Bir Sorum Var Yorumlayacak Yürek Araniyor!

Hayatta sevdiğiniz herşey hakkında..Sevdiğinizi, sevenlerinizi haykırın..
Kullanıcı avatarı
MARTI
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Bir Sorum Var Yorumlayacak Yürek Araniyor!

Mesaj gönderen MARTI »

Cok basit sorum..

Hepiniz a$k'in o calkantisina kapilmis, illede Mavi der gibi; illede a$k casina ona yönelmis gibisiniz. Peki ya sevgi??

Sevgi nedir?; neyin alintisidir?; sizlere neyi cagristiriyor?

A$k'Tan o kadar cok konustunuz ki dostlarim, bu hususta da engin yorumlarinizi bekliyorum..

Tesekkürlerim ve saygilarim ile..
Kullanıcı avatarı
dJ4
Co-Admin
Co-Admin

Mesaj gönderen dJ4 »

Sevmek çok mahsumdur, severiz hiç karşılık beklemeden çünkü zaten sevmenin verdiği mutluluk yeterlidir, karşılığını alamasak bile seviyoruzdur işte ... sevmek güzel şeydir, sevilmek daha da güzeldir ama sevilmeninde şartı ilk önce sevmektir yine karşılık beklemecesine ... sevmek sevmek sevmek bizi kurtaracak olanda sevgiden başkası değildir ...
Kullanıcı avatarı
MARTI
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen MARTI »

Yorumlarin icin tesekkür ediyorum Ahmet. Cok hos ima etmissin. Güzel bir tabir kullanarak.

Lakin bana sevgiyi anlatir misin lütfen.. ( Sen sevginin alintisini, cagrisimini yazmissin da..)

Nedir o tam olarak senin icin? Nasildir? Bir resmini cizebilir misin?...
Kullanıcı avatarı
EcCeNtRiC
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen EcCeNtRiC »

oPaa ;Pp cidden manyak bi soruu ben yanıtLayamam stn :)
[i]*Her yeni başlayan macera
Heyecan dolu çilek kokar.. ;) [/i]
Kullanıcı avatarı
dJ4
Co-Admin
Co-Admin

Mesaj gönderen dJ4 »

sevgi en başta içten gelen saf bir duygudur zorlayarak olmaz hiçbir zaman olmamıştır zorla sevmeye çalışırsanız kendinizi kandırırsınız belli bir süre sonra sanki seviyormuşum gibi gelir insana ama onun adı sevgi değil alışkanlıktır ... sevmek öyle birşeydir işte ... umutsuzca bir bağlılık belkide ayakta durmanızı sağlayan bir güçtür ... sevgi resmi çizilebilecek birşey değildir, yapabileceğimiz tek şey sevginin çizdiği resimleri izleyebilmektir ...
Kullanıcı avatarı
MARTI
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen MARTI »

Kendi kanaatimce cizilebilir resmi.. O gözyaslarinizin alintisi; yüzünüzdeki tebessüm, gözlerinizdeki isik, ellerinin bicimliliginde ortaya cikan güzellik oluverir; ya da bir gökyüzü mavisi, cimlerin hu$u icindeki yesilligi... Resimleridir hepsi birer sevgi alintisinin kanaatimce.. ve bu yüzden de bu resim izlenebilir de cizilebildigi gibi...

Sevgi ve aliskanlik demissin, güzel bir konuya parmak degindigini belirtmek istiyorum Ahmet. Cogu insan bunu algilayamiyor. Peki hangisinin gercekligini nasil algilariz?

Zorla sevilmek.. Ah bunu da gördük. Insan niye karsisindakine; ' Seni sevmek istiyorum ' der.. Insanlar.. Müsaade ile sevilmek böyle mi olur? Ya da demem müsaade alinir mi hic sevgide.. Bunlar var ama ne yazik...

Aska göre farki ne o halde sence sevginin??
Kullanıcı avatarı
c|ost
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum
İletişim:

Mesaj gönderen c|ost »

Sevmek...Tanımı yaparsam haksızlık yapmış olurum kendime. Çünkü sevgi kelimesini tanımlayamam. Tanımlasam bile eksik kalan taraflarını doldurmaya ömrüm yetmez. Sevgi, sevgilim, en sevdiğim, seviyorum der insanlar. Düşünürler mi bilmem neyi sevip neyi sevmediklerini. Ya da sevgi olduğunu mu sanırlar o da ayrı konu. Sevgi içimde, zamanla büyüyen, zaman zaman coşan, zaman zaman yok olan (nadiren de olsa), bir şey. Sevgiye "şey" derim ben. Sevgiyi başka tanımlarla bir arada kullanırsam o sevgi olmaz ki. Başka tanımların gölgesinde yok olup giden, diğer tanımları ortaya çıkaran bir araç olur. Sevgi sadece şey dir bana göre. Başka bir tanımı var mı ki ?

Yorumlamak derseniz, dünyanın tüm güzel kelimelerini katarım yanına, alın size yorum. Teşekkür ederim.
Kullanıcı avatarı
Alamut
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum
İletişim:

Mesaj gönderen Alamut »

Sevmek, her canlının tabiatında olan bir duyudur. Burada sadece sevmek olarak algılandığında o kadar geniş bir yelpazeyi açmış oluruz ki temel olarak alabileceğimiz tek baz doğa olur. Ayakkabılarını da severek alırsın, akvaryum balığını da. Sevmek üzerine sanırım evrimsel bir yaklaşım doğru olur. İnsan öğrendikçe, geliştikçe sever ve kaygılanır. Ne severse sevsin, severek yaşar. Bütün inançlar ve felfefeler de bu doğrultuyu hedef alır. Sapık inançlar bile. Bu yüzden sevginin tanımından ziyade yönü önemli değil midir?
Hani kurşun sıksan geçmez ya geceden...
Kullanıcı avatarı
MARTI
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen MARTI »

Clost.. Neyi sevip sevmediklerini düsünürler mi bilemem demissin.

Insanoglu yasadikca bu ögretiyi ister istemez yasamina sokar ve bilir neyi sevip sevmedigini. Elbet istisnalar da var. Ama illaki bilebilmeli ki, sevgiyi kavrayabilsin; o eylemi gerceklestirebilsin..

O' nu * $ey * olarak tanimlaman gayet hostu. Degisik bir acidan yakalayabilmissin.

Alamut; senin dediklerine de katiliyorum. Sevmek fiili genis bir kavramdir. Lakin, sevmeden, sevmeye alisarak, ögrenerek, ögrenilen ögretiler de vardir. Bir de sevgiyi temelinde * doga * olarak baz aldigindan onu rahat irdeleyebiliyorsun. Ama gercekte o ne? Nasil bir kavram? Bunlar da mühim ki, insan sevme yetisini kazansin.

Elbette yönü cok mühim.. O potansiyeli hangi dogrultuya kanalize edebilecegini bilebilmeli insan. Yoksa dümensiz bir gemiye benzer, gemideki kaptan..

Tesekkür ediyorum ikinize de.
mertten

Mesaj gönderen mertten »

Ask Bitince devam eden seye sevgi denir yada nefret :) sevgi yada nefret sonsuza kadar surebilir ama askin omru cok kısa