Çilem bebeğin kalbi 8 gün dayanabildi

Ana Sayfa'da yayınlanan güncel haberler.
Kullanıcı avatarı
Eternity
Site Admin
Site Admin

Çilem bebeğin kalbi 8 gün dayanabildi

Mesaj gönderen Eternity »

ResimBakıcısı Nazlı Gürsoy tarafından dövülerek komaya sokulan 4.5 aylık Çilem Topaloğlu, yaşam savaşını 8 gün sürdürebildi. Çilem’in dün ikinci kez duran kalbi bir daha çalıştırılamadı.

EŞİ bir suçtan dolayı cezaevinde olan konsomatris Sultan Topaloğlu, geceleri çalıştığı için kız çocuğu Çilem’e bakması için Nazlı Gürsoy ile anlaştı. Üç çocuk annesi Nazlı Gürsoy, 23 Aralık’ta Sultan Topaloğlu’nu arayarak Çilem’in rahatsızlandığını ve hastaneye götürdüğünü söyledi. Önce özel İlgi Hastanesi’ne kaldırılan Çilem’e teşhis konulamayınca İstanbul Tıp Fakültesi Hastanesi’ne sevk edildi.

İKİ KEZ DURAN KALP

Doktorlar Prof. Dr. Nedret Uzel ve Doç. Dr. Agop Çıtak, İstanbul Tıp Fakültesi Çocuk Cerrahisi Bölümü’nde yoğun bakımda tutulan Çilem’in genel durumunun kritik olduğunu söyledi. Prof. Dr. Uzel, "Götürüldüğü hastanede bebeğin kalbi bir kez durmuş yapılan çabalar sonucu hayata döndürülmüş. Ardından nakille hastanemize getirildi. Buraya getirildiğinde iç kanaması devam ediyordu. Kafasının içinde ve karaciğerinde kanamalar vardı. Dört saat süren bir operasyon sonrasında yoğun bakıma aldık" demişti.

BİR DAHA ÇALIŞMADI

Çocuk Hastalıkları Ana Bilimdalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Metin Karaböcüoğlu, dün saat 13.00’te yaptığı açıklamada ise Çilem’in hayatını kaybettiğini söyledi. Prof. Karaböcüoğlu, saat 10.30’da kalbi duran Çilem’in yaşama döndürülmesi için yarım saat boyunca müdahale yapıldığını, ancak Çilem’in saat 11.00 son nefesini verdiğini açıkladı.

Adli Tıp Kurumu’nun hazırladığı raporda Çilem’in vücudunda darp izlerine rastlanınca polis bakıcı Nazlı Gürsoy’u gözaltına almıştı. "Ben de bir anneyim ve 2 tane çocuğum var. Çilem bebeği kendi çocuğum gibi seviyordum. Masum bir bebeğe kastım olamaz" diyen Nazlı Gürsoy, çıkarıldığı Bakırköy Nöbetçi Sulh Ceza Mahkemesi tarafından tutuklanmıştı.

Hürriyet