Klima iyi değil ama idare ediyorum

Ana Sayfa'da yayınlanan güncel haberler.
Kullanıcı avatarı
Eternity
Site Admin
Site Admin

Klima iyi değil ama idare ediyorum

Mesaj gönderen Eternity »

ResimAvukatlarıyla 4 hafta sonra ilk kez biraraya gelen PKK terör örgütü başı Abdullah Öcalan klimasının düzgün çalışmamasından yakındı

Avukatlarıyla yaptığı görüşmelerde verdiği mesajlarla "Halkı isyana teşvik ettiği" gerekçesiyle hakkında soruşturma açılan Öcalan, Çarşamba günkü son görüşmede İmralı'daki bazı şartları eleştirdi. PKK'ya yakın Fırat Haber Ajansı'nın internet sitesinde yer alan habere göre, Öcalan bazı kısıtlamalara gidildiğini iddia ederek, hukuk kurallarına uyulmadığını öne sürdü. Radyo dinleme hakkı olduğu için, hücresinde radyo dinleyen PKK'nın başı, üç hafta önce radyosunda küçük bir kablo arızası meydana geldiğini ve bunun tamir edilmediğini söyledi. Dünyayayla tek iletişim kaynağı olan radyosunun onarılıp kendisine verilmesini isteyen Öcalan şöyle dedi: "Acele bir şekilde savcılık yoluyla pilli uygun bir radyo ulaştırılırsa iyi olur." Sitedeki habere göre Öcalan klimayla ilgili olarak da , "Klima da iyi değil. Günde bir defa açıyorum. Ama sorun yapmıyorum, idare ediyorum şimdilik" ifadesini kullandı.

İmralı şartları
* İmralı Kapalı Cezaevi askeri yasak bölge statüsünde. Adanın güvenliği Genelkurmay Başkanlığı'nca sağlanıyor.

* Ulusal ve uluslalarası kurallarla belirlenmiş temel mahkum hakları kapsamında, günlük gazeteleri, kitapları okuyabiliyor. Dilekçe yazabiliyor. Ziyaretçi kabul edip, avukatlarıyla görüşebiliyor. Sağlık ve psiko sosyal hizmet alabiliyor. Açık havaya çıkıp, radyo dinleyebiliyor.

* Sağlık muayenesi ve tedavisi cezaevi
tabibi tarafından yapılıyor. Cezaevi hekimi 15 günde bir değiştiriliyor ve mesai saatleri içinde hizmet veriyor.

* Ayrıca Sağlık Bakanlığı'nca görevlendirilen bir dahiliye ve pskiyatri uzmanı da periyodik olarak 3 haftada bir Öcalan'ı muayene ediyor.

* Günlük iaşe bedeli cezaevlerinde bulunun tüm tutuklu ve hükümlüler ile aynı. Diğer cezaevlerinde uygulanan meslek kazandırma programı burada uygulanmıyor.

Vatan
Kullanıcı avatarı
ComiC
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen ComiC »

Canım bir küfür etmek istedi ama.. Hadi len..
enjoy the silence..
Kullanıcı avatarı
efekaan
Slow Friend
Slow Friend

Mesaj gönderen efekaan »

Böyle şer..fsizlere yapılan muameleyi gördükçe bazen, Allah'ım keşke İran'daki halka açık idam cezaları Türkiye'de de olsa diyorum. Allah bize sabır versin.
Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır,
Toprak, eğer uğrunda ölen varsa Vatandır.
Kullanıcı avatarı
ComiC
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen ComiC »

Adaletsizlik işte. O pkk'nın katlettiği kaç askerimizin, ailesinin, kliması, evine giren günlük gazetesi var acaba..
enjoy the silence..
Kullanıcı avatarı
ilteris
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen ilteris »

ne büyük işkence :evil:
kusura bakmasın hemen tamir ettiririz
Allah Allah ya kim şımartı bunu hiçbir ceza evinde hükümlülerin kliması olmaz bu
pek iyi çalışmıyor diyor :evil:
Kullanıcı avatarı
Gürz
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen Gürz »

Dünya da yine bir klima bulmuş şerefsiz, Cehennemde ne yapacak ...
Çağların bilgeliğini ara , ancak dünyaya bir çocuğun gözleriyle bak.
Kullanıcı avatarı
cesarean
Slow Friend
Slow Friend

Mesaj gönderen cesarean »

bana birkaç günlüğüne verin o adamı da gösteriyim klimayı.sanki dalga geçiyo adam ya.
adamı yakalamasalardı ona daha iyi ceza vermiş olurlardı.dağda yaşayan allah ın yabanisini getirdiler besliyolar.oh kolay gelsin...
Kullanıcı avatarı
IWAS
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen IWAS »

Evet cidden dalga geçmiş adam.
Eşit olmasın diyorsanız, kadınla erkek...
Kara çarşafa girsin diyorsanız,
Yobazın gazabından ürkerek...
Diyorsanız ki, okumasın
Kadınımız, kızımız;
Budur bizim alın yazımız...
Unutun tüm dediklerimi.
Yıkın, diktiğiniz heykellerimi...
Kullanıcı avatarı
grace
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen grace »

Yüzsüzlük ötesi..
Yaşamak ne güzel şey;
Anlayarak usta bir kitap gibi
Bir sevda şarkısı duyup
Bir çocuk gibi şaşırarak yaşamak..

Nazım Hikmet
simsiyakkk
New Friend
New Friend

Mesaj gönderen simsiyakkk »

ohh ne ala memleket yak yık bi ülkeyi yüzlerce insanın ölümüne sebep ol sora yan gelip yat bunlarda kar kalsın yanına.. o tereddütsüz idam edilmeliydi böle enayilik dünya tarihinde görülmemiştir