28 gün sonra terhis olacaktı

Güncel haberler ve olaylar
Kullanıcı avatarı
DiLeMmA
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

28 gün sonra terhis olacaktı

Mesaj gönderen DiLeMmA »

Şırnak'ta dün terör örgütü PKK tarafından pusuya düşürülerek şehit edilen Jandarma Komando Er Emrah Eryılmaz'ın Niğde'nin merkeze bağlı Kiledere beldesindeki evine hüzün çöktü.
Şehit Komando Er Emrah Eryılmaz'ın annesi Ayşegül Eryılmaz, gözyaşlarını tutamadı. Ayşegül Eryılmaz, “Oğlumun terhisine 28 gün kalmıştı. Cumartesi günü beni telefonla aradı. 'Anne, 28 gün sonra oradayım. Beni bayrama bekleme. Bayramdan sonra geleceğim' dedi. Oğlumun askerden gelmesini beklerken, şehit olduğu haberini aldık. Teröristlere lanet olsun” diye konuştu. Nakliyecilik yaptığını söyleyen baba Etem Eryılmaz da göz yaşlarına boğularak, konuşamayacağını söyledi.

Şehit Komando Er Emrah Eryılmaz'ın Kiledere beldesindeki arkadaşı Yasin Sarıtaş da Eryılmaz ile iki gün önce telefonda görüştüğünü söyledi. Sarıtaş, şehit olan arkadaşı Eryılmaz'ın son kez operasyona katılacağını söylediğini belirterek, konuşmasına şöyle devam etti:
“Emrah bana telefonda, 'Son operasyonum. Yakında döneceğim' dedi. Ama ne yazık ki dönemedi. Kendisiyle çok iyi arkadaştık. Askerden geleceği günü dört gözle bekliyordum. Ama gelemedi.”

Öte yandan, Şehit Komando Er Emrah Eryılmaz'ın evi ile beldedeki tüm evlere Türk Bayrağı asıldı. Ayrıca, Kiledere Belediyesi hizmet binası önündeki Türk Bayrağı da yarıya indirildi.

Kiledere Belediye Başkanı İsmet Yılmaz, “Acımız çok büyük. Sadece bizim değil, tüm Türkiye'nin canı yanıyor. Terörün artık bitirilmesini istiyoruz. Ölenler hepimizin evladı. Acımızı ve yasımızı anlatmak için belediye binası girişindeki Türk Bayrağı'nı yarıya indirdik” diye konuştu.

Şehit Komando Er Emrah Eryılmaz, yarın beldede düzenlenecek askeri tören ile aile mezarlığında toprağa verilecek.

*hurriyet.com
Başkaları gitmiş olur, gidince;
Bir sen yakınsın, uzakta kalınca..
Kullanıcı avatarı
grace
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen grace »

İnsan ne diyeceğini bilemiyor, haberleri izleyemiyorum bir kaç gündür, boğazım düğümlreniyor, gözlerim doluyor...Hiç tanımadan bu kadar üzülürken o anneler, babalar, eşler, evlatlar, nişanlılar ne yapıyor..Çok zor, çok acı..Dayanılmaz.... :cry:
Yaşamak ne güzel şey;
Anlayarak usta bir kitap gibi
Bir sevda şarkısı duyup
Bir çocuk gibi şaşırarak yaşamak..

Nazım Hikmet

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir