WinXP`de Boot Screen`i Değiştirmek

Bilgisayarlar hakkındaki genel sorunlar, almak istediğiniz bilgisayarlar v.b.
huzunbaz

WinXP`de Boot Screen`i Değiştirmek

Mesaj gönderen huzunbaz »

Merhabalar.

Eğer siz de winXP`nin o siyah yükleniyor ekranından sıkıldıysanız ve o kısmı değiştirmek istiyorsanız, bu dokümanım tam size göre diyebilirim :) Başlayalım.

Öncelikle http://www.themexp.org/view.php?type=boot adresinden bir boot screen beğenin ve bilgisayarınıza indirin. İndirdiğiniz dosyayı unzip edin. Şimdi bilgisayarınızı güvenli kipte açın. Az önce unzip ettiğiniz dosyadaki “ntoskrnl.exe” isimli dosyayı C:\Windows\system32 içine kopyalayın, çıkan soruya evet diyin. Ardından bilgisayarınızı normal olarak açtığınızda, yeni boot screen`inizi göreceksiniz :)

Bu işlemleri yapmadan önce C:\Windows\system32 içinde bulunan “ntoskrnl.exe” isimli dosyayı yedeklemenizi öneririm. Eğer bir sorun olursa yine eski yedeklemiş olduğunuz dosyayı, bilgisayarınızı güvenli kipte açıp eski yerine kopyalayabilir ve sorunu çözebilirsiniz.

İyi eğlenceler.

Hoşçakalın.
--
bunu döküman şeklinde ve resmi bir dille yazdım biraz sanırım ama idare edin :P
huzunbaz

http://www.themexp.org/view_info.php?id=2192 mesela şu an bunu kullanıyorum..
Kullanıcı avatarı
dJ4
Co-Admin
Co-Admin

Mesaj gönderen dJ4 »

Dipnot olarak şunu eklemek istiyorum başınıza gelebilecek en önemli sorunlardan birtanesi şu : Eğer sizin windows xp te sp1 yüklü ise yükleyeceğiniz bootlogo nun sp1 i destekleyip desteklemediğini mutlaka kontrol edin çünkü eğer desteklemiyorsa bir daha xp yi açamayabilirisiniz güvenli kipte dahi açılmaz benim başıma geldi o zaman tek yapabileceğiniz şey sistemi açılış disketiyle dos ortamında başlatarak orjinal "ntoskrnl.exe" dosyasını system32 dizinine kopyalamak :arrow:
huzunbaz

bu yüzden mutlaka yedek almalısınız. yedek almasanız bile herhangi bir xp yüklü bilgisayardan bu dosyayı alıp kendi pc nize de yükleyebilirsiniz bir disket aracılığı ile.

hoşçakalın.
huzunbaz

bu arada vermişken msdos için kopyalama komutunuda vereyim lazım olabilir :)

sizin yapacağınız şu, (basit olması için dosyayı diskete yedekleyin)

a:
copy ntoskrnl.exe c:\windows\system32

bu komutları yazdığunızda dosya eski yerine kopyalanacaktır ve dolayısı ile windows düzelecektir. a: komutu a sürücüsüne geçiş için, öbür komutda kopyalama işlemi içindir. kolay olması için dosyanızı a: disketine kopyaladığınızı varsaydım

Hoşçakalın.
Kullanıcı avatarı
fatih turan
Fast Friend
Fast Friend

Mesaj gönderen fatih turan »

ben de sp1 yuklu nasıl amlıcam onun destekliyip desteklemediğini
Kullanıcı avatarı
fatih turan
Fast Friend
Fast Friend

bide kenarda most popular bolumu var one masa ustu temasımı masa ustu teması ise nasıl çalıstırıcaz
huzunbaz

http://www.themexp.org/howto.php burdanda yardım alabilirsin :)
Kullanıcı avatarı
fatih turan
Fast Friend
Fast Friend

burada senin anlatrık ların yazıyor benim anladığım kadarıyla
huzunbaz

bir nevi öyle denebilir fakat bu başlığı açmam görüldüğü gibi daha yararlı oldu. en azından böyle bir şeye nasıl bir önlem alabilirsin vs gibi konularada değinildi. hem türkçe ve daha anlaşılır şekilde anlatmaya çalıştım :)

faydası olmuştur umarım. ha "boot screeni değiştirsem ne faydası olacak ki?" diyor olabilirsin, o da doğru :P zevk meselesi işte.

Hoşçakal