Yok mu Öğretmen?

Eğitim hayatımıza dair her şey. Anılar, düşünceler..
Kullanıcı avatarı
kibele45
Quick Friend
Quick Friend
İletişim:

Mesaj gönderen kibele45 »

"Glfm" öğrencilerimin beni hatırlaması değil de ; benim kendime baktığım zaman kendimi nasıl bulacağımdaha önemli bence. eğer benim vicdanım rahat olacaksa gerisi önemli değil bence.Zaten Allah herkesin içini bilir.Benim tek amacım faydalı bi şeyler yapabilmek.Bu açıdan öğrencilerim de beni az çok anlıyorlar ve en şımarığı bile beni kırmamak için her şeyi yapıyor. eğer gerçekten çalışıyorsanız bunun karşılığını mutlaka alıyorsunuz. Allah'ın çalışma sistemi de bu. Temiz duygularla bir emek koyduğunuz vakit mutlaka faydasını alırsınız.İnşallah öğrencilerim de arkamdan bol bol dua eder :)
tüm TURKİYEFORUM yöneticilerine ve üyelerine kitap kampanyasına verdikleri katkıdan dolayı sonsuz teşekkürler.Bu öğrenciler sizleri unutmıyacak...

"VİŞNE" "NİNNİ" "COMMANDO" ve tüm turkiyeforum üyeleri hepinize minnetarız...
Glfm

Mesaj gönderen Glfm »

İnşallah öğrencilerim de arkamdan bol bol dua eder :)
İnşallah :)

Peki bir sorum daha var: Bir öğrenciye aşırı sinirlendin, çünkü ondan beklenmeyecek bir davranış gösterdi. Sen ne yaparsın böyle bir durumda ve bir öğretmenin yapması gereken nedir sence böyle bir anda?
Kullanıcı avatarı
kibele45
Quick Friend
Quick Friend
İletişim:

Eğer iyi bir öğrenciyse sert tepki veririm.Başarılı öğrenciler yanlış yaptığı zaman çok üzülüyorum ve kızıyorum.Ama onlar da beni anlıyor iyi niyetli kızdığımı.Bence tepki verilmeli ama doğrusu da gösterilmeli... Kim olursa olsun karşı tarafa iyi niyetle yaklaşırsan mutlaka karşılığını alırsın.3 yılda en iyi öğrendiğim şey bu meslekte...
tüm TURKİYEFORUM yöneticilerine ve üyelerine kitap kampanyasına verdikleri katkıdan dolayı sonsuz teşekkürler.Bu öğrenciler sizleri unutmıyacak...

Glfm

Mesaj gönderen Glfm »

Peki üç yıllık öğretmenlik hayatında pişman olduğun veya keşke dediğin olay var mı?
Kullanıcı avatarı
kibele45
Quick Friend
Quick Friend
İletişim:

Keşke kütüphaneyi geçen yıl değil ilk yıl yapsaydım.Keşke 2 yıldıur tiyatro oynatsaydım.Keşke 2 yıldır okul dergisi çıkarsaydım :) Ama tabi bunları yapmak için biraz tecrübe gerekiyor.Onu da yavaş yava ediniyorum.DAha vardır tabi.Ama çok da yok çok şükür. Her yaptığımı Allah rızası için yapıyorum. Allah da benim önümü açıyor...

Glfm

Mesaj gönderen Glfm »

Her yaptığımı Allah rızası için yapıyorum. Allah da benim önümü açıyor...

En iyisini yapıyorsunuz.

Sana konu dışından bir soru sormak istiyorum. Bir arkadaşımın sorusunuyöneltiyorum: Kitap kampanyası bitti mi bitmedi mi bilmiyorum. Bitmediyse nasıl yardım yapılabilir?
Kullanıcı avatarı
kibele45
Quick Friend
Quick Friend
İletişim:

Biz okul olarak bitirdik.zKütüphanemiz de açıldı çok şükür.Ama civar okullardan hala gelen var.Köy okullarından özellikle öğretmen arkadaşlar geliyor kitap istemeye.Eğer yollamak isterseniz onlara ulaştırabilirim. Adres olarak da
: ELBİSTAN İLKÖĞRETİM OKULU KAHRAMANMARAŞ/ELBİSTAN

eĞER YARDIMCI OLMAK İSTERSENİZ BEN ULAŞTIRIRIM KİTAPLARINIZI. Bu arada yeri gelmişken turkiyeforum yönetici ve üyelerine de sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum tekrardan. Onlar ve onlar gibi duyarlı insanlar sayesinde 5000 civarı kitabımız oldu.

Glfm

Mesaj gönderen Glfm »

Biraz geç kaldım kutlamak için ama hala 24 Kasım 2006'nın içindeyiz.
Kibele45 öğretmenler gününü kutluyorum, nice yararlı yıllar diliyorum sana.
Kullanıcı avatarı
kibele45
Quick Friend
Quick Friend
İletişim:

çookkk teşekküğr ederim... Çok incesiniz... Mutlu ettiniz beni...

Glfm

Mesaj gönderen Glfm »

O kadar sorularıma cevap verdiniz samimiyetle. Bunu yapmamak ayıp olurdu, görevim de zaten :)

Nice öğretmenlik dolu yıllara diliyorum tekrar, sağlıcakla kalın.