Başörtüsü Kuran'da yok diyenler!!

İslam dinimiz hakkında sormak istedikleriniz, merak ettikleriniz, paylaşmak istediklerinizi bu foruma yazabilirsiniz.
cihanka

Başörtüsü Kuran'da yok diyenler!!

Mesaj gönderen cihanka »

Günümüzde birçok kişi Kuran-ı Kerimde başörtüsü takmanın yazmadığını iddia ediyor.

[ resmi görüntülemek için tıklayın ]
Kullanıcı avatarı
ComiC
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen ComiC »

o zamanın şartlarına, düşünce yapısına, erkeklerin gözündeki kadın modeline göre oldukça mantıklı.. Kendi düşüncem çağdaş bir düşünce değil. Namusum içimde değil örtümde diyorsanız, siz bilirsiniz.
enjoy the silence..
Kullanıcı avatarı
kadiremrah
Fast Friend
Fast Friend
İletişim:

Mesaj gönderen kadiremrah »

açık okumadıkları için diyebilirler
gittin canım
yalnız kaldım
gece gündüz ağlarım
doymamıştım sana
koklayamadım seni
gece gündüz aplarım
kapandı gözlerim
elveda demedin ben buna yanarım
cihanka

Mesaj gönderen cihanka »

ComiC yazdı:o zamanın şartlarına, düşünce yapısına, erkeklerin gözündeki kadın modeline göre oldukça mantıklı.. Kendi düşüncem çağdaş bir düşünce değil. Namusum içimde değil örtümde diyorsanız, siz bilirsiniz.
Kuran-ı Kerim Allah(cc)ın bütün insanlığa gönderdiği bir kitaptır ve tüm zamanlara hitap etmektedir. Sadece o dönem için gönderilmemiştir.
Kullanıcı avatarı
taNGo
WebMaster
WebMaster
İletişim:

Mesaj gönderen taNGo »

Allah kullarını bir çok imtihandan geçirir, şu an çağdaşlaşmamızı isteyende o'dur.Fakat çağdaşlaşma başörtüsü takmamak değildir.Başında bir örtüyle insan çağdaşlaşamıyorsa o zaman bu tarz düşünenlerden şüphe duyarım.

Şu devirde bir çok kişi başörtüsünü çıkartıyorsa, batıdaki diğer dinlere bağlı ülkelerdeki giyim tarzına özenmekten kaynaklanmaktadır.

Bize ne ki paristeki modacılardan? veya İtalyadaki terzilerden..

Kısacası çağdaşlaşma kendini bilerek olur.

Bunun suçlusu tabiki başörtü takmayanlar değildir, zamanla bazı şeyleri körerten ve çağdaşlaşma ayağına bazı şeyleri unutturanlardır. Atatürk bile başörtüsünü yasaklamamıştır; ki şu an hiç bir okula başörtüsüyle girilemiyor o da ayrı bir konu.
Dreams
Kullanıcı avatarı
ComiC
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen ComiC »

Şuan da bir kadının saçına bakıp şehveti kabaracak insanmı vardırki namusuna göz diksin kadının? Hiç sanmıyorum ben.. Ayrıca ne gerek vardır yaz günü sıcaktan pişersin genede takarsın, zahmet edersin, uğraşırsın.

Tabii ki kimsenin kimseye karışma hakkı yoktur ayrı konu ben sadece mantıksız bulduğum noktayı söylüyorum.
enjoy the silence..
Kullanıcı avatarı
dJ4
Co-Admin
Co-Admin

Mesaj gönderen dJ4 »

Allah-u Taala gelecekten çok daha ötesini bilendir, bir insanoğlunun en bilgesinden daha mantıklı olandır. İnanmanız gereken onun bunun söylediği değil yaratanın kelamı olan Kuran-ı Kerim'in söylediğidir. Yok öyle değil böyle diye idda etmek Allah-a şirk koşmakla eş değerdir. Kuran'ın yazdığı bir kelama uymamak günahkarlıktır, lakin inanmamak o dine tabi olmayı reddetmektir. Bu konuda dikkatli olmak gereklidir.
Kullanıcı avatarı
ComiC
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen ComiC »

Evet ben kısacası Allah böyle emretmiştir, üzerinde düşünülmeye gerek, bunu böyle kabul etmemiz gerekir yoksa ayetlerde de tehdit edildiği gibi günahkar olup cehennemde yanarız diyemiyorum. Kuran-ı Kerim'le ters düşen bazı düşüncelerim varım. Eğer bir dine tabi olmak için tüm söylediklerini doğru saymam, benimsemem gerekiyorsa -ki öyle oluyor- ben bu dine tabi değilim. Yorum yapmam boşa o zaman kendi düşüncemi kendime saklayayım.
enjoy the silence..
Kullanıcı avatarı
Daussila
Slow Friend
Slow Friend

Mesaj gönderen Daussila »

ComiC yazdı:Şuan da bir kadının saçına bakıp şehveti kabaracak insanmı vardırki namusuna göz diksin kadının? Hiç sanmıyorum ben.. Ayrıca ne gerek vardır yaz günü sıcaktan pişersin genede takarsın, zahmet edersin, uğraşırsın.

Tabii ki kimsenin kimseye karışma hakkı yoktur ayrı konu ben sadece mantıksız bulduğum noktayı söylüyorum.

Kadın yaratılış geregi bir imtihan unsurudur erkek için.Kadın yaratılış gereği alımlı ve vücudu çekici yaratılmıştır.Kadın erkek için zehirli bir ok gibidir ve şeytanın en büyük silahlarından biridir kadın.Çünkü erkek yaratılış geregi şehveti güçlü ve eğer karşı konulmaz ise bütün aklı bir anda bitirici kuvvete sahiptir.Bu yüzdendirki kadının çekiciliğinden dolayı erkeklerin zarar görmemesi için kapanma yoluna gidilmiştir.Örnek olarak Hz Yusufun dahi bir kadın yüzünden az kalsın zinaya düşmesi kadınların şehveti artırıcı bir unsur olduğu görülebilir.

Kadın vücudu çok çekicidir ve gözleri tek harama sürükleyen varlık kadındır.Kendi hayatımızdan olaylara bakıp ben kadınlardan etkilenmem ve kadına bir bakmayla şehvetlenen insanlara şaşarım demek sadece bir yanılgıdır.Her insanın içindeki nefis gücü aynı oranda değildir.Bugün şöyle bir ülkemize baktığımızda liselerdeki kameralı cep telefon olayları ve bir çok cinselliğin yaşanması örtünün burada ne kadar çok gerektiğini gösterir.

Modernizmin ve çagdaşlığın kendini özgür kıldığını zanneden insanların çokca olduğu bir topluma baktığımızda cinsellik sapkınlığa varacak tarzda yaşanıyor.Her yerde kadınlar malzeme yapılıyor ve namus kavramı bitiyor.Reklamlarda kadınlar soyuluyor ve bebekler dahi cinsellik kokan reklamlarda oynatılıyor.Okullarda gençler birbirlerinin haysiyetini zedeleyici hareketlerde bulunuyor.Peygamber Efendimiz (sav) 'in dediği gibi zina çoğalıp bunun sonucunda oluşan hamilelikler yüzünden kürtaja gidilmesi geçmişte kız çocuklarının diri şekilde gömülmesiyle aynı değere geliyor.

Geçmişteki toplumların helak olmasına sebebiyet veren cahiliye sapkınlıkları buğün modernizim ve çagdaşlık altında yaşanıyor.Dünyevi nimetlerin kendini modern kıldığını zanneden insanoğlu bunun oluşturduğu hırs ile özgürlüğü abartarak insan onuruna ve haysiyetine yakışmayacak bir yaşam stilini meydana çıkarıyor.

Kadın bir çiçektir.Mahreminden başkası ona el sürmemeli.Kadının haysiyetinin bittiği bir toplumda sapkınlık çoğalır ve aile değerleri kalmaz.Namusun ve ırzın olmadığı bir ülkede rezillikler asla bitmez.Cinsellik insana huzur kaynağı olsun diye verilmiş hayvani nefsi tatmin için değil.Cinsellik her yerde işlendiği takdirde buna insanın dayanması çok ama çok zordur.Çünkü insan kuvvetli bir nefis sahibidir ve buna etki eden şeytan vardır.Eğerki meleki kuvvetler azsa insanın bu bataklıktan çıkması zordur.

Cinselliğe kendi penceremizden bakmamak lazım.Bizler dayanıyor olabilir ama bu konuda aç olan çok genç var.Onun için Peygamber Efendimiz (sav) içinizden bekarları evlendirin tavsiyesi var.Yada oruç tutmamızı tavsiye ediyor çünkü şehveti kesen açlıktır.Demekki şehvet burada çok tehlikeli bir faktördür ve bunu tetikleyen gün yüzüne çıkan cinsi duygulardır.

Kapanma konusu tamamen kadını korumaya yöneliktir.Çünkü kadın çekicidir ve bakışları üzerine çeker buda kötü şeylere sebebiyet verir.Hangimiz kızkardeşimize birilerinin bakmasını isteriz?? işte bu noktada koruyucu olarak örtü giriyor işin içine.Namus kalptedir evet ama kalpteki namus dış vücuda yansıması lazım çünkü bu Allah'ın emri bunu tartışmaya gerek yok.Bu emirde kadını korumaya yöneliktir.
[img]http://img135.imageshack.us/img135/6531/sffoy5.jpg[/img]
Kullanıcı avatarı
dJ4
Co-Admin
Co-Admin

Mesaj gönderen dJ4 »

Herhangi bir inanışa tehdit ediyor mantığıyla bakma ComiC. Semavi olsun olmasın, tanrı inancı olsun olmasın, hemen hemen bütün inanışlarda hatta hemen hemen bütün ülkelerin kanunlarında temel olarak yasaklanmış ya da iyi olmadığı tavsiye edilmiş 3 durum vardır.

1-Öldürme
2-Çalma
3-Tecavüz etme

3. cüsü çok tartışılıyor, aslında çok genel bir kavram ama içeriği çok geniş, her anlamda düşünebilirsin. Düşünceye tecavüz, hak tecavüzü, ırza tecavüz hepsini içine alan bir kavram.

Bütün bu kuralların tek bir amacı var insanların mutlu yaşamasını sağlamak. Kimin daha mutlu olduğunu anlayabildiğimiz zaman ancak o zaman inancımızı seçmeyi deneyebileceğimizi sanıyorum. Karar vermen için alınma ama erken olabilir senin için ComiC daha çok araştırmanı tavsiye ederim.