Sizin aşkınız hangisi?

Aşk ve sevgi sözleri, sevgiliye haykırışlar.
Kullanıcı avatarı
DiLeMmA
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Sizin aşkınız hangisi?

Mesaj gönderen DiLeMmA »

İlk aşk

Ne yaparsanız yapın, ilk aşkınızı unutmanız mümkün değildir. Yıllar sonra dönüp, "ben ona nasıl aşık olmuştum acaba" diye pişmanlıkla karışık garip bir duygu da yaşayabilirsiniz, olsun. O, size ilk aşkı tattırmış, en önemli yaşam tecrübelerinizden birini yaşatmıştır. Aranızda geçenler acı bile olsa, dönüp minnetle anacağınız biri hep var olacak. Daha ne olsun?

Yıldırım aşk

Var mı yok mu tartışmasının içinde değiliz. Diyelim ki var. Demek ki bazılarının duyguları yağmur olup yağabiliyormuş. Yıldırım aşkla başlayıp yıllar süren beraberlikler de var üstelik. Barda oturan kadını/erkeği görüp "bu akşam nasıl yatağa atarım?" diye düşünenlerden bahsetmiyoruz elbette. Sözünü ettiğimiz gerçek yıldırım aşk. Tek dikkat edilmesi gereken, sürekli yıldırım aşka tutulanların genellikle kendi yarattıkları illüzyonun peşinden koşmaları, gerçekle karşılaştıklarında da yeni bir illüzyon yaratmalarıdır.

Olanaksız aşk

Bazen yolda yürürken rastlarız, bazen en yakınımızda bulunabilirler. "Bu ikisi bir araya nasıl gelmiş?" diye düşünürüz. Kendi başımıza geldiği de olmuştur, iç çamaşırlarını sağa sola bırakan bir kadın ya da televizyondaki futbol maçını seyrederken daha önce hiç duymadığınız küfürler eden bir adam. “Aman Allahım?" dersiniz ama olmuştur bir kere. Her aşkın olanaksız bir tarafı vardır. Gerçi çoğunlukla bunları görmemeyi yeğleriz ama bu olanaksız taraflar bazen o kadar ağır basar ki, aşkın hem kaynağı, hem iddiası, hem motorize gücü, hem de terminatörü olurlar.

Yasak aşk

Men edilmiş, engellenmiş ve çoğu zaman da yasadışıdır. Ama aşığın gözü görmez ki... Belki de aşkı aşk yapan bu "illegal" tarafıdır. Kim bilir?

Platonik aşk

Onu görmek bile sizi heyecanlandırırken, o sizin yanınızdan, geçip gider. Siz heyecandan şapır şapır titrerken, o işiyle meşgul olur. O sizin için hayatınızdaki en önemli kişiyken, siz onun için sıradan birisinizdir. Hem aşık hem de salak hissedersiniz kendinizi...

Davranışlarından, konuşmalarından işaretler alıp, umutlanır, bozulur, küsersiniz. İnsanın bir kereliğine bu duruma düşmesi, tecrübesizlikle yorumlanıp, bağışlanabilir. Ancak, bir kereden fazla başınıza geldiyse, oturup kendi hakkınızda düşünmenizde yarar var.

*Alıntı*
En son DiLeMmA tarafından 06-01-2007 02:01 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Başkaları gitmiş olur, gidince;
Bir sen yakınsın, uzakta kalınca..
Kullanıcı avatarı
fetza
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen fetza »

İlk aşk

Ne yaparsanız yapın, ilk aşkınızı unutmanız mümkün değildir. Yıllar sonra dönüp, "ben ona nasıl aşık olmuştum acaba" diye pişmanlıkla karışık garip bir duygu da yasayabilirsiniz, olsun. O, size ilk aşkı tattırmış, en önemli yasam tecrübelerinizden birini yaşatmıştır. Aranızda geçenler acı bile olsa, dönüp minnetle anacağınız biri hep var olacak. Daha ne olsun?
.....oyyy ooyyy .....gece gece damardan giriyorsun yıne dilemma .... :wink:
...
Kullanıcı avatarı
Zeko
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen Zeko »

ben yıldırım aşkına vuruldum başlarda platonikti sonu olanaksız gibi görünüyor çünkü ailesi aşkımızı men etti ama yinede gizlice sürüyor
[i][b]Tek cümlelik bir nokta değilim...[/b][/i]
Kullanıcı avatarı
dewil_lions
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen dewil_lions »

Yasak aşk

Men edilmiş, engellenmiş ve çoğu zaman da yasadışıdır. Ama aşığın gözü görmez ki... Belki de aşkı aşk yapan bu "illegal" tarafıdır. Kim bilir?
güzel bir tanım bunun dışında bir de karşılıksız aşk vardır seviyorum diyerek bitirir seni yalanlarıyla sonra da çekip gider senden uzaklara anlam veremezsiz sadece bir acı hissedersin sol yanında...
şu yalan dünya da bari SEN gerçek ol be
Kullanıcı avatarı
EcCeNtRiC
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen EcCeNtRiC »

uff ilk aşk gibisi var mıdır ya.. hala o aşkın kıvılcımları yüreğimde ... körükle gelse o kişi o kıvılcımlar yangın olur tabi imkansız artık.. :) bu arada ilk aşkım platonikti.. ulaşılamamanın verdiği caziplik hala duruyor..
[i]*Her yeni başlayan macera
Heyecan dolu çilek kokar.. ;) [/i]
Kullanıcı avatarı
GRaPHeR
Lover of TurkiyeForum
Lover of TurkiyeForum

Mesaj gönderen GRaPHeR »

dewil_lions yazdı:
Yasak aşk

güzel bir tanım bunun dışında bir de karşılıksız aşk vardır seviyorum diyerek bitirir seni yalanlarıyla sonra da çekip gider senden uzaklara anlam veremezsiz sadece bir acı hissedersin sol yanında...
düşünceni çok doğru buldum ve çok beğendim. haklısın...
Seni sevmeyi ağır ödüyorum...
[img]http://img93.imageshack.us/img93/4520/256ph4.gif[/img]