidiyorum sözün gelişi elbet. Camiye giderken önünden geçiyorum manasına söyledim. Pe..venklik edip yanlış anlamayın. Tamam bi kere gittim ama bakmaya gittim. Bi kere de sekis sohop denen dükkana sigara almaya girmişim yanlışlıkla. Yani Allahın bildiğini niye kuldan saklayayım sevgili Gani Bey. "Aynı kısa camel Müslüman..." dediğimde suratıma garip garip baktılar da yanlış dükkana girdiğimi anladım. Eee, girmişken eli boş çıkmak olmaz. Bir iki şey aldık elbet...

* * * NEYSE efendim gelelim bu ibret vesikası türküye... Bakınız şimdi ne diyor ilk mısrasında. "Yaz demedim, kış demedim eğlendim, tövbe estağfirullah. (Burdaki tövbe etrağfirullah şarkının orijinalinde yok, ben günaha girmeyeyim diye söyledim. Bunu yazan Şevki, okuyana tepki) Şimdi efendim ne demek eğlenmek Müslüman?.. Sen bu dünyaya eğlenmeye mi geldin? Başka işin yok mu senin Müslüman? Yaz demeyip kış demeyip eğleneceğine bir iki rekat kaza namazı kıl da cehennem ateşlerinde birlikte yanmayalım bre hem pe..venk, hem de kafir adam. Şarkının ikinci mısrası bizim güzel İran'da sorgusuz sualsiz asılma nedeni zaten... "Rakı içtim, şarap içtim sallandım. Tövbe estağfirullah" (burdaki tövbe estağfirullahın da şarkı sözleri ile bir alakası yoktur. Bunu yazan Şevki, okuyana belki) Bre izansız deyyus, Bre pe..venk adam. Rakı içtim şarap içtim sullandım ne demek? Sen getir hanımını ona rakı içireyim, şarap içireyim, sonra da sallayayım bakalım nasıl oluyor?!.

* * * REZİLLİK burada da bitmiyor değerli Kolünlü hemşerihlerim.. Partili arkadaşım Eski Urfa Belediye Başkanı İbrahim Halil Çelik Bey'e de bir sataşma var şarkının ortasında. "Zira Urfa eski hamam eski tas" diyor zındıklar şarkının bir yerinde. Yani şunu diyorlar bu pe..venkler. "Ey İbrahim Halil Çelik Urfa'da kola satışını bile yasakladın da nooldu? Bizim içkimize dil uzatırsan biz de seni istiklal mahkemelerinde iki seksen uzatırız. Sen gidersin Urfa'dan, biz gene meyhanelerde bildiğimizi okuruz."

* * * "KIZ demedim, dul demedim evlendim" mısrasının dinimizce bir sakıncası yoktur aziz kardeşlerim. Her ikisi de sevaptır. (Burda tövse estağfirullah yok çünkü tövbelik bir durum yok. Bunu yazan Şevki, okuyana bir, ki) Tam ben bunlar nedamete erdiler doğruyu buldular derken gene aynı mısra Müslüman "Rakı içtim şarap içtim sallandım."

Beter ol rezil!
[size=184][color=blue][b]NMDproduct`[/b][/color][/size]
Kullanıcı avatarı
ShepneM
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen ShepneM »

eheuhe ii demi$ adam :D
Kullanıcı avatarı
ComiC
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen ComiC »

töbe etrağfirullah çok güldüm töbe töbe :lol:
enjoy the silence..
Kullanıcı avatarı
amyyy
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen amyyy »

ahahahahahahaha çok güzel yafff :)
[size=150][color=blue]† Amma da sevdim bana ait olan yanlızlığımı, hiç birinizi sevmediğim kadar..†[/color][/size]
Kullanıcı avatarı
pıssa
Lover of TurkiyeForum
Lover of TurkiyeForum

Mesaj gönderen pıssa »

reha muhatarın var diyalogalrı onlarıda koyalm süper komik belkide bir çoğunuzun bildiği
bulan yazssın bnde bakıcam bulmaya çalışıcam
Kullanıcı avatarı
amyyy
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen amyyy »

o yazılmış var zaten pıssa :) yanlış hatırlamıyosam tabii
[size=150][color=blue]† Amma da sevdim bana ait olan yanlızlığımı, hiç birinizi sevmediğim kadar..†[/color][/size]
Kullanıcı avatarı
EcCeNtRiC
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen EcCeNtRiC »

vay cidden yasmı$ ha :P çok iiiydi..
[i]*Her yeni başlayan macera
Heyecan dolu çilek kokar.. ;) [/i]
Kullanıcı avatarı
BJKAhmet
Super Friend
Super Friend