ÖSS'de baraj 20 netin ucunda..sınava geri sayım başladı..

Eğitim hayatımıza dair her şey. Anılar, düşünceler..
Kullanıcı avatarı
ress
Fast Friend
Fast Friend

Mesaj gönderen ress »

2004 OSYM sınav sorularını inceledim.çok uzun dayanıklılık istiyor kesinlikle. ilk 15 dk da çıkanları da aklım almıyor.yani o tipler bana hep ilginç geliyor. sorular bir çok uzun ikincisi kendi içinde özellikle tarih sorularında acaip yakın cevaplar var hatta hepsi doğru sayılabilecek şıklar.
ha bu arada uzman görüşlerini de aktarmak istiyorum.bana komik gelen."bu sınavda dayanıklı olanlar kazanır"dedi bir uzman.ehhee o kadar soruya ne gerek var asker talimine sokun olsun bitsin. neymiş efendim doktor olacaklar ameliyetı yarım bırakırsa olmazmış dayanıklı olması kararlı olması amelıyatı tamamlaması lazımmış. e güzelde kısa sorularla doktor olanları incelemeye almak lazım o zaman.
ha birde ilginç uzman görüşü katıldığım bir şey test usülunun yanlış olduğunu söylüyor. yani yaratıcılığı öldürdüğü ve sınırlama getirdiği için.buna katılıyorum.çünkü biz de beynimizde problemi çözerken bir akış içinde yaparız bunu.ama orada sonuc veriliyor çoğu zaman sonuctan cevaba gidilebiliyor.yaratıcılıkda ölüyor tabi.
neyse katılan tüm adaylarımıza geçmiş olsun der inşallah gönüllerince bir istedikleri yerklere girmelerini dilerim.
kısa not:bu yıl rekor duzeyınde bir katılım varmış.1200 bın..katılanların işi zor gibi.
[color=green]papatyaların narince savrulduğu...
kelebeklerin özgürce uçtuğu...
rüzgarın hafifce ıslık çaldığı günde...
gözlerimde çiğ tanesi ıslaklığı...[/color]
Kullanıcı avatarı
c|ost
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum
İletişim:

Mesaj gönderen c|ost »

Evet bu sene rekor düzeyde katılım oldu ama uzman görüşlerinde bahsedilen "doktor olacaklar" gibi saçma bir görüşe katılmıyorum. Hangi dayanıklılık bu böyle. Sınava giren herkes Tıp mı okuyacak ? Edebiyat öğretmenleri de neşterle derse girsin oldu olacak !!!
Kullanıcı avatarı
MARTI
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen MARTI »

Hsklisiniz, bu nasil böyle bir zihniyet aklim almiyor!!

Dayanaklilik..

Daha ne türetecekler bilemiyoruz ya...

Rekor düzeye gelince.. Umarim isteyen istedigi yere yerlestirilir..
Kullanıcı avatarı
alaybozan
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen alaybozan »

sınav olayını abartıyo millet.
aha da!!
bodruma,marmarise gitmek için yaz okuluna kalan tipler tanıyom ben...
sınav olayını da abartmayın. kazananları da görüyoz...
ufo gören masum köylü!! Koçum benim!!
Kullanıcı avatarı
alaybozan
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen alaybozan »

zaten asıl o zaman başlıyo dertler...
ya bi yere giremezsem??
e salak, abartma işte. korkulacak bi tarafı yok. adam yemiyo bu sınav...
ufo gören masum köylü!! Koçum benim!!
Kullanıcı avatarı
mathrack
New Friend
New Friend

öss hatırası

Mesaj gönderen mathrack »

2001 de girdim öss ye..

okul baya uzağa düşmüştü. zor bela okula vardım. sınıfı bulup rastgele oturdum ortalarda bi yere. neyse herkes yavaş yavaş gelip sınıfı doldurmaya başladılar.

hergelen önce elindeki kağıda sonra sıralara bakıp öyle oturuyodu. bi süre sonra aklıma geldi: "ulen sıralara numaralara göre oturcaktık" dedim içimden. javascript:emoticon(':idea:')

hemen kağıttan benim sıraya baktım: 12 ydi. oturduğum sıranın numarasına baktım: o da 12! javascript:emoticon(':shock:')

"vay be şanslıyıs bugun hadi bakalım" dedim. sınav da iyi geçti Allah'a şükür :)
mathrack.