Google ın marifetleri

Bilgisayarlar hakkındaki genel sorunlar, almak istediğiniz bilgisayarlar v.b.
Kullanıcı avatarı
Eternity
Site Admin
Site Admin

Mesaj gönderen Eternity »

1. "Rana isminde birisine kayıtlı acaba Türk mü diye akıllardan da geçebilir" dememi hangi mantık/akıl kuralları çerçevesinde "aa adama bak kalkmı$ bu Türk birisi diye iddia etmi$" olarak algıladın merak konusu ettim.Google.com.tr 'ın whois bilgilerini göstermi$ olmam bunu dü$ündürdü ise vah ki ne vah.Ayrıca evet bu böyledir, bakın doğrusu $udur demek istesem üstüne basa basa "haha hehe hihi bakın bakın Rana bir Türkmü$ öğrenin, ya$asın dünyayı yeniden ke$fettim." nidalarında bulunacağım cümleler kurardım, tepki verirdim.Bizim sitemizin bağlı olduğu server da Amerika'da e o halde bizide Amerikalı sanarlar da ? Ayrıca ismi her Ahmet/d olan Türk müdür ? Arap olur, Tunus'lu olur, Fas'lı falan da olabilir değil mi ?

2. Yazdıklarım 1 kerede okunup $ıp diye anla$ılacak nitelik ve nicelikte.Ho$, anlamayan varsa daha detaylı ve daha öz bir Türkçe kullanarak anlatımımı yapabilirim.Üstüne izini çıkaracak $ekilde basa basa ifade ediyorum ki (kulaklarını ve gözlerini 8 açmanı rica ederekten) ORADA GÖZÜKEN İSME BAKIP BU $AHIS TÜRK, BİLMİYORSANIZ ÖĞRENİN, BUNU BEN KE$FETTİM DEMİYORUM.SEN, BENİM ORADA GÖZÜKEN İSMİ TÜRK BİRİSİNE AİT OLDUĞUNU DÜ$ÜNDÜĞÜMÜ, SANDIĞIMI HATTA BU Kİ$İ TÜRK BİRİSİDİR DEDİĞİMİ SANMI$SIN AMA ÖYLE DEĞİL, diyorum.

3. Sen redirect değil diyorsun da demedim.Bu redirect olayıdır dedim.Bunu söylemem demek redirect'in ne olduğunu bilen ve bilmeyenlere bir$eyleri ifade etmeye ve öğretmeye çalı$tığım anlamına gelirde ? Gerçi cümlelerimi anla-ya-mayan sen bunu pekala böyle anlamı$sın, doğal bir sonuç.

Son olarak senin web programlama, php yok efendim fake mail vs vs. uğra$larla i$tigal etmen beni hiç ama hiç alakadar etmez.Zaten kimsenin ne bilgisi ne de cehaleti beni alakadar etmez demi$im.Kurduğum cümlelerde sana yabancı gelecek Türkçe sözcükler varsa bir zahmet odanda ki ilkokul Türkçe sözlüğüne bakmanı hatta http://www.tdk.gov.tr adresine girip anlamlarını anlayacağın $ekillerde bulmanı eğer halen anlamıyorsan bir tercüman bulup anlayabileceğin, konu$abildiğin bir yabancı dile çevirmesini ve sana anlatmasını denemeni tavsiye hatta ve hatta rica ediyorum.
En son Eternity tarafından 04-07-2003 17:13 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
fatih turan
Fast Friend
Fast Friend

Mesaj gönderen fatih turan »

bu ne acayip iş bu onu demiş şu onu demiş o onu demiş yazılanlardan şu ana kadar hiç bir sey anlamadım daha açık bir şekil de yazarsanız bizde bir şey anlıcaz :?: :shock:
huzunbaz

Mesaj gönderen huzunbaz »

Eternity yazdı:1. "Rana isminde birisine kayıtlı acaba Türk mü diye akıllardan da geçebilir" dememi hangi mantık/akıl kuralları çerçevesinde "aa adama bak kalkmı$ bu Türk birisi diye iddia etmi$" olarak algıladın merak konusu ettim.Google.com.tr 'ın whois bilgilerini göstermi$ olmam bunu dü$ündürdü ise vah ki ne vah.Ayrıca evet bu böyledir, bakın doğrusu $udur demek istesem üstüne basa basa "haha hehe hihi bakın bakın Rana bir Türkmü$ öğrenin, ya$asın dünyayı yeniden ke$fettim." nidalarında bulunacağım cümleler kurardım, tepki verirdim.Bizim sitemizin bağlı olduğu server da Amerika'da e o halde bizide Amerikalı sanarlar da ? Ayrıca ismi her Ahmet/d olan Türk müdür ? Arap olur, Tunus'lu olur, Fas'lı falan da olabilir değil mi ?

2. Yazdıklarım 1 kerede okunup $ıp diye anla$ılacak nitelik ve nicelikte.Ho$, anlamayan varsa daha detaylı ve daha öz bir Türkçe kullanarak anlatımımı yapabilirim.Üstüne izini çıkaracak $ekilde basa basa ifade ediyorum ki (kulaklarını ve gözlerini 8 açmanı rica ederekten) ORADA GÖZÜKEN İSME BAKIP BU $AHIS TÜRK, BİLMİYORSANIZ ÖĞRENİN, BUNU BEN KE$FETTİM DEMİYORUM.SEN, BENİM ORADA GÖZÜKEN İSMİ TÜRK BİRİSİNE AİT OLDUĞUNU DÜ$ÜNDÜĞÜMÜ, SANDIĞIMI HATTA BU Kİ$İ TÜRK BİRİSİDİR DEDİĞİMİ SANMI$SIN AMA ÖYLE DEĞİL, diyorum.

3. Sen redirect değil diyorsun da demedim.Bu redirect olayıdır dedim.Bunu söylemem demek redirect'in ne olduğunu bilen ve bilmeyenlere bir$eyleri ifade etmeye ve öğretmeye çalı$tığım anlamına gelirde ? Gerçi cümlelerimi anla-ya-mayan sen bunu pekala böyle anlamı$sın, doğal bir sonuç.

Son olarak senin web programlama, php yok efendim fake mail vs vs. uğra$larla i$tigal etmen beni hiç ama hiç alakadar etmez.Zaten kimsenin ne bilgisi ne de cehaleti beni alakadar etmez demi$im.Kurduğum cümlelerde sana yabancı gelecek Türkçe sözcükler varsa bir zahmet odanda ki ilkokul Türkçe sözlüğüne bakmanı hatta http://www.tdk.gov.tr adresine girip anlamlarını anlayacağın $ekillerde bulmanı eğer halen anlamıyorsan bir tercüman bulup anlayabileceğin, konu$abildiğin bir yabancı dile çevirmesini ve sana anlatmasını denemeni tavsiye hatta ve hatta rica ediyorum.
1. bunu sen kendin söylüyorsun işte, türk olabilir diyorsun demekki senin böyle bir düşüncen var? rana denen kişi türk olabilir dedinmi sen, dedin. demek ki bunu düşündün. ben sana bunu iddia ettin demedim öyle düşünmüşsün dedim yazdıklarımı önce okumayı sonrada anlamayı dene.

2. ben senin söyleyeceklerini anlamayacak kadar aptal birisi değilim senin beni aşağılama hakkın yok. senin bi kere türkçeyi kullanış şeklin yanlış. devrik cümleler kurup sonra bunu senin istediğin şekilde anlamamı bekliyorsun, o cümleyi herkes başka şekilde yorumlar çünkü cümlenin yazılış sırası şekli şemali yanlış! sen ilkönce kendin düzgün cümle kur sonra anlamadın diye başkasıyla dalga geç. yok tdk yok sözlük bilmemne demesini gayet iyi biliyorsun ama bunları bana demeden önce kendin yapman lazım!

3. sen o cümlenin sonuna
Kar$ımda ki ki$inin bilgisi/cehaleti beni alakadar etmez ta ki ondan öğreneceğim ve o'na öğreteceklerim olana kadar.
eklemişsin. eğer bana verdiğin cevaba ek olmayan birşeyse bu neden o paragrafın sonuna ekledin, ayrı bir paragrafta yazabilirdin. bende o yazıyı görünce bildiğimi belirttim hepsi bu. yine yanlış kullanmışsın türkçeyi bak eheh. yeni bir olaya geçerken yeni bir paragrafla başlanır ilkokulda öğrenmedin sanırım.

4. ben o web programlama ile ilgileniyorum cümlesini kurduğumda hava atmak amaçlı kurmadım, seni alakadar etmez bu doğru bende seni alakadar eder demedim zaten!

birde şu var, bana git sözlüklere bak vs. diyen sen; daha türkçede "$" diye bir harf olmadığını bilmiyorsun sanırım. git bence bir "ayşecik okuma öğreniyor" kitabı al da alfabeyi incele. şimdi bana "yok klavyem böyle yazıyo otomatik yazıyo" vs. deme, eğer türkçeyi yukarda yazdığın kadar seven bir insan olsaydın, eğer türkçeye bu kadar önem verseydin gidip elin amerikalısının dolar işaretini "ş" harfi yerine kullanmazdın.

benim tercümana ihtiyacım yok ama senin sanırım bir ilkokul hocasına ihtiyacın var :D

ayrıca bir forum yöneticisi olarak, userlara bu şekilde hakaret dolu mesajlar yazman hiç hoş değil..

Hoşçakalın.
Kullanıcı avatarı
Eternity
Site Admin
Site Admin

1. "rana denen kişinin türk olduğunuda nerden çıkardın. ayrıca buna dair kanıtların var mı?" ve " sen o whois bilgileri doğrultusunda "Rana isminde birisine kayıtlı acaba Türk mü diye akıllardan da geçebilir." dedin. Yani o whois bilgilerini dikkate alarak ortaya bir hipotez, birde bu hipoteze dair kanıt koydun" diyen sen $imdi kalkıp bana " ben sana bunu iddia ettin demedim öyle düşünmüşsün dedim yazdıklarımı önce okumayı sonrada anlamayı dene"diyorsun. Kendi söylediklerinle çeli$meyi bıraktığın zaman benim çeli$kilerime sırayı getirmeni tavsiye ediyorum. Google japonların değildir ve geli$imi $öyledir diyerek açıklamasını yapmı$ ve ilgili link'i veren ki$i olarak eğer orada geçen ismin de gerçekten bir Türk vatanda$ına ait olduğunu bilsem/dü$ünsem ara$tırmasını yapar ve kanıtlayarak evet der ve altını çizerek bu insan Türk'tür derdim.Benim söylediğim google.com.tr whois bilgilerinde gözüken ismin kimilerince "aa Türk bu" izlenimini uyandırabileceğidir. "Evet bu insan Türk'tür. Kanıtlarım da $udur, budur." demek değil.Yazdıklarımı da okumanı değil, gözlerini kapayarak hayal etmeni isterim. Zira sahip olduğun hayal gücün, dü$ünme gücünden kat ve kat güçlü izlenimini uyandırdı.İ$e yaramaz diye nitelendirdiğin diğer whois bilgilerinde ki telefon numaraları ve mail adresini okumanı istemi$tim ve i$e yarayabilir demi$tim.İ$te bu noktada içinde ki sıkıntıyı gidermek adına telefon edip veya mail atıp o $ahsın kim olduğunu öğrenebilme hakkına sahipsin.

2. Kimseyi a$ağılamadığımı biliyorum amma velakin kendini benden üstün görme ve gösterme çabaların olduğu kadar benim seni a$ağıladığımı ve "haha sende kimsin" tavırlarında olduğumu sanma hakkına da sahipsin.Bir kez daha diyorum kar$ımda ki ki$inin ilgisi/bilgisi/cehaleti beni zerre kadar alakadar etmez.

Bana Türkçe öğretmeye kalkarken ve cümle yapılarımı anla-ya-madığın için "cümleyi kuru$ $eklin yanlı$!" derken bir zahmet kendi cümlelerine bakıver.

Herkes bunu böyle anlar demi$sin.Eh sormam mı herkes adına konu$ma hakkını kendinde nasıl buluyorsun ? Ben direkt olarak seni muhattab alırken diğer ki$ileri ne ara konunun içine sokuverdin ? Tüm olan biteni herkes senin gözünle görüp aklınla da idrak eder de ? Ama ben kendimi a$tım insanlık için buradayım, forumların mesihiyim diyorsan buyur herkese doğru yolu göstermeye devam et.

- Noktadan sonra cümle bitmi$tir ve yeni cümlenin ilk harfi büyük harfle yazılır. ( Klavyende ki Caps Lock ve Shift tu$larını arada bir ziyaret etmeni tavsiye ederim.)

- Daha Türk kelimesini büyük harfe yazmasını bilmeyen sen kalkıp bana Türkçe'yi hiç ama hiç öğretmeye kalkı$ma.

- Yazdıklarına $öyle bir bakarsan - belki aceleden belki de ellerin titrediği için - bazı ayrı yazılması gereken sözleri ( örnek olarak ; "bilmemne" sözcüğünün "bilmem ne" olarak, "ilkönce" sözcüğünün "ilk önce" olarak yazılması gerektiğini) dirseklerini çürüttüğün okul sırasında öğrenemedin sanırım.

Sana böyle birçok örnek bulur, cımbızla çeker gibi çeker ve gösterebilirim amma velakin yeni neslin Türkçe yazma/okuma ve bunları anlama yeteneği sanırım bizden çok farklı.

3."hayır turkiye.forum.com forum.com a ait bir subdomaindir. ben öyle birşey iddia etmedim ayrıca subdomain nedir biliyorum o kadar bilgisiz birisi değilim" diyerek aynı paragraf içerisinde konuya bağlı olarak kendini ifade etmi$sin ve ben de pekala buna bakaraktan aynı paragraf içerisinde "Kar$ımda ki ki$inin bilgisi/cehaleti beni alakadar etmez ta ki ondan öğreneceğim ve o'na öğreteceklerim olana kadar." derim.Algılamak ve sindirmek lazım.

4. Senin uğra$ı alanlarının neler olduğu benim ne ilgimi çeker ne de üzerime vazife. İster hava atmak istersen de hava almak amaçlı kullan bu beni bağlamaz. "Beni alakadar eder dedin" dedim mi hiç ? Demedim ve demem.

Yukarı da bahsettiğim gibi bana Türkçe öğretme uğra$ısını kendine meslek edineceksen eğer senin beni a$man lazım ki o vakit gelir bana bir $eyler öğretirsin.Elin Amerikalısının dolar i$areti dediğin i$aretin bir ASCII karakter olduğunu söylememe gerek var mı ? Amerikan dolar'ı değil ASCII karakteri kendi zevkim doğrultusunda kullanmaktayım.Bu cevap tatmin etmedi ise yedek olarak senin anlayı$ına göre diyorum ki ; Evet Amerikan hastası ve dolar a$ığıyım hatta ve hatta bunları yazarken üzerimde ki Amerikan bayraklı ti$örtümün buram buram terlediğim için ıslandığını farketmekteyim.

Evet sana tercüman tavsiye etmi$tim ama gördüm ki i$e yaramıyor ve yaramayacak bundan sonrası için sana hem tercüman hem ilkokul öğretmeni ($u an sana öğretim verenleri acilen deği$tirmen tavsiyesiyle)hem de kendimi tavsiye ediyorum. Beni istememezlik etme çünkü senin dirsek çürüttüğün o sıraları ben 10 sene evvel çöpe atmı$tım.(Kendimi biraz pofpoflayayım.)

Forum admini olarak hakaret etmiyor aksine ruhunu ok$uyorum ama okuduklarını anlamamakta ısrar edip "sen bana hakaret ediyorsun" diyorsan bu da senin kendine bakı$ açın.Ayrıca userlara kelimesini kullanmanı garipsedim.Teke tek bir konu$ma içerisindeyken birden nasıl çoğul oluverdik anlayamadım.Birçok ki$i ve kullanıcı hakkına konu$man oldukça yanlı$ ama anlıyorum seni...

"Sana değil kastım, cahille sohbeti kestim."
En son Eternity tarafından 04-07-2003 22:16 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
huzunbaz

Mesaj gönderen huzunbaz »

1. "sen o whois bilgileri doğrultusunda "Rana isminde birisine kayıtlı acaba Türk mü diye akıllardan da geçebilir." dedin. Yani o whois bilgilerini dikkate alarak ortaya bir hipotez, birde bu hipoteze dair kanıt koydun" bu cümle sana "iddia ettin" sözünümü imâ ediyor? eh, zaten bir türkçe sorunu yaşıyorsun bu malum. Fakat ben sana tercüme edeyim yinede; "Yani o whois bilgilerini dikkate alarak ortaya bir düşünce koydun, birde bu düşüncene dair kanıt koydun".. Bu tartışma senin kurduğun o devrik cümleden ortaya çıktı değil mi? Ben senin kurduğun o şekli-şemali bozuk cümleyi senin istediğin gibi anlayabilseydim böyle bir tartışma olmayacaktı. Ama gel gör ki sen, böyle bir cümleden sonra bile bana "Yazdıklarımı da okumanı değil, gözlerini kapayarak hayal etmeni isterim." diyorsun. ben senin istediğin gibi anlayamadığım cümleleri hayal etsem ne fayda? sonra senin cümlelerini anlamazsam " Zira sahip olduğun hayal gücün, dü$ünme gücünden kat ve kat güçlü izlenimini uyandırdı" diyorsun. eh senin biçimsiz cümlelerini okurken "acaba ne demeye çalışmış bu adam" demekten kendimi alamıyorum. haliyle hayallere dalıyorum tabii..

2. kendimi senden üstün göstermek gibi bir çabam yok, yaran mı var da gocundun birden?

senin kurduğun o cümleyi senin dilediğin gibi anlamak zorunda değildim, çünkü ilk okuduğumda bende aynen ilk yazdığım şekildeki gibi bir izlenim bıraktı. "cümleyi kuruş şeklin yanlış!" cümlesinde ben bir yazım/anlatım yanlışı göremiyorum lütfen gören varsa uyarsın beni. gayet ünlemli bir cümle.. benim cümlelerimi eleştirmeyi bile beceremiyorsun :D

ben "herkes" derken bir genelleme yaptım. kimseyi işin içine sokmadım dikkatli okursan anlayacaksın. eğer her "herkes" dendiği zaman "herkes" pat diye atlasaydı konuya o zaman insanlarla dialog kurmak ne kadar zor olurdu değil mi? o senin dediğin -sözde konunun içine giren- "herkes", sadece senin hayal gücün. hem birde mesih, vs. birşeyler demişsin bana, bak burda da senin hayal gücün çıkıverdi karşımıza..

ben sana türkçe öğretmeye kalkmadım yanlışlarını söyledim. ayrıca merak etme ben yazım kurallarını en az senin kadar biliyorum.

şunu bil ki "bilmem ne, ilk önce" gibi sözcükler mutlaka bitişik yazılmalıdır diye bir kesin bir kural yok türkçede. istersen ayrı yazarsın istersen birleşik. beni bu sözler yüzünden aşağılaman komiğime gitti, ayrıca gülmekten titredim.. (kollarım ve dirseklerim dahil olarak)

3. merak etme algıladım ne demek istediğini, şunu bil ki o laflar bana hiçbirşey ifade etmiyor yerli yerinde kullanılmadıktan sonra.

4. ben o uğraşı alanlarımdan gelecekte kazanç sağlamayı düşünen birisiyim merak etme ayrıca o seviyeye de geldim. istesem şimdi bile kazanabilirim bir şekilde ama daha gelişmem, ilerlemem ve tecrübe edinmem gerektiğini düşünüyorum. bu yüzden hava almayacağım merak etme. ve hiçbir zamanda hava atmayacağım..

benim seni türkçe konusunda aşmama gerek yok fakat senin bazı şeyleri aşman gerekli.. benim için yedek cümleler kurmana gerek yok, zira vakit kaybediyorsun. eğer birileri için birşey yapmak istiyorsan cümlelerini kurarken devrik yapı kullanma, yada kullanacaksan noktasını virgülünü doğru koy ki bizde doğru anlayabilelim.

senin bana birşey tavsiye etmen gerekmez, çünkü ben kendi ihtiyaçlarımı anlayabilecek bir insanım. eğer ihtiyacım olsa ihtiyaçlarımı kendimde karşılayabilirim bir yere kadar. sana ihtiyacımsa hiçbir zaman olmaz zaten, boşuna kendini "pofpoflama."

gizliden hakaret içeren sözlerini "ruhunu okşamak" deyimi ile gizlemeye çalışmanda çok komik. bu kendime değil, sana bakış açım, ki sana nerden bakarsam bakayım aynısın. değişen tek birşey bile yok.
Kullanıcı avatarı
Eternity
Site Admin
Site Admin

En ba$ından bu yana orada geçen ismin aklımda Türk birisi olarak kalmadığını üstüne basa basa, altını çize çize anlatmama rağmen anlamamakta bir çaba içerisine girip dokuz takla atmana anlam veremiyorum.Sana bilmem kaç defa demi$im ki eğer öyle dü$ünmü$ olsa idim bunu bir $ekilde kanıtlamak için ara$tırma yapar ve sonuç budur, $udur derdim diyorum.

Birkaç mesaj öncesinde hep aksini iddia ettiğim halde "rana denen kişinin türk olduğunuda nerden çıkardın. ayrıca buna dair kanıtların var mı?" gibi abuk/subuk bir soruyu bana sorup ardından "Ben öyle demedim, ben $öyle dedim." deyip içine dü$tüğün dü$ünme karma$asına ortak ararcasına bir tavır haline girdin.Haklısın, kullandığım Türkçe seni hayallerden hayallere sürükler çünkü $imdi asla anlayamayacağına kanaat getirdiğim hayalden öte seni masal dünyasına götürecek cümleler seçiyorum ve bir güzel okuyorsun.Benim cümlelerime ve ne demek istediklerime anlam verebilmen ve anlayabilmen için öncelikle kendine bir $ekil $emal vermek zorundasın.

Hiç mi beceremedin ? Her kullanıcı gibi en özgür hakkını kullanır ve anketlere " Eternity ne diyor ?" " Eternity'nin Türkçe'si doğru mu, yanlı$ mı ? " gibi sorular ekleyip rahata ve huzura erer, gülücükler dağıtmaya devam edip mutlu ve mesut ya$amına devam edersin.

2. "Sen bana hakaret ediyorsun" gibi kesin bir yargı ile kar$ıma geçtikten sonra buna bağlı olarak "kendini benden üstün görme ve gösterme çabasında olduğun kadar benim seni a$ağıladığımı ve "haha sende kimsin" tavırlarında olduğumu sanma hakkına da sahipsin" diyerek benim ne yaramın ne de gocunacak bir sebebim olmadığını, senin anlamsızca bana hakaret ediyorsun cümlen doğrultusunda her iki görü$üde dü$ünme hakkına sahip olduğunu anlattım, anlayan yok.

Sana demi$im ki " Bana Türkçe öğretmeye kalkarken ve cümle yapılarımı anla-ya-madığın için "cümleyi kuru$ $eklin yanlı$!" derken bir zahmet kendi cümlelerine bakıver. " ve bu lafımdan sonra müthi$ algını çalı$tırıp bana diyorsun ki "cümleyi kuruş şeklin yanlış!" cümlesinde ben bir yazım/anlatım yanlışı göremiyorum lütfen gören varsa uyarsın beni. gayet ünlemli bir cümle.. benim cümlelerimi eleştirmeyi bile beceremiyorsun" birde üzerine gülmü$sün.Sen olayı bitirmi$sin farkında değilsin.Seni böyle yeteneklerinden sonra mesihte ilan ederim tanrıda.

Kullandığım bazı kelimelerin anlamlarını anlayamayacağını dü$ündüğümden ve bunu her mesajından sonra daha da idrak ettikten sonra anlamlarını bilmediğin kelimeleri $urdan ve burdan ara dedim ta ki sen bana kalkıp "vay efendim senin Türkçe kullanımın $öyle, cümlelerin bozuk bilmem ne bilmem ne" diyene kadar. Yani neymi$ ? Ben değil yine sen anlayamadığın ( sanırım sebebi algıda bozukluk ) için cümle kurulumlarına ilk laf eden, ay$ecik kitapları okutan ki$isin.Okuması gereken ki$inin de sen olduğu gibi.

"Herkes senin cümlelerini böyle anlar" deyip daha sonra "herkesi de nerden kattın ?" cevabını aldıktan sonra yine hayallerine daldın, karman çorman oldun ve iddiayı ortaya atan sen, $imdi kendi iddiana sahip çıkmıyor, öksüz bırakıyor ve anlamsızca savunmaya geçiyorsun.Kesin yargı belirten cümleler ile olasılık içeren önermeler arasında ki farkları kavrayabildiğin zaman konu$alım, ne dersin ?

"şunu bil ki "bilmem ne, ilk önce" gibi sözcükler mutlaka bitişik yazılmalıdır diye bir kesin bir kural yok türkçede. istersen ayrı yazarsın istersen birleşik. beni bu sözler yüzünden aşağılaman komiğime gitti, ayrıca gülmekten titredim.. (kollarım ve dirseklerim dahil olarak)" demi$sin.Türkçe'de bu kelimeler ayrı yazılır.Gider bir bilene sorar ve öğrenirsin.Ayrıca ben biti$ik değil ayrı yazılır dedim.Biti$ik yazılır dediğimi de nerden çıkardın ki böyle bir kelamda bulunursun ? Kalkıp bana senin cümlelerin böyle, Türkçe'yi kullanımın $öyle deyip deyip ardından benim sana "bana laf etmeden önce kendi kullanımına bak" deyip tıpkı senin yaptığın gibi senden bazı örnekleri göstermemi sindiremedin mi ki komiğine gitti ? Evet komik olan bir $ey varsa kendi beceremediği $eyleri görmemezlikten gelip kar$ısında ki insana laf atıp kar$ısında ki de o'na "bana bunları dersinde hiç kendine baktın mı?" dediğinde o ki$inin içine dü$tüğü acizliktir.

3. En azından algılamana sevindim amma velakin kullanılamayan bir yer varsa o da cümle içerisinde olu$u değil cümleyi okuyan ki$inin zihninde yerli yerinde yer edinemeyi$idir.

4. En ba$ından bu yana seninle ilgili hiç bir konunun beni alakadar etmediğini söylememe rağmen halen kendini anlatma ve tanıtma çabası içerisindesin.Adımlarını attığın yolda sana ba$arılar dilerim.Hava alıp , hava atmayıda gittiğin yolda kar$ında sana çıkacak insanlara sakla ya da saklama bu beni il-gi-len-dir-mez.

"eğer birileri için birşey yapmak istiyorsan cümlelerini kurarken devrik yapı kullanma, yada kullanacaksan noktasını virgülünü doğru koy ki bizde doğru anlayabilelim." demi$sin, ne diyeyim ? Yine mi sayayım neyi, nerde ve nasıl $ekilde yanlı$ kullandığını ? Yorum yok, her $ey ortada.Bu ve buna benzer birçok cümleyi bu $ekilde yazıp kar$ında ki insana senin cümlelerin $öyle ve böyle yanlı$ falan filan demene hayret ettim.Aferin.

Kalkıp benim sana "yok klavyem böyle yazıyo otomatik yazıyo" gibi bir cevap vereceğimi kendi kendine yaratıp buraya aktarırsan ben de seninkinden çok daha anlamlı tabir-i caizse ayaklarını yerden kesecek ve yine hayallere daldıracak bol bol yedek cümleler kurarım ki ne nazik ellerin ne de kafan yorulmasın.

Bana ihtiyacın var, benim için ölüyorsun demiyorum ki.Sana (ciddi olmadığım halde) inceden inceden bir tavsiyede bulundum ve ciddiye almı$sın.Eh buna da aferin. Parantez içerisinde inceden kullandığım sözlere takılı kalman denizde ki oltaya takılan balıkları anımsattı.(Not : Hayalgücüme dayanan bir cümledir.)

Ne güzel de söylemi$sin.Evet bana nerden bakarsan bak ben aynıyım tıpkı ilk mesajımdan bu yana hep aynı doğrultuda aynı fikirlerimin arkasında durduğum gibi.Ama ya sen ? Bir mesajın bir uçta diğeri diğer uçta.Ne yazık ki sana nerden bakarsam bakayım ortada bakacak sen yoksun.

Sakın ha çoğul konu$up "userlara hakaret ediyorsun" gibi kesin yargı içeren tehlikeli cümleler kurma.Böyle kesin yargılı ve sonucu kötü yerlere ula$abilecek dü$üncelerini aktarmadan önce 2 kez dü$ün.Burda muhattabım en ba$ından beri sensin bir ba$kasını olayın içine sürükleme gibi bir çaban varsa ve bunu böyle anlamsız ithamlarla yapacaksan $unu bil ki böyle kullanıcıların yeri yok burada.

Ve son olarak yine diyorum ki ; "Sana değil kastım, cahille sohbeti kestim."
En son Eternity tarafından 05-07-2003 04:39 tarihinde düzenlendi, toplamda 3 kere düzenlendi.
Kilitli