Sarıkız ın akıbeti

Bildiğimiz güzel fıkraları paylaşalım.
Kullanıcı avatarı
ushuaia
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Sarıkız ın akıbeti

Mesaj gönderen ushuaia »

Yaşlı bir çiftçi, trafik kazasında mağdur olduğu gerekçesiyle mahkemede savunma yapmaktaydı.

Kazaya sebep olan nakliye firmasının avukatı sordu :

- Kaza yerine gelen Polis ekibine ‘’ İyiyim ‘’ demediniz mi ?

Çitçi ifadesine başladı.

- Traktörümün arkasında besili ineğim Sarıkız ile birlikte giderken bu nakliye şirketinin kamyonu …..

Avukat sözünü kesti,

- Ayrıntıları sormuyorum, yalnızca şu soruma cevap verin, kaza yerine gelen Polis ekibine,

‘’ İyiyim’’ dediniz mi demediniz mi ?

- Şimdi efendim, biz Sarıkız ile birlikte giderken …..

Avukat yine çiftçinin sözünü kesti ve hakime dönerek,

- Efendim, bu adam kaza yerine gelen Polis ekibi kendisine durumunu sorduğu zaman, ‘’ Çok iyiyim ‘’ demişti.
Şimdi aradan 3 – 4 hafta geçtikten sonra mağduriyetini öne sürerek müvekkilimi dava ediyor. Lütfen, kaza sırasında iyi olduğunu söyleyip söylemediği konusundaki soruma doğrudan cevap vermesini söyler misiniz ?

Hakim;

- Bir dakika bakalım, şu Sarıkız’ ı duymak istiyorum.

Çiftçi hakime teşekkür edip ifadesini sürdürür;

- Bu nakliye şirketinin kamyonu traktörüme çarptığında, ben bir hendeğe, Sarıkız başka bir hendeğe savrulduk. Sersemlemiş halde yatarken, diğer taraftan Sarıkız’ ın yanık yanık böğürmelerini duyabiliyordum. Belli ki çok acı çekiyordu. O sırada hemen oradan geçmekte olan Polis ekibi durdu ve memurlardan birisi gidip diğer hendekte yatan Sarıkız’ a baktı.
Bir iki dakika sonra da tabancasını çıkarttı ve inlemekte olan Sarıkız’ ı iki kaşının ortasından vurdu. Ardından, elinde dumanı tüten tabancası ile yanıma geldi ve bana,

- Sen nasılsın amca diye sordu.

- Siz olsanız ne cevap verirdiniz, hakim bey ?
Yetişmiş her insanın içinde, oynamak isteyen bir çocuk vardır.

Nietzsche

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir