bilgisayarımdaki virüsü bulamıyorum

Windows İşletim Sistemleri hakkındaki sorunlarınız.
Kullanıcı avatarı
liric
New Friend
New Friend

bilgisayarımdaki virüsü bulamıyorum

Mesaj gönderen liric »

3 gb sınırlı adsl var. ayda 30 ytl yerine 60 ytl civarında fatura geliyor...
internete bağlandığım zaman kendi kendine bilgi akışı başlıyor. LOCAL AREA CONNECTION STATUS bölümüne baktığımda herhangi bir sayfaya girmesem bile sent ve received bölümlerinde dakikada 6 mb civarında bilgi gidip geliyor. hadi gidenleri şahsi bilgilerim olabilirde gelen ne onu anlayamadım. ikincisi bu virüsü nasıl bulacağım...(avast kullandım ve ad aware kullandım)
Kullanıcı avatarı
mourhuun
Fast Friend
Fast Friend
İletişim:

Mesaj gönderen mourhuun »

oncelikle temp dosyasinin ve temporary internet files dosyalarinin icerisine bak. eger orada GATEWAY.XXX gibi dosyalar var ise. bilgisayarindan birileri bilgi cekiyor. tem dosyasinin yeri win98 icin window klasorunun icerisinde. win xp icin kullanici klasorunun icerisinde. vista icin ise kullanici klasoru aplication data - local - temp tir. simdi eger bu sekilde bulamadiysan yani uzantilari farkli gateway uzantili dosyalara temp klasorunde rastlamiyorsan. yapman gereken, baslat calistir. cmd yazip dos penceresi acman. pencere acilinca

netstat -a
yazman. orada senin bilgisayarina bagli herkes gorunur. eger o goruntuden ve oradaki adreslerden anliyor isen anlasilir. eger anlamiyor isen buraya gonderebilirsin. vaktimiz olunca bakariz.

son cozum.
teamviewer programini yuklersin. benim e-mailime 7 rakamdan olusan ID sini ve 4 rakamli passwordunu gonderirsin. ben baglanir. 10-20 dakika arasinda hallederim.

kolay gelsin
Ayrıldı gönül yine bir tek eşinden
Bulmakta teselli batan akşam güneşinden
Alnımdaki hattı yaşımın matemi sanma
Her çizgi açıldı acı hicran ateşinden
İşsiz mühendisle yine yeniden