Kirmizi

Paylaşmak istediğiniz aklınıza gelen konular, olaylar..
ZOYA

Kirmizi

Mesaj gönderen ZOYA »

Geçmişin izlerini silmeye çalışıyorum.. Yeni bir inşa anında çok daha büyük yıkımlara uğradım,ama o kadar istememe karşın yıkılamadım...

Zalim , o kadar güçlenmişim ki yokluğunda,bütün bunlara nasıl katlanabiliyorum , en önemlisi hala nasıl yaşayabiliyorum!! İnan bu sorunun yanıtını bulamıyorum..

Bunun adı gerçekten güçlenmek mi? Yoksa olgunlaşmak mı? Yoksa her şeyi yok sayar gibi seni de yok saymaya başlamış olmak mı..??

Sanırım seni hiç yaşamamış gibi yok saymamdan geliyor ,bu umursamazlık rolünü başarıyla oynayabilmem...

Ama neden gece olunca bütün ağırlığınca gelip giriyorsun düşlerime..

Ruhumda bıraktığın yara o kadar onulmaz ki,durmadan kanatıyor ruhumu….. Gecelerimi… Geleceğimi…

Gelecek diyorum da yaşanacak, yaşayabileceğim, bana yaşatabilecekleri bir gelecek kaldı mı acaba…!!

Giderken …Onca yaşanmışlığa rağmen bir insanın bütün hayatını yanında emanet olarak götürdüğün bir an bile hatırına gelmedi mi hiç..

Halbuki seninle o kadar güçlenmiştim ki bütün acizliğime rağmen.. Sen bana yaşamın tadını sunmuştun ve tüm renklerini..

Pembede gülünce güller açan o mahcup yüzünü görüyordum, sarıda ise hasreti ,benzini solduran o yaman hasreti…Siyah ta ise umutsuzluklarını ,kuşkularını,korkularını görüyordum..

Ama beyaz her şeye rağmen bize aitti, saf sandığımız,asla parçalanamayacak olan sevgimiz di beyaz..

Şimdilerde ise sana ve bana tek bir renk kaldı bu zemheri gecelerde.

Kırmızı

Bizim dünyamızda kırmızının anlamı bile farklıydı.. Bilirsin bunun ne demek olduğunu aykırı sevdam..

Kırmızı hiçbir zaman bizi yakıp küle dönüştüremedi büyük çoğunluk gibi.. Bizim renk kartelamızda kırmızı da yoktu hatırlarsan..

Ve asla da olmayacaktı.. Şimdi bunu anımsadığımda buruk bir tebessüm yerleşiyor yüzüme, herhalde esefle gülmek bu demek..

Hem seni hem kendimi kınıyorum bütün cihan-ı alem önünde.. Dünyanın var olan iki Pinokyosuymuşuz biz..

Kırmızı rengine asla bürünmeyecektik.. Ne sen nede ben bu rengin ruhuna girmeyecektik. Yasaklamıştık bunu birbirimize hatırlarsan..

Kırmızı “Ayrılık” demekti,gözlerden akan kanlı yaşlar demek ti, yok olmak demekti sevgilinin olmadığı gecelerde.. Sevgisizlik, sessizlik, sonsuzluk, muamma demekti Kırmızı..

Hey hat !! Şimdi bütün dünyam Kıpkırmızı .. Sen arındın mı ,arıtabildin mi yüreğini bu renkten bilmiyorum..Bilemiyorum.. Ama ben her an daha da çok bürünüyorum bu renge....

Yok oluyorum…!!

Kullanıcı avatarı
c|ost
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum
İletişim:

Mesaj gönderen c|ost »

Gökkuşağından çekip aldığım tek renkti kırmızı. Hayat veren sıvının rengi gibi, O'nun gibiydi kırmızı. Aynı anda düşünür, aynı anda konuşurduk. Aynı kırmızıyı severdik ikimizde. Şimdi geceler de kırmızı gözlerim gibi, gündüzler de... Şimdilerde düşündüğüm tek şey kırmızı.

Düşlerimiz kırmızıydı, kırmızı kıyafetler alacaktık kızımıza. "Oğlumuz olursa da en azından ayakkabıları kırmızı olsun" derdik. "Yakışır mı acaba" derdi. "Sana ait olan bir varlığa ne yakışmaz ki" derdim.

Derdim oldu kırmızı, uykusuz geceler gibi...
[dropshadow=#ffffff][i][color=#ff00ec][b]Bugün Yüreğimde KOCAMAN bir gül kokusu var...[/b][/color][/i][/dropshadow]
Kullanıcı avatarı
EcCeNtRiC
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen EcCeNtRiC »

çoook güzeL...
[i]*Her yeni başlayan macera
Heyecan dolu çilek kokar.. ;) [/i]
Kullanıcı avatarı
vişne
Super Friend
Super Friend

Kırmızının başka bir tonu...

Mesaj gönderen vişne »

hiçbir şey çok yaşamaz
yalnızca toprak ve dağlar kalır
güneş doğar ve batar
karanlık günün ilk ışığına sarılır
sevgim bir ağaç gibi büyür
yavaştır ama derine ulaşır
yaşayan her şey ölür
yaşanan da o anlarda takılı kalır
sonra o da dağılır
yalnız sevgi kalır
sevgim ölmez
sabahın ilk nefesini coşkuyla sana taşır
ve bu duygum var oldukça
yüzüm heyecanınla kırmızıya bulanır
Kullanıcı avatarı
sTePHaN_pAtRicK
Fast Friend
Fast Friend

Mesaj gönderen sTePHaN_pAtRicK »

eline sağlık,güzel ...
[color=black][b][size=117] †öLüM bUySa,TaNRıM BuYSa YaŞaMaK,SiL aLnıMDaN YaZDıĞıN bU YaZGıYı,yA BiR yErE ÇıKSıN ArTıK bU SoKaK,yA Da öLDüR İçiMDeKi TaNRıYı..! †[/size][/b][/color]