Carrusca imzayı attı

Galatasaray taraftarlarının buluşma noktası.
Kullanıcı avatarı
ushuaia
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Carrusca imzayı attı

Mesaj gönderen ushuaia »

Galatasaray, Arjantin'in Estudiantes takımından transfer ettiği Marcelo Adrian Carrusca ile 5 yıllık sözleşme imzaladı.

Florya Metin Oktay Tesislerinde gerçekleştirilen ve Futbol A.Ş. Genel Müdürü Adnan Sezgin'in de hazır bulunduğu imza töreninde Carrusca, kendisini sarı-kırmızılı renklere bağlayan sözleşmeye imza attı.

Carrusca ile 5 yıllık mukavele imzaladıklarını açıklayan Adnan Sezgin, ''Henüz 23 yaşında. Kulübümüze uzun yıllar hizmet etmesini umuyoruz. Transferde mümkün olduğunca seçici davranmaya çalışıyoruz. Galatasaray'a katkıda bulunabilecek oyuncu arayışındayız. Carrusca da bu isimlerden biriydi. Kendisine hoş geldin diyoruz. Hepimize hayırlı olsun'' dedi.

CARRUSCA: ''DÜNYANIN EN İYİ TAKIMLARINDAN BİRİNE GELDİM''
Tercümanlığını Arjantin Futbol Federasyonu'nda çalışan Nurhayır Nakış'ın yaptığı genç futbolcu, Galatasaray'a transfer olmaktan dolayı büyük mutluluk yaşadığını dile getirdi.

Galatasaray takımına büyük katkı sağlamak istediğini anlatan Arjantinli oyuncu, ''Tercihimi Galatasaray'dan yana kullandım, çünkü hep liginde zirveye oynayan bir takım. Ayrıca, Şampiyonlar Ligi veya UEFA Kupası'nda da forma giyebileceğim. Dünyanın en iyi takımlarından birine geldim. İtalya ve İspanya'dan da teklifler vardı, ama orta sıra takımlar olduğu için bu fırsatları bulamazdım'' diye konuştu.

Türkiye'de sıkıntı yaşayacağını düşünmediğini de kaydeden Carrusca, ''Tek sorun uzun yolculuk ve saat farkı. Bunu da birkaç günde atlatırım'' ifadelerini kullandı.

Galatasaray'da 16 numarayı giyecek olan Carrusca, Arjantin'deki lakabının da ''Chelo'' olduğunu söyledi. Futbolcunun lisansıyla ilgili çalışmaların devam ettiği belirtilirken, takımla tanışması ve kaynaşması için Almanya'ya yetiştirilmeye çalışılacağı ifade edildi.

( Alıntı )
Yetişmiş her insanın içinde, oynamak isteyen bir çocuk vardır.

Nietzsche