ses yok!!

Bilgisayarlar hakkındaki genel sorunlar, almak istediğiniz bilgisayarlar v.b.
Kullanıcı avatarı
dJ4
Co-Admin
Co-Admin

Mesaj gönderen dJ4 »

Hatta ben bir keresinden ses kartının bir çıkışı yandı sanmıştım sitesinden güncel sürücüsünü indirdim yükledim sorun halloldu bir alternatifte ses kartının son sürücüsünü indir derim.

Her zaman en son şüpheleneceğiniz nokta donanım olsun zaten donanımın arızalı olduğunuda başka bilgisayarda denemeden anlamak kolay kolay mümkün değildir, ama bazı istisani durumlar vardır özellikle optik ve sabit sürücüler bozulduğu zaman bariz ortada oluyo :)
Kullanıcı avatarı
c|ost
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum
İletişim:

Mesaj gönderen c|ost »

Ses kartı Creative 128 ise -ki öyle- bu tür problemlerin olması doğal. Hangi işletim sistemini kullandığını bilmiyorum. Emektar dediğine göre Windows 98 ya da 95 olması olası. Win3.1i olması ihtimalini dikkate bile almıyorum :)

Neyse.. Windows 98 sürücü güncelleme ve yükseltmelerde sorun çıkartabilir. Windows XP daha stabil bir çalışma ortamı sağlar. Tüm sürücüleri kaldırıp tekrar yüklemek akıllıca olabilirdi. Eğer tüm uğraşlara rağmen bir sonuç alınamıyorsa kesin çözüm FORMAT C: Yok, formatla uğraşamam diyorsan Windows Onar seçenekleri de işe yarayabilir. Bunun dışında yapılacak en güzel şey yeni bir ses kartı almak olur. Ses kartında donanımsal bir sorun varsa, ses kartını yenilemek sorunun kökten çözecektir.
Kullanıcı avatarı
alaybozan
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen alaybozan »

winampı silmiştim zaten. ses dosyalarını, ideoları görüyo ama görüntü var ses yok. ben de sinir oldum bastım formatı. ama sistem disketini unutmuşum. (: yardımınız ve beni bu zor günümde yalnız bırakmadığıız için sağolun...için sağolun.(bilgisayar katillri!!)
bu da işe yaramazsa??
ufo gören masum köylü!! Koçum benim!!
Kullanıcı avatarı
alaybozan
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen alaybozan »

en sevgiğim iş, bilgisayarı söküp toplamak ve formattır. ben de ötle yaptım. creative 128 şu ana kadar hiçbir sorun çıkarmadı. emektara iyi bakıyorum. senaryonun devamını yazmam lazım. müzksiz yazamıyorum...
ufo gören masum köylü!! Koçum benim!!
Kullanıcı avatarı
reddevil
Slow Friend
Slow Friend
İletişim:

Mesaj gönderen reddevil »

bi format ve de windows kurulumu yap eger yine aynı hatayı veriyorsa büyük oranda ses kartı hakkın rahmetine kavuwmus:D
Her Türlü Şeytanlığı Yap Ama Daha Sonra Şeytanlıgını Unutturacak Hemen Bir İyilik Yap...
Kullanıcı avatarı
Shadoww_mann
Fast Friend
Fast Friend

Mesaj gönderen Shadoww_mann »

pc yardım diye forum ama arkadaşlar adamın pc yi çöpe göndermişler ne yardım ama hahayt.şimdi bu ses kartı direk autorun dan değilde sürücüyü güncelleştir orda ini dosyasını gösterip tanıtmayı dene bazen şimdi başıma buna benzer bi olay gelmişti ekran kartını autorun dan yükleyince ekranım gidiyordu sebep ise öküz pc hangi işletim sistemi yükleyeceğini kestiremiyordu ve bu sebebten uyumsuzluktan ekranım kararıyordu bende yeniden format yeniden aynı şey ve sonra bu yolu deneyince olmuştu bide öyle dene derim...