Materazzi'den Şok İtİraf

Futbol hakkında tüm konular.
Kullanıcı avatarı
Bitti_ruya9
Slow Friend
Slow Friend
İletişim:

Materazzi'den Şok İtİraf

Mesaj gönderen Bitti_ruya9 »

Fransa'yla İtalya arasında oynanan 2006 Dünya Kupası Final maçında, Fransız yıldız Zinedine Zidane'la yaşadığı kırmızı kart olayıyla gündeme gelen İtalyan oyuncu Marco Materazzi, İtalyan basınına şok itiraflarda bulundu. 9 Temmuz'da oynanan Dünya Kupası final maçında Zinedine Zidane'ın kafa darbesine maruz kalan ve Fransız oyuncunun kırmızı kartla oyun dışı kalması olayında başrolü oynayan İtalyan futbolcu Marca Materazzi, yaşanan olaylarla ilgili suskunluğunu bozdu. Olayın ardından FIFA'nın açtığı soruşturma kapsamında iki maç müsabakalardan men cezası alan Materazzi, final maçındaki olayla ilgili olarak İtalyan basınına çok çarpıcı açıklamalarda bulundu. Gazzetta dello Sport Gazetesi'ne bir röportaj veren İtalyan futbolcu, Zidane'ın kız kardeşine yönelik bir cümle sarf ettiğini doğrulayarak bunun provokasyon amaçlı olmadığını savundu. Materazzi konuyla ilgili olarak, 'Zidane'la girdiğim pozisyon sırasında onun formasını çektim. Daha sonra Zidane bana dönerek alaycı bir şekilde, 'Eğer formamı çok istiyorsan, sana daha sonra verebilirim' dedi. Bende ona cevap olarak, 'Kız kardeşini tercih ederim' dedim' diye konuştu. Materazzi, söylediği cümleyi savunarak, bunu kendisini savunma amacıyla söylediğini ve bir provakasyon amaca taşımadığını da iddia etti. Materazzi, söylediği cümlenin özellikle söylenmiş bir cümle olmadığını da savunarak, 'Güzel bir cümle olmadığını kabul ediyorum. Bu doğru. Ancak, futbolcular sahada bu tür şeyler söylerler. Olaylar bu kadar büyümeden önce, Zidane'ın bir kız kardeşinin olduğunu bilmiyordum' dedi. Final maçının ardından dünya basınında en çok konuşulan Zidane'ın neden Materazzi'ye kafa attığıydı. Günlerce süren tartışmaların ardından Zidane, Materazzi'nin annesine ve kız kardeşine yönelik küfür ettiğini söylemiş ve Materazzi'ye kafa attığı için özür dilemeyeceğini ifade etmişti. Materazzi ise söylediği şeylerin sahalarda futbolcuların birbirlerine her zaman söyledikleri cümleler olduğunu iddia etmiş ancak ne söylediğini belirtmemişti. Fransa ve İtalya, olaylı Dünya Kupası final maçının ardından bu kez Avrupa Şampiyonası Elemeleri çerçevesinde çarşamba günü Stade de France'da karşı karşıya gelecekler. Bu maçta cezalı olan Materazzi'yle, futbolu bırakan Zidane forma giyemeyecekler.
...Soru sorma Bana oLmuyor oLamıyor...
Kullanıcı avatarı
ilteris
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen ilteris »

materazziden güzel cevap :D

begendim :) :)
Kullanıcı avatarı
Bitti_ruya9
Slow Friend
Slow Friend
İletişim:

ilteris yazdı:materazziden güzel cevap :D

begendim :) :)
sanırım siz konuyu okumadan cevap yazdınız meterazzi zidanenin anasına bacısına küfür etmiş sizde iyi yapmış diyorsunuz???kafam karıştı :lol:
Kullanıcı avatarı
ilteris
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen ilteris »

evet kufretmis iyide etmis bende olsam bende derdim yada ben kafa atardim :)

ne yani adam benle dalga gecek bende lafi oturtmuyacak :)
Kullanıcı avatarı
Bitti_ruya9
Slow Friend
Slow Friend
İletişim:

ilteris yazdı:evet kufretmis iyide etmis bende olsam bende derdim yada ben kafa atardim :)

ne yani adam benle dalga gecek bende lafi oturtmuyacak :)
sen konuyu okumadın saçmalayama başladın ice salla neyse senin dedigin olsun bakim :P
Kullanıcı avatarı
dervish
New Friend
New Friend

Mesaj gönderen dervish »

Güzel vurdu ama adam.
Kullanıcı avatarı
zeynep_1114
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen zeynep_1114 »