Çok Önemli Bir Sorum Var.!

Paylaşmak istediğiniz aklınıza gelen konular, olaylar..
Kullanıcı avatarı
bilgehesap
New Friend
New Friend

Çok Önemli Bir Sorum Var.!

Mesaj gönderen bilgehesap »

Merhaba Arkadaşlar Benim Sizlere Bir Sorum Olacaktı...

Diplomasi ve siyaset Liselerde Ders Olarak Okutulmalıdır Ya Da Okutulmamalıdır

tezleri hakkında yorumlarınızı bekliyorum Lütfen Bu Tezler Hakkındaki Yorumlarınızı Gerekçeleriyle Belirtirseniz Çok Sevinirim!

Acilen Bekliyorum!
Kullanıcı avatarı
ComiC
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen ComiC »

okutulmamalıdır bence. bi siyasi kavgalar eksikti lisede o da gelmiş olur tam olur.
enjoy the silence..
Kullanıcı avatarı
sunshines
New Friend
New Friend

diplomasi eğitimi olmalımı olmamalımı sorusuna cevap

Mesaj gönderen sunshines »

bu gün için arkadaşımın bahsettiği sonuçlara sebep olacağından dolayı isteksiz olarak sö konusu derslerin verilmemesinden yana oldugumu belirtmek istiyorum sizin istediğiniz alanlarda gelişim için bu derslerin verilmesi kaçınılmaz ancak sırası dosgru değildir bence öncelikle kelimeler ve anlamları diye bir ders verilmesi daha dogru olacaktır.Bir çok ülke bildiğiniz gibi bizden teknolojik,siyasal,ekonomik stratejiler açısından çok çok öndedir ki bu öne geçiş sürecinden önce kültürel,sanatsal,edebi alanlarında temellerini saglam atarak ,misal shakespeare,marx,sokrates v.b farklı toplumların kendi kültülerine ait çağına göre ileri kişilerin dünya görüşünü toplumlarına sunmuşlar ve düşünen sorgulayan toplumu yaratarak onların meyveleri ile bu sorgulayış akımının önünde oluşabilecek engelleri yıkacak siyasi,politik,hukiki,eğitimsel açıdan bir çok düzenlemeleri getirerek bu noktalara ulaşmışlardır.Kaldıki artık bu toplumlar sahsi olarak kendi meyvelerini globalleşen dünyada birbirleri ile karşılaştırma imkanı bulmakta ve postmodern denilen başa dönüş ve herşeyi yeniden yapılandıran ve bizim bir türlü sağlıklı yaşayamadığımız süreci ikinci kez baştan yapılandırmaya başlayıp toplumuzun büyük kısmının daha haberi olmadığı bir çok anlamın üzerine yeni anlamlar yaratmaktadırlar şimdilik aklıma gelen bu sebeplerden ötürü şu an hazır olmadığımız kanaatindeyim.Son olarak affınıza sığınarak ilave etmek isterimki dünya bu süreçteyken biz neredeyiz dersek toplumsal gelişim ve yapılanmadan bi haber,çözüm üretmekten cok uzak en iyi ihtimalle sadece kördöğüşü yapan ama mutlak surette dejenere popülizm ışığında kültürümüzü kaybetmeye devam bir yandan da inşa etme aşamasındayız.
Kullanıcı avatarı
davidoff
Super Friend
Super Friend

Mesaj gönderen davidoff »

sakıncalı bir durum okutulması sakıncalı
[size=150][color=blue]rutin hayat bu en büyük girdap,
dikkat et sempatik başlar,
antipatik ama enteresan,
alakam yok bunlarlan...[/color][/size]
korayser
Fast Friend
Fast Friend

Mesaj gönderen korayser »

okutulmamalı, bizim ezberci eğitim sistemimimizde okutsanız bile öğrencilerin sadece sınavdan geçmek için aldıkları bir ders olmaktan öteye gidemez. yani teoride kalır. Oysa ki diplomasi ve siyaset pratik işidir
www.korayhoylu.com
Kullanıcı avatarı
turunculum
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen turunculum »

ben siyaset bilimi ve kamu yönetimi okuyan biriyim bu iki ders kesinlikle BELİRLİ BİR ALT YAPI GEREKTİREN KONULARDIR VE BENCE BU DERSLER LİSEDE VERİLMEMELİ
seni seviyorum diyene sakın inanma beni en son bırakıp giden beni herseyden cok severdi boşver
Kullanıcı avatarı
phatyh
Lover of TurkiyeForum
Lover of TurkiyeForum

Mesaj gönderen phatyh »

diplomasi ve siyaset liseler için ağır bir ders bence
Gözlerim yeterli değil
Daha binlerce bulmalıyım, ödünç almalıyım da;
Seni seyretmeliyim....