Öğrencilerin kötü intikamı

Ana Sayfa'da yayınlanan güncel haberler.
Kullanıcı avatarı
Eternity
Site Admin
Site Admin

Öğrencilerin kötü intikamı

Mesaj gönderen Eternity »

ResimBolu'da otobüs duraklarına ve kentin çeşitli yerlerine Abant İzzet Baysal Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Sadık Çukur’un fotoğrafının bulunduğu, ‘Biri bu adamı durdursun. Bu gülüşün altında kaç öğrencinin hakkı yatıyor’ yazılı afişler yapıştırıldı.

Yrd. Doç. Dr. Çukur, afişleri kendisinden geçer not almayan öğrencilerin yapıştırmış olabileceğini, yasal işlem başlatacağını söyledi.

Fotokopi ile çoğaltılan afişlerde, Yrd. Doç. Dr. Sadık Çukur’un fotoğrafı ve adının yanı sıra ‘Biri bu adamı durdursun. Bu gülüşün altında kaç öğrencinin hakkı yatıyor’ yazısı bulunuyor. Duraklarda otobüs beklerken afişi inceleyen vatandaşlar, bir öğretim görevlisinin bu şekilde rencide edilmesi eleştirdi.

Kentin değişik semtlerinde duvarlara ve otobüs duraklarına yapıştırılan afişleri kendisine yönelik bir saldırı olarak nitelendiren Yrd. Doç. Dr. Çukur, “Böyle çirkin bir tepki olamaz” dedi. Bu işi kendisinden geçer not almayan öğrencilerin yapmış olabileceğini söyleyen Yrd. Doç. Dr. Çukur, şöyle konuştu;

“Üçüncü ve dördüncü sınıflarda Finansal Yönetim derslerine giriyorum. Finansal Yönetim zor bir ders. Eğer bir öğrenci hak etmiyorsa ben o öğrenciyi dersten geçirmem. Dersimden hak eden öğrenci geçecek. Şimdiye kadar doğru bildiğimi yaptım, bundan sonra da taviz vermeyeceğim.”

Şikayetçi olacağını söyleyen Yrd. Doç. Dr. Çukur, “Yaz okulunda 221 öğrenci benim dersim için kayıt yaptırdı. Fakat derse 110 öğrenci katıldı.

Öğrencilerin 95’i de dersimden geçti. Çalışan öğrenciler dersten geçmekte zorlanmıyorlar. Bunu kimlerin yapmış olacağı hakkında fikrim yok. Ancak bu bana karşı yapılmış bir saldırıdır.

Savcılığa suç duyurusunda bulunarak yasal işlemleri başlatacağım” diye konuştu.

Hürriyet
Kullanıcı avatarı
ComiC
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen ComiC »

Helal olsun vallahi çok güzel fikir :D
enjoy the silence..
Kullanıcı avatarı
Gürz
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen Gürz »

Yanlış bir davranış olmuş, öğrenciler şayet kendilerine bir haksızlık yapıldığına inanıyorlarsa yargıya başvurabiilirler ve hukuk bu hocayı görevden elçektirecek kadar ileride bir karar verebili, tabi öğrenciler haklıysa... :) ki ben haklı olduklarına pek ihtimal vermiyorum...
Çağların bilgeliğini ara , ancak dünyaya bir çocuğun gözleriyle bak.
Kullanıcı avatarı
onurkaya
Super Friend
Super Friend

Mesaj gönderen onurkaya »

Bence de eğer haklılarsa yargıya gitmeleri dahamantıklı olurdu.Adamı böyle rezil ederek bir yere varamayacaklarını düşünüyorum.
[b]Akıl gibi mal,
İyi huy gibi dost,
Edep gibi miras,
Bilgi gibi şeref olmaz

Hz. Ali[/b]
Kullanıcı avatarı
ilteris
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen ilteris »

önemli olan bir yere varmak değil seslerini duyurmak bence bu yargıya gitmekden daha iyi olmuş :D tebrik ediyorum ve eylemlerinin devamını ve başarısını diliyorum :D :D
Kullanıcı avatarı
QueenCiara
Slow Friend
Slow Friend

Mesaj gönderen QueenCiara »

Süper ya..Tebrik ediyorum valla :D
Kullanıcı avatarı
UnreaL
Fast Friend
Fast Friend

Mesaj gönderen UnreaL »

En güzel şekilde tepkilerinide göstermiş orda ki ögrenci arkadaşlar.Yargı ile çözebilirlerdi felan filan bunlar boş işler,yargıya başvurman demek üniversiteden kaydını kendin sildin demektir.
Kullanıcı avatarı
canerokcuoglu
Quick Friend
Quick Friend
İletişim:

Mesaj gönderen canerokcuoglu »

Arkadaşlar ben Maramara' da okudum ama Boluda okuyupta bu hocanın adını ağzına almıyan arkadaşım yok öğrencilerin çok çektiğini bilirim öğretmen kökenliyim.. Yargı süreci işler ancak öğrencilerin eğitim hayatı da biter.. :-D
Kullanıcı avatarı
Türk
Fast Friend
Fast Friend

Mesaj gönderen Türk »

Öğrencilerin yaptığı bence büyük saygısızlık. Her ne olursa olsun, kol kırılır yen içinde kalır. Öğrencilerin öğretmenlerine böyle bir terbiyesizlik yapmaları asla affedilemez...
Kullanıcı avatarı
ComiC
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen ComiC »

Arkadaşta demiş bu hocanın adını duymayan yok diye. Bence yerinde bir iş yapmışlar tüm türkiye'ye rezil etmişler iyi etmişler. Ateş olmayan yerden duman çıkmaz herhalde.. Çocuklar durup dururken dur şu adamı rezil edelim demezler
enjoy the silence..