Kadın çalışmalı mı, çalışmamalı mı?

Yaşanmış düşündürücü ve duygulandığımız yazılar.
Kullanıcı avatarı
zeynep_1114
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen zeynep_1114 »

maddi problem olmadıkça kadının yerinin evi olması gerektiği düşüncesindeyim. doğacak çocukların sağlıklı bir ortamda yetişmesi açısındanda bu çok önemli. Ama hayat müşterek, eşi yetişemiyorsa kadında varını yoğunu ortaya koyarak çalışmalı,eşine yardımcı olmalı.
Kullanıcı avatarı
Sevdazan
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum
İletişim:

Mesaj gönderen Sevdazan »

KADIN.....
...
biz KADIN meselesini çeşitli konu ve çerçevelerde yıllardır tartışıp duruyoruz. Oysa kadına gereken değer ve ehemmiyeti Din vermiş. bunu okumak anlamak gerek. Din kadına çalışma da dememiş ve ona çalışabileceği uygunluktaki iişler için işaretler göndermiş.
Yine kolaylıklar dini olan yüce İslam: hiç bir zaman zora koşmamış ve içinde bulunan devrin koşullarının dikkate alınması gerekliliğini önermiş.
Günümüzde kadın emekçiliği ön planda esasında. Fakat işiniçinde sömürü de var anlayana.
Kadın çalışmalı diyorum. Ama itibarlı vazifelerde. Öğretmenlik, hemşirelik, eğiticilik gibi meslekler bence kadının çalışması ve içinde bulunması gereken anlar.
Fakat ben bir kadıının tezgahtar olarak herhangi bir iş yerinde hizmetli olarak çalışmasına karşıyım.
Diyecekler ki bu devirde tek maaşla geçim olur mu ?
Olur dostlarım; eğer erkek sorumluluklarını biliyor ve ailesine değeri gereken raddede veriyorsa olur....

Hürmetler
[b]***SEVGİ: ASIL KUDRETİN SAHİBİDİR***[/b]

[b]www.sevdazanca.tr.cc[/b]
Kullanıcı avatarı
FaT
Lover of TurkiyeForum
Lover of TurkiyeForum
İletişim:

Mesaj gönderen FaT »

hım.........
günüzmüz şartları gereği bir ev de 1 maaş zor,o yüzden eşlerin her ikisininde çalışması kadar doğal bir şey yok.
[size=150][glow=red][b]Ne GiT diyeceğim sana,nede KaL!BeNiM aşkımın benim için atacak bir yüreğe ihtiyacı VaR,ya aç yüreğini büyüsün aşk içinde,yada bulaşma aşka hiçbir ZaMaN....
[/b][/glow][/size]
Kullanıcı avatarı
Eternity
Site Admin
Site Admin

Mesaj gönderen Eternity »

fabrika çıkış ayarlarında 'çalışamaz' ibaresi varsa, çalışmasın. ha bir de bu soruyu öğretmenlik gibi kutsal bir mesleği yerine getirip, bizlerin eğitimine katkıda bulunan, sayıca erkeklerden daha fazla olan kadın öğretmenlerimizin cevaplamasını isterim. bakalım ne düşünürler.
Kullanıcı avatarı
Sevdazan
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum
İletişim:

KADIN.....
Elbette çalışsın yada çalışmasın gibi kesin hüküm koymak doğru değil.
Ben diyorum ki kadının çalışması yapacağı yada çalışacağı koşullara göre değişir......

öğretmen dedik...
ne güzel bir meslektir bu: ha kadın ha erkek ne fark eder....

Kullanıcı avatarı
grace
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen grace »

Sadece ekonomik açıdan olayı değerlendirmemek gerekiyor. İş ortamı demek, bir şeyler üretip bundan mutluluk duymak demek, çevre demek, farklı bakış açıları yakalayabilme şansına sahip olmak; 3 aydır bunu yaşadığım için; evde sıkıntıdan çatlamamak demek..Çocuk içinse belli bir süre ara verilip yeniden başlanabilir diye düşünüyorum.
Yaşamak ne güzel şey;
Anlayarak usta bir kitap gibi
Bir sevda şarkısı duyup
Bir çocuk gibi şaşırarak yaşamak..

Nazım Hikmet
Kullanıcı avatarı
Sevdazan
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum
İletişim:

HİÇ Bİr Şeyİ Sadece Ekonomİk Olarak DeĞerlendİrme Konusunda Mutabik DeĞİlİz KardeŞİm

Ekonomİyİ DÜzeltİrken Hayatla Alakali DİĞer Hususlara Da Bakmak Dİkkate Almak Gerek

Kullanıcı avatarı
citykhan
New Friend
New Friend

Mesaj gönderen citykhan »

işin gerçeği tabiki çalışmamalı eğer gelir düzeyi erkeğin yeterli ise kadın evinde çoçuklarını yetiştirmeli ve aile ortamını yaşanabilir bir vaziyete getirmeli.
ama günümüzde hanım çalışmassa ve gelirin de yeterli seviyede değilse hanım da ekonoimk seviye bir şeylere erişinceye kadar çalışmalı. Şu bir gerçek çalışan bir kadın evine kocasına ve çoçuğuna yeterli zamanı ayıramamakta buda evlilik müessesesini negatif etkilemektedir. Bir arkadaşımızın da dediği gibi çbir çoçuk eve geldiğinde annesinin ona şevkat ilgi ve alaka göstermesi o çocuğun geleceği için çok önemmli ben de annem bir zamanlar çalışırken bu sıkıntıyı çektim. Ve öğretim hayatımca anneminçalışması beni olumssuz şekilde etkilediğini düşünüyorum kendi çoçuklarımın bunu yaşamasını elbette istemem.
Kullanıcı avatarı
Zen
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen Zen »

Calisirsa cok daha rahat hareket edebilir, harcama yapicagi zaman kocasinin eline bakmaz, kendi parasiyla istedigi alisverisi rahatca yapar. daha bagimsiz olur. Bir erkege maddi acidan bagimli olmak... asla.

Bos bos butun gun evde oturmak camasir bulasik yikamak, arkadaslariyla bulusmak ve gereksiz seylerle zaman gecirmek degil de calismak, bi yerlere, birilerine katkida bulunmak her zaman cok daha iyidir.
What the eyes see is knowledge, what the heart knows is certainty.
Kullanıcı avatarı
Hijacker_222
Fast Friend
Fast Friend

Mesaj gönderen Hijacker_222 »

bence çalışmlı aile ekonomisine katkı vbe kendi kariyeri için bu şart. kadın eğer yok bn çalışmam derse eğer ne ala kendi bilir.
EKONUMİK ANLAMDA BAĞIMSIZ OLMAYAN BİR ÜLKE ASLA TAM BAĞIMSIZ SAYILMAZ.
M.KEMAL ATATÜRK