Nielsen'in en çok ihlal edilen 10 önerisi !

Webmasterlık ile ilgili her türlü sorunlarınız.
Kullanıcı avatarı
c|ost
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum
İletişim:

Nielsen'in en çok ihlal edilen 10 önerisi !

Mesaj gönderen c|ost »

Webmaster arkadaşların dikkat etmesi gerekn 10 öneri.

1. Sitenizin kullanıcılarınıza ne tür değer sunduğunu ve hizmetlerinizin rakiplerinizden farkını vurgulayın.

2. Kullanıcıların sayfa boyutunu ayarlamalrına imkan tanıyan "likit" görünüm kullanın.

3. Ziyaret edilen ve edilmeyen linkleri belli etmek için farklı renkler kullanın.

4. Sitenizi dekore etmek için değil, içeriği göstermek için için imaj kullanın.

5. Sitenin bir köşesine şireketinizin yada sitenizin ne yaptığını anlatan bir açıklama yazın.

6. Sitedeki son değişikliklere ana sayfadan kolayca ulaşılabilmesini sağlıyacak bir senaryo oluşturun.

7. Sayfa başlıklarında içerikle ilgili ipuçları kullanın.

8. Arama bölümlerine başlık koymak yerine, arama kutucuğunun hemen yanına "Arama" butonu koyun.

9. Hisse senedi değerlerini verirken, sadece kazanılan yada kaybedilen puanı değil, yüzdeyi de verin.

10. Ana sayfadan ana safaya aktif link koymayın.
Kullanıcı avatarı
ComiC
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen ComiC »

3. Ziyaret edilen ve edilmeyen linkleri belli etmek için farklı renkler kullanın.

Baq ben bunu hiç yapmam. Bana sanki çirkin görünür gibi gelir sadece normal ve mouse üstüne gidince değişen renkleri kullanırım.. :!:
enjoy the silence..
Kullanıcı avatarı
dJ4
Co-Admin
Co-Admin

Mesaj gönderen dJ4 »

ComiC O görünüm userın temporary dosyasıyla alakalı her zaman görünmediği için sorun yok bence, benim en sevdiğim uygulamalardan biridir, zaten hep bilgisayarı kapamadan önce gereksiz dosyaları temizlerim ben ;)
Kullanıcı avatarı
ComiC
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen ComiC »

Var ya fakat bende şöyle bir ilginçlik var bilmem başkasında varmıdır! ben arada sırada temporary'e bakıp ordaki güzel resim ve flash'lar yoplarım. Bazen şansıma midi'de gelir :lol: bilmem çok ilginç ama öyle. Gerçi daha hiç işime yaramadı bunlar ama bilmem ilerde bir arşiv CD'si yapar 5 milyona satarım sitede :lol:
enjoy the silence..
Kullanıcı avatarı
dJ4
Co-Admin
Co-Admin

Mesaj gönderen dJ4 »

ComiC dikkat et bazıları lisanslıdır onların sonra taklitçi site çıkmasın sitenin adı :)
Kullanıcı avatarı
ComiC
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen ComiC »

banane yazsalarmış üstüne lisanslı diye. ben göremedim copyright dalgasını derim çıkarım işin içinden. Zaten yaşdanda kurtarırım :lol:
enjoy the silence..