İnternetin en tatmin edici sitesi ''Google''

Ana Sayfa'da yayınlanan güncel haberler.
Kullanıcı avatarı
Eternity
Site Admin
Site Admin

İnternetin en tatmin edici sitesi ''Google''

Mesaj gönderen Eternity »

Resimİnternet siteleri arasında müşteri memnuniyetini ölçen bir araştırmanın sonuçlarına göre, sanal dünyanın en tatmin edici sitesi ''Google''.

PC Magazine dergisinde yer alan bir habere göre, University of Michigan Business School'un Amerikan Kalite Cemiyeti ve CFI Group işbirliğiyle yaptığı araştırmada en yüksek puanları Google aldı.

E-ticaret sitelerinden arama motorlarına kadar pek çok sitenin müşteri beklentilerini ne kadar karşıladığını ölçen eden araştırmaya göre, arama motoru kategorisinde 82 puanla ''Google'' birinci sırada yer alırken, son bir yıl içinde yüzde 14,5'lik bir yükselme kaydeden ''Ask Jeeves'' 71 puanla ikinci sıraya yerleşti.

Portal hizmeti verme açısından Google'ın en büyük rakipleri durumundaki ''Yahoo'' 78 puan, ''MSN'' 75 puan aldı.

Araştırma sonuçlarına göre, portal hizmeti veren sitelerle arama motoru olarak hizmet veren siteler arasındaki fark her geçen gün ortadan kalkıyor.

Kaynak: Milliyet
Kullanıcı avatarı
IWAS
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen IWAS »

Her gün mutlaka bi kere uğrarım googleye işe yarar bir site
Eşit olmasın diyorsanız, kadınla erkek...
Kara çarşafa girsin diyorsanız,
Yobazın gazabından ürkerek...
Diyorsanız ki, okumasın
Kadınımız, kızımız;
Budur bizim alın yazımız...
Unutun tüm dediklerimi.
Yıkın, diktiğiniz heykellerimi...
Kullanıcı avatarı
dJ4
Co-Admin
Co-Admin

Mesaj gönderen dJ4 »

Google benim homepage'im zannedersem birçok bilgisayarda da öyle exploer'ı açınca direk google'ı görüyom, aynı zamanda benim için Internette sorun olup olmadığının bir göstergesi gibi ;)
Kullanıcı avatarı
c|ost
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum
İletişim:

Mesaj gönderen c|ost »

Google'sız bir Internet düşünemiyorum. Google 2 arkadaşın Üniversite'de hazırladıkları bir proje olarak ortaya çıkmış. Bir de geldikleri noktaya bakın. Hisse senetleri sürekli değer kazanan ve Internet'in vazgeçilmez arama motoru olarak her zaman 1 numara.
Kullanıcı avatarı
EcCeNtRiC
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen EcCeNtRiC »

istemesem de uğruorum ana sayfa google aha ;)
[i]*Her yeni başlayan macera
Heyecan dolu çilek kokar.. ;) [/i]
Kullanıcı avatarı
ComiC
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen ComiC »

Google aynen benimde günde enaz 2-3 kere uğradığım bir site. Hem dünya'nın en büyük arama motoru olması hemde türkçe desteği sayesinde bence diğer arama motorları arasından sıyrılıyor. (Türkiye için söylüyorum) Birde tüm sitelerin bilgilerini veritabanlarında filan saklıyorlarmış galiba. Helal olsun 4 milyar küsür sayfayı veritabanında saklıyabiliyorsa. Bir çok sitede bunun üzerine tartışma gördüm. Ayrıca o kadar kayıt arasından bu kadar hızlı aramada ayrı bir olay.. ;)
enjoy the silence..
Kullanıcı avatarı
EcCeNtRiC
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen EcCeNtRiC »

cidden çok hızLı yapıoLar aramaLarı fLn.. ;)
[i]*Her yeni başlayan macera
Heyecan dolu çilek kokar.. ;) [/i]