help!SOS!

Bilgisayarlar hakkındaki genel sorunlar, almak istediğiniz bilgisayarlar v.b.
Kullanıcı avatarı
nightcap
New Friend
New Friend
İletişim:

help!SOS!

Mesaj gönderen nightcap »

(centrino 1.5 512 MB ram) virüs kontrolü yaptım casusları ayıkladım gereksiz programları kaldırdım e o zaman bu hala niye yavaş çalışıyo anlayan beri gelsin!
Kullanıcı avatarı
alaybozan
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen alaybozan »

ney yavaş?? pc mi oyunlar mı??
ufo gören masum köylü!! Koçum benim!!
Kullanıcı avatarı
c|ost
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum
İletişim:

Mesaj gönderen c|ost »

Bilgisayarın hızlı çalışması için sadece hızlı bir işlemci ve yüksek ram yeterli değil. Hatta büyük kapasiteli ram'ler PC yi daha da zorlayabiliyor. Virüs programları PC açılışı ve çalışması sırasında da aktif olurlar ve kaynak tüketirler. Sebeplerden bir tanesi bu olabilir. Harddisk'in hızı da önemli etken. Yanlış yüklenmiş bir driver da fazla kaynak tüketir ve çakışmalara sebep olur. centrino işlemciler hakkında çok fazla bilgim yok. Sanırım bu Intel'in yeni nesil PC ler için geliştirdiği bir komut sistemiyle çalışıyor.

Başlat / Çalıştır / msconfig komutunu kullanarak aktif olan programlar arasında seçim yapılıp gereksiz programların çalışması engellenebilir. Yavaşlığın sebebi yazılımsal ise hızlandırmak kolaydır. Fakat donanımla ilgili konularda yapılacak en iyi şey servise gidip baştan aşağıya bir restorasyon gerçekleştirmek.
Kullanıcı avatarı
alaybozan
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen alaybozan »

acemi görüşü...
benim de çok başıma geliyodu. eğer bayadan beri format atamamışsan bilgisayar kasıyor. bir klasörden diğerine gitmek işkence halini alıyor. eğer bilgisayarda daldan dala atlarsan yarım saatte bir yeniden başlatman gerekir (ki yeni nesillerde böyle şeyler olacağını sanmıyorum)
98 ise olabilir... benimki herhalde çok ısınmasından oluyodu. neyse, hard diske 25 tane oyun yüklerden yine kasar...
valla benimki bu sebeplerdendi. clost yardımcın olsun ne diyim??
ufo gören masum köylü!! Koçum benim!!
Kullanıcı avatarı
nightcap
New Friend
New Friend
İletişim:

Mesaj gönderen nightcap »

msconfig yaptım.hiçbir oyun yüklü değil.notebook pc değil.40 GB HDD.format atmak istemiyorum bilgisayar yeni sayılır zırtp pırt format kötü oluyor bir sürü kullandığım program var onları yeniden yüklemek epey zaman kaybı.
ayrıca ilginize teşekkürler arkadaşlar
Kullanıcı avatarı
dJ4
Co-Admin
Co-Admin

Mesaj gönderen dJ4 »

"windows + r" tuş kompinasyonu ardından "dfrg.msc" yazıp enterlayarak windowsunu disk birleştirme özelliğini kullan derim, zamanla disc çok parçalanıyor ve yavaş çalışmaya başlıyor bu işlemden sonra daha hızlandığını fark edeceksin.
Kullanıcı avatarı
Shadoww_mann
Fast Friend
Fast Friend

Mesaj gönderen Shadoww_mann »

eğer pc n kendisini kasıyorsa bu virtual memory si dolmuş demektir virtual memory nedemek diyorsan bu harddisk n belleği oluyor bu şu demektir hdd de fazla bilgi var buda işlemcinin veri çekmesini yavaşlatıyor düşün 1 m2 lik alanda içinde her renk balon var bunların içinden mavi olanları bulmanı istiyorlar bu tarz düşün yukardaki arkadaşın belirttiği gibi bence bi format at pc n nefes alsın çünkü uzun zaman sonra harbi pc format istiyor bide sık sık nete bağlanıyorsa gerçekten gerekiyor...