Isı 2.4 derece artarsa, İstanbul ve Kocaeli adaya dönüşecek

Ana Sayfa'da yayınlanan güncel haberler.
Kullanıcı avatarı
Eternity
Site Admin
Site Admin

Isı 2.4 derece artarsa, İstanbul ve Kocaeli adaya dönüşecek

Mesaj gönderen Eternity »

ResimTÜRKİYE’de bugünlerde kuraklık ve su kaynaklarının azalmasıyla hissedilen küresel ısınmaya karşı herkes değişik senaryolar üretirken, Kocaeli Sanayi Odası’nın yaptırdığı tesbitlere göre de ısının 2.4 derece artması halinde, İstanbul’un Anadolu yakası ile Kocaeli’nin bulunduğu yarımada, adaya dönüşecek.

Hazırlanan senaryoya göre Sakarya Nehri Sapanca Gölü ile Sapanca Gölü de İzmit Körfezi ile birleşecek.

Kocaeli Sanayi Odası’nda yapılan bir toplantıda Oda Başkanı Yılmaz Kanbak, küresel ısınma ve su sorununu ele aldı. Kanbak’a göre, sadece 2 derecelik bir artışın bile dünya nüfusunun yarısının susuz kalması anlamına geliyor. Isının 2.4 derece artması halinde ise İstanbul’un Anadolu yakası ve Kocaeli’nin bulunduğu bölge yarımadadan adaya dönüşecek.

Bu durumda, denizlerdeki sular yükseleceğinden Sakarya Nehri Sapanca Gölü ile Sapanca Gölü ve İzmit Körfezi ile birleşecek. Kıyı şeritleri su altında kalacak. Sakarya Ovası da büyük ölçüde ortadan kalkacak.

Milliyet
Glfm

Mesaj gönderen Glfm »

Ben şöyle duymuştum, her sene dünyadaki (veya Türkiye'deki, tam emin olamıyorum) sıcaklık 2 derece artıyor. Ne yani şimdi en geç 2 sene sonra İstanbul ve Kocaeli ada mı olacak?
Kullanıcı avatarı
kingarthur
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen kingarthur »

Sanırım sıcaklık ve ısı iki ayrı kavram bahsedilen sıcaklık değil ısı
Ey Aşk! Üzülerek söylüyorum ki; Bu insanlar seni haketmiyor...

[img]http://img149.imageshack.us/img149/783/163zb.jpg[/img]
Kullanıcı avatarı
Türk
Fast Friend
Fast Friend

Mesaj gönderen Türk »

Bu kadar kolay değildir. Konunun uzmanları kesinlikle araştırma yapıp, gereken önlemleri alıyorlardır.
Kullanıcı avatarı
Zeko
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen Zeko »

bencede bu kadar erken olmaz Allah'ın işine akıl sır ermez sonuçta ama sonumuz kötü gibi görünüyor
[i][b]Tek cümlelik bir nokta değilim...[/b][/i]
LeyLi

Mesaj gönderen LeyLi »

Çok ilginç...
insan eliyle dünya yok olmak üzere ve insanlık hala kılını kıpırdatmıyor..
Allah sonumuzu hayır etsin.