Yok mu Öğretmen?

Eğitim hayatımıza dair her şey. Anılar, düşünceler..
Glfm

Mesaj gönderen Glfm »

Onlara nasıl davranıyorsun ve nasıl karşılık alıyorsun anlatır mısın? :)
Kullanıcı avatarı
kibele45
Quick Friend
Quick Friend
İletişim:

Mesaj gönderen kibele45 »

Öğretmenlik vicdanı olmayan için çok kolay, vicdan sahibi biri için ise dünyanın en zor mesleğidir.Yoksa bunca büyük insan öğretmenler için bu kadar güzel sözler söylemezdi.Ama bazı vicdansız günah korkusu olmayan öğretmen denmicek şahsiyeler lekeliyor bu mesleği. gerçi her meslek aynı. Allah bizleri kötü yola sokmasın.İnşallah hayırlı insan yetiştirebiliyoruzdur...
tüm TURKİYEFORUM yöneticilerine ve üyelerine kitap kampanyasına verdikleri katkıdan dolayı sonsuz teşekkürler.Bu öğrenciler sizleri unutmıyacak...

"VİŞNE" "NİNNİ" "COMMANDO" ve tüm turkiyeforum üyeleri hepinize minnetarız...
Glfm

Mesaj gönderen Glfm »

İlk görev yeriniz mi Manisa ki sanırım öyle. Mutlu musun peki? Bir de tayininin Doğu bölgelerine atanması durumunda ne yaparsın? Bunu öğrenmek istiyorum.
Kullanıcı avatarı
kibele45
Quick Friend
Quick Friend
İletişim:

Ben Manisalı'yım. Görev yerim şu Kahramanmaraş Elbistan. Doğu hizmeti yapıyorum. 3. senem. Vakit bi türlü geçiyor vallaha.Okulda sürekli bi iş olduğu için vaktin nasıl geçtiğini anlıyamıyorum.Eve gelince de internetteyim zaten.O açıdan korkmaya hiç gerekyok.Allah bi yol açıyor mutlaka insana. İnşallah memleketimize gidebiliriz ama...
tüm TURKİYEFORUM yöneticilerine ve üyelerine kitap kampanyasına verdikleri katkıdan dolayı sonsuz teşekkürler.Bu öğrenciler sizleri unutmıyacak...

Glfm

Mesaj gönderen Glfm »

Annemin de ilk görev yeri Kahraman Maraş- Türkoğlu'ymuş ve oradaki anıları hiç bitmez. Gerçekten güzel bir şehirmiş ve insanları da iyiymiş.
Aslında Doğu'yu kasdederken çok daha Doğu'yu kastetmiştim: Örneğin Tunceli, Şırnak, Siirt, Van ve diğerleri.Soru sormamdan bunalmadınız umarım.
Kullanıcı avatarı
kibele45
Quick Friend
Quick Friend
İletişim:

yok est.Bunalmadım. Evet insanları çok iyi.doğu da değil tam gerçekten de.Ama memlekete 20 saat tam.O açıdan benim sorunum.Bir de ne kadar iyi olsa da memleket gibisi olmuyo.Çok özlüyorum.

Bu arada siz de mi öğretmensiniz?

Glfm

Mesaj gönderen Glfm »

Hayır öğretmen değilim daha lise öğrencisiyim, ama bir mesleği kişisinden dinlemek en güzeli bence, o yüzden sorular soruyorum :)
Kullanıcı avatarı
smacker09
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen smacker09 »

meslekleri araştırmak hoşuna gidiyor heralde
Glfm

Mesaj gönderen Glfm »

smacker09 yazdı:meslekleri araştırmak hoşuna gidiyor heralde
Evet oldukça :)
Glfm

Mesaj gönderen Glfm »

Kibele45, belki bunu sormak için erken ama ileride öğrencilerinin seni nasıl hatırlamasını istersin? (Biraz ara geçmiş üzerinden, aklıma soru geldikçe yazıyorum)