asıl KÖR bendim

Yaşanmış düşündürücü ve duygulandığımız yazılar.
Kullanıcı avatarı
Sevdazan
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum
İletişim:

asıl KÖR bendim

Mesaj gönderen Sevdazan »

"Asıl Kör Bendim"
Sevgi Öyküleri
Zafer'den

SICAK BİR YAZ GÜNÜ İDİ. Kanada dağlarındaki küçük yazlık evimizden karşı tepedeki Helen Keller’in evine doğru yürüyordum. Her ikimizin evi arasındaki yamaçta güzel, zümrüt gibi bir ormanlık uzanıyordu. Bizim evden uzatılan düz bir tel bu ormanı katederek Helen Keller’in evinin kapısında son buluyordu. Helen, bize gelmek veya ormana kadar uzanmak istediği zamanlar, bu tele tutunarak yolunu bulurdu.
İlk dönemeci döndüğüm zaman onun da tele tutunarak yamaçtan aşağıya inmekte olduğunu gördüm. Hayatının sonuna kadar karanlığın ve sessizliğin esiri bu parlak yüzlü kadının yürüyüşünü olduğum yerden takip etmeye başladım. Ormanı geçti, tam önümdeki açıklıkta bir katır tırnağı yığınının yanına geldi ve durdu. Yere eğildi; bir avuç çiçek koparıp kokladı. Yüzünü güneşe doğru çevirdi. Sessiz dudaklarından, “Aman Allah’ım! Ne fevkalâde” kelimeleri hareket hâlinde aktı. Yüzünde geniş bir tebessümle yanımdan geçip gitti.
Gözlerimden akan yaşları avuçlarımla sildim; çünkü bu bayırlar, bu bitkiler bana şimdiye kadar hiç bir zaman ‘fevkalâde’ görünmemişti. Halbuki ormandaki harikaları, gökyüzünü ve dağları görebilecek gözlere, çılgın nehirlerin âhenkli akışını ve ağaç tepelerinde şarkı söyleyip ıslık çalan rüzgârın sesini duyabilecek kulaklara sahiptim.
Allahım, sen çok büyüksün. Bana cesaretin ve güzelliğin en büyük dersini insanüstü bir kadının görmeyen gözleri ve işitmeyen kulakları ile verdin…

* http://www.zaferdergisi.com/ sitesinden alıntı.

Alemlerin efendisi Hz.Muhammed (sav) efendimize salâtu selam ile... Rabbime emanet olunuz Selam ve Dua ile..
[b]***SEVGİ: ASIL KUDRETİN SAHİBİDİR***[/b]

[b]www.sevdazanca.tr.cc[/b]
Kullanıcı avatarı
grace
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen grace »

Pyalşım için sağolun.. Keşke sahip olduklarımızın değerini bilsek ve şükürden aciz olmasak..
Yaşamak ne güzel şey;
Anlayarak usta bir kitap gibi
Bir sevda şarkısı duyup
Bir çocuk gibi şaşırarak yaşamak..

Nazım Hikmet
Kullanıcı avatarı
Sevdazan
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum
İletişim:

keşke

Kullanıcı avatarı
Enchanting
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen Enchanting »

Ama hayat her zaman keşkelerle yürümüyor. Önemli olan elimizdeyken değerini bilmek.
bir gün ve gerçekten, her şey çok güzel ölecek!
Kullanıcı avatarı
Sevdazan
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum
İletişim:

işte o değeri tatmin içinde elimizde ki bütün keşkeleri ihmal edecek kuvvetin yine bizde olduğuna inanmak.....