atatürkçü olmak ya da olmamak

Atamız hakkında güzel yazılar, hikayeler, resimler...
Kullanıcı avatarı
ilteris
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen ilteris »

savaş kazanılır binlerce yada milyonlarca şehit olur ama kazanan olarak komutan
yada ülke yazılır ben şehitlere birşey demiyorum saygı duyuyorum bir şey diyenin karşısındayım Queen_Witch şimdi bak Allah izin vermişde kazanmış yani buna birşey demiyorum ama savaşı taktik ve stratejile kazandı bunu başkası belki düşünemezdi aklına Allah getirmiştir ve burda olmazmızın sebebi o katılıyorm sana

Forumdan atıracağınız beni demi :) :-D :D :-)
Kullanıcı avatarı
Queen_Witch
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen Queen_Witch »

eheh bak anlamaya başlion :) evt tabiki Allah onun aklına getirdi stratejiyi de :) yoo atılsam ben atılırdım :D ama sen herşeyi ataturke mal ediyorsun sana anlatmak istediğim bu.
Deryaya Yol Bulmaya Kudretin Varken Neden Çiğ Tanesi Peşindesin?
Kullanıcı avatarı
Lycia
Super Friend
Super Friend

Mesaj gönderen Lycia »

arkadaşlar insanlar kaderlerini birazda kendleri yaratır.allah herkese rızk vermiş mesela o zaman çlşmayalım oturalım o rızk gelsin bizi bulsun.kadercilikse buda kadercilik.
insanlar ve hayattaki rolleri kaderi değiştirebilir bence.atatürk çok ii bi iş başarmış.ve tabi türk askerleri.
esas konuya gelince evet günümüzde maalesef böle yerleştirilmeye çalışılan bi düşünce var:atatürkçüysen müslüman değilsin.yok öle bişi.bana göre bunlar provokasyon.
atatürkü seviyorm ve elhamdülillah müslümanım.
Kullanıcı avatarı
Queen_Witch
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

ataturku sevmekle ataturkçuluk farklı şeyler lycia. sevmek sevmemek kişinin kendisine kalmış ama saygı duymak lazım. tamam ataturk az buz şeyler yapmamış. ok. bunu hepimiz kabul ediyoruz ama günümüz insanları ataturkçuluğu dinleştirdiler. ve şu günkü haliyle ataturkçu musluman olmaz bnce. herkesin görüşü kendinedir.
Kullanıcı avatarı
ComiC
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen ComiC »

Atatürkçüyüm, ateistim :) ama alakası yok bence atatürkçü olup dinine bağlı insanlarda pekala olabilir
enjoy the silence..
Kullanıcı avatarı
Queen_Witch
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

ComiC bana ateistliğin tanımını yaparmısın? Ataturkçu olup dinine bağlı olamaz. kendisini öyle sanır. tabi dinine bağlıdan kastınız ekranlarda hertarafını açıp göbek atıp snrada ben müslümanım elhamdülillah diener gibiyse o ayrı konu.
Kullanıcı avatarı
ilteris
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen ilteris »

Queen_Witch sence kader yaşanılan şey mi,yoksa alnımıza yazılan mı?bunun ayrımı nerde nasıl yapacağız?

evet belki birileri din haline getirdi ama biz onlardan değiliz
herkesi aynı kefeye koyma
Kullanıcı avatarı
Queen_Witch
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

ataturkçuluk şu an dinleşti o zmn snde ataturkçüyüm deme. bak ne diyorum ; atatürkü sevmekle atatürkçülük aynı şeyler değil bunun farkına varalım. kader alnımıza yazılandır. bak kardeşim şu an biz yaşıyoruz di mi? 100 yıl önce de Allah 2 ağustos 2006 tarihinde queen_witch ve ilterisin bu konuyu tartışacağını ve birbirlerini bir türlü anlayamayacaklarını biliyordu di mi? kurtuluş savaşı sırasında savaşın kazanılacağını ve ondan snra queen witch ve ilterisin cumhuriyet çocuğu olarak yaşayacaklarını biliyordu di mi? çnkü bu bizim kaderimizdi. he bak sana demiyroum madem kaderimizdi ataturk otursaydı da biz savaşı kazanırdık demiyorum işte bu kadercilik olur o savaşta ataturk yönetti kazandık ama hepsini ataturke mal etmemeliyiz diyorum. o zmn o savaşın kazanılması kaderdi. neden? çnkü biz burda yaşıyoruz. mutlaka kazanılacaktı o savaş. yksa şu anda seninle tartışamazdım di mi? insan aklının yetemeyeceği çok derin konulardan biridir kader. herkesi aynı kefeye koymuyorum ztn. ataturkçuyum diyenleri başka kefeye ataturku seviyorum sayıyorum diyenleri bşka kefeye koyuyorum. ya ben anlatamıyorum kardeşim ya da anlamakta zorluk çekiyorsun.
Kullanıcı avatarı
ComiC
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen ComiC »

Kader diye birşey yoktur arkadaşım inanmıyorum o zaman gitti kader muhabbeti benim açımdan. Ayrıca herşeyi Allah'a maledemesin. O zaman boşuna yaşıyorsun bence madem belli herşey, git intihar et sonra suçuda Allah'a at 'Nabim kaderim böylemiş' çok anlamsızlaştırır yaşamı.. Kader yoktur bence..

Ateistim, dinsizim, yani Allah'a, Tanrıya veya başka bir şeye inanmıyorum şuan. Tek bir yaratana, herşeyi yapabilen bir valığa yani. Biraz düşünürsem belki ilerde filan uzaylılara inanabilirim, Mesela bizden daha gelişmiş bir uygarlık bizi yaratmış olabilir, İks Faylıs diye bir dizi vardı cnbc-e de. Çok beğenmiştim bir bölümünü, bir uzay aracı düşüyordu ve içinden incile, kuran-ı kerime ait örnekler çıkıyordu. Yani bunları uzaylıların yazdığını anlatıyordu. Belki saçma gelebilir ama benim için Allah'a inanmaktan daha mantıklı. Dinde mantık aranmaz diyorsanız mantıksız işte de ben yokum..

Veya paganda olabilirim ilerde.. İlerde diyorum şuan dinsizim neden-sonuç olarak bağlıyorum herşeyi..

Neyse onu geçelim konuyu dağıtmayalım Atatürkçülük ateistlik, Kemalizm. Bir sürü kavram var, insanın kafasını karıştırıyor. Mesela kemalizm için söylesen bunları birşey demezdim ama atatürkçülük daha farklı birşeymiş gibi geliyor bana, daha çok Atatürk'ü sevmek, saygı duymakla ilgili gibi. Araştırmak lazım bu kavramları tek tek..
enjoy the silence..
Kullanıcı avatarı
Queen_Witch
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Allah'a herşeyi maledemez miyim? eheh gör bak nasıl ediyorum :) ComiC sen dinsiz değilsin kardeşim. Hiçbirseye inanmamaya İNANIYORSUN. ki bu da dindir. kader diye bişi vardır tabiki. ve insan kendi kaderini belli bi yörüngede değiştirir. diyorum ya akıl alamayacak kadar derin bir konu bak yukarıda örneğini verdim önce okuyup anla ondan snra yorum yap lütfen. dedim ki "ataturk otursaydı kazanamazdık bu savaşı". ya dikkatli okumuyorsun ya da o kadar önyargılısın ki okuduğunu anlamıyorsun. ayrıca ComiC uzaylılar seni yarattıysa uzaylıları kim yarattı kendi kendilerine havadaki gazların birleşmesiyle organları oluştu tozlar birleşerek mi ortaya çıktılar :) bizden daha gelişmiş ve bizi yaratabilecek bi uygarlığı göster bana lütfen insanın içindeki sırrı kimse açıklayamıyorken sen bana insanın insanı yaratmasından söz ediyorsun. x-files ı da insan aklı yaptı :) uzaylılar snce arapça mı konuşuyorlardır :) hiç sanmıyorum.. dinde mantık aranmaz sözünü de kim etmiş. asıl mantıksız olanlar din kabul etmez o zmn doğrusun arkadaşım :) gerçekten yoksun.. ve yine diyorum dinsiz deilsin ateistlik te dindir. önce kendimizi tanıyalım olur mu? iyice konuyu dağıttık. kemalizm ile ataturkçuluk.. evt farklı şeyler olabilirlerdi. ama günümüzde aynı anlamda kullanılıyorlar. tabi araştırmak lazım. tekrar diyorum ataturku sevip saygı duyabiliriz fakat bunun daha ilerisi olamaz.
Kilitli