Öğrenci Evi! Hayatın Farklı Yüzü!

Buyrun geyik muhabbetlerine..
Kullanıcı avatarı
GRaPHeR
Lover of TurkiyeForum
Lover of TurkiyeForum

Öğrenci Evi! Hayatın Farklı Yüzü!

Mesaj gönderen GRaPHeR »

Öğrenci evi!!
Öğrenci evi demek, bir eve ait tüm tabuların yıkılabilirliği demektir.
Posterler ve duvar saati tavanda durur,
Portakal kasasında plaklar, en metalcilerin evinde bile dallı güllü koltuk örtüleri, balkonda depozitosu bir kirayı karşılayacak kadar boş efes şişeleri, üst daireden kaçak çekilmiş kablolu tv.
Mutfakta biri diğerine hiç benzemeyen bir yığın tabak ve promosyon Harry Potter'li ya dA bira markası amblemli bardaklar, yerdeki siyah minderlerle tezat evin demirbaşı koca kollu avizeler, her odada minimum yirmi beş yaşında olan farklı farklı perdeler, dikey ve yatay tıkıştırılmış kitaplarla ve onlardan kalan yere konulmuş yarısı yakılmış mumlar, bir iki kızılderili kartpostalı, kinder ya dA toto oyuncağı, ne alırsan bir milyoncudan dayanamayıp alınmış tornavida seti ya da kerpeten, tuvalette muhakkak bir iki dergi, tuvalet kapısında yaratıcılığa bağlı bir iki uyarı ya yA bilgilendirme notu.
Ögrenci evi zil sesinin günün her saati duyulabileceği, istiab haddinin tahmin edilemediği ve bir gece uyumak için kalan insan sayısı rekorunun sürekli yeniden kırıldığı neşeli ve samimi bir ortamdır.
Öğrenci evinde kimse kül döktü diye utanmaz. Öğrenci evinin her köşesinde yatılabilir. Her saat kalkılabilir.
Kahvaltı 16.00' da öğlen yemeği 22,00 de ve akşam yemeği de 03,45 de yenebilir.
Normal evlerin tersine faturalar senede dört ya da altı kez ödenir. bu ödemeler arası bazı günler, mum ışığında muhabbetle ve camiden su taşırken hem eğlenmek hem küfretmekle geçer.
Öğrenci evinde hep fazladan giysi olur. Gelen unutur giden unutur, kocaman bir misafirden kalan eşyalar listesi olur.
Öğrenci evinde 24 saat kesintisiz muhabbet olur. Vardiyalıdır, yorulan gider yatar yerini uyanan alır. Öğrenci evi, King demektir, tabu demektir, risk demektir, efes fıçı demektir, kirli çarşaflarda huzurlu uyku demektir.
Sen bacısın ben kardeş yirmi kişi aynı odada uyuyabilmek demektir. Perdelerdeki sarı sigara dumanı lekelerine bakıp görmemektir.
Öğrenci evi, bes sene elektrik süpürgesi ile tanışmasa dahi asla tozlanacak kadar yalnız kalmayan evdir.
Öğrenci evi, öğrencilikten çıktıktan sonra kıymeti onbine katlanan bir gençlik ateşi şöminesidir. Artık bir okulda kaydın yoksa ama ssk' da sicil numaran varsa, ne kadar kasarsan kas ne o gümüşlüğünü tek kolonlu roadstar marka dandik müzik setiyle değiştirebilirsin ne de o yağlıboya tabloyu indirip, duvarına bantla dünyayı kurtaran adamı yapıştırabilirsin.
Öğrenci evi dört ila on yıllık bir saltanat sarayıdır.

Bunu evden mezun olmayan anlamaz!
Seni sevmeyi ağır ödüyorum...
[img]http://img93.imageshack.us/img93/4520/256ph4.gif[/img]
RaSGoN

Mesaj gönderen RaSGoN »

süper ya eline sağlık tam bizim ortamı yazmışsın :D
Kullanıcı avatarı
GRaPHeR
Lover of TurkiyeForum
Lover of TurkiyeForum

Mesaj gönderen GRaPHeR »

öğrenci evi işte başka ne olsun ki gerçi erkek öğrenci evi ile kız öğrenci evi arasında faklılıklar oluyor ama olsun o kadar, sonuçta kız evine erkek gelincede hiç bir fark kalmıyor... :D
RaSGoN

Mesaj gönderen RaSGoN »

valla bizim burda hiç bir fark yok :D

"""Sen bacısın ben kardeş yirmi kişi aynı odada uyuyabilmek demektir"""
Kullanıcı avatarı
GRaPHeR
Lover of TurkiyeForum
Lover of TurkiyeForum

Mesaj gönderen GRaPHeR »

tabiki...
avni

Mesaj gönderen avni »

RaSGoN yazdı:valla bizim burda hiç bir fark yok :D

"""Sen bacısın ben kardeş yirmi kişi aynı odada uyuyabilmek demektir"""
Sanki biraz mübalağa sanatı kullanılmış... Senelerdir kalırım ama daha 14'ü geçemedik. Tebrik ederim yani gerçekse. Bide bu 14ü elde etmek için biz baya çaba harcadık.
Kullanıcı avatarı
zeynep_1114
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen zeynep_1114 »

ne özgürlük ama.. ben öğrenci evinde kalmadım 4 sene yurtta kaldım ama orda bile şimdikinden iyiydim , yatak toplanmazdı , dolaba fare girse başını yarardı,şimdi anne faktörü var mecbur yapacaksın
RaSGoN

Mesaj gönderen RaSGoN »

ahh be ablam yazık olmuş sana... :)

walla öğrenci evindeki makara cem yılmaz ve ata demirere bile toz yutturur...
Kullanıcı avatarı
Last_Chance
Fast Friend
Fast Friend

Mesaj gönderen Last_Chance »

Öğrenci evi insana hayatı öğretir.Adam olmayı,parayı nasıl harcayacağını,Bulaşık yıkamayı,temizlik yapmayı,tamir yapmayı,odanı boyamayı,yemek yapmayı,kapris çekmeyi,sabretmeyi,eğlenmeyi,özgürlüğü,tutsaklığı,hayatta herkesin kötü olmadığını,hayatta herkesin iyi de olmadığını,her türlü zorluğu ve bu tür zorluklarla nasıl baş edebileceğini...Öğrenci evi bir çıkış noktasıdır.Hayata ordan başlamak gerekir...
Kullanıcı avatarı
smacker09
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen smacker09 »

evet size kaç örnek verecem

ramazan ayındayız gece kalktık evde yarım ekmek var hiç kimsede inadından ekmek almaya gitmedi yarım ekmeği 5 kişi yemiştik

evde su olmayıncaonce bi yarım saat batak oynanır yenilen gider suyu alır